KRAJSKÝ PŘEBOR

Dobříkov – Hlinsko

Roman Oliva, trenér FC Hlinsko: „Oba týmy měly minulý týden volno kvůli nepřízni počasí. V současnosti se všechno zkomplikovalo i změnou času, takže příprava není taková, jaká by měla být. Něco zlého je ale pro něco dobré, protože se nám uzdravili všichni marodi. Do Dobříkova pojedeme kompletní a natěšení, protože bychom chtěli bodovat."

M. Třebová – Chrudim B

Miroslav Teplý, trenér MFK Chrudim B: „Na hřišti soupeře jsme naposledy remizovali v České Třebové, takže bychom neradi odjížděli bez bodů tentokrát z Moravské. Doufám, že bude mnohem příznivější počasí nežli minulý týden a že bude prostor pro fotbal. Naše sestava by se neměla příliš lišit od minulých kol."

I. A TŘÍDA

Třemošnice – Valy

Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „Snad počasí bude přát a odehraje se „fotbal" a ne nějaká zablácená kopaná. Mělo to být poslední utkání podzimu, ale odložené utkání s Dolním Újezdem nám sezonu o týden natáhlo. Nicméně bychom rádi potvrdili dotřetice za sebou domácí vítězství a připsali si tři body. To by nám stále zaručovalo přezimování ve středu tabulky. Valy ale poslední dobou „válí" a do střelecké formy se dostává kanonýr Bažant. Doufám, že naše defenziva toto nebezpečí zvládne. Při pohledu do tabulky jsme nejlepší v počtu obdržených branek. Ale ta ofenzíva!"

Chrudim C – Březová

Jiří Hlavatý, trenér MFK Chrudim C: „Po pauze vzniklé odložením derby s Bítovany (dohodnut náhradní termín čtvrtek 8. 11. od 18.00 hodin na UMT letního stadionu v Chrudimi) přivítáme v domácím zápase zkušený celek Březové. V utkání chceme plně bodovat, proto soupeře, se kterým sousedíme v tabulce, nelze v žádném případě podcenit. Na zápas, který se hraje v sobotu od 14.00 hodin na umělce letního stadionu, zveme naše fanoušky a rádi bychom je potěšili kvalitní hrou."

Pardubičky – Bítovany

Miloslav Kudrnka, trenér Bítovan: „Na poslední dva zápasy podzimu se sejdeme prakticky bez tréninku vzhledem k časovému posunu. K soupeři zajíždíme s cílem neztratit kontakt se špicí tabulky, to znamená přivézt si nějaký bod."

H. Městec – Svitavy B

Rostislav Pilný, asistent trenéra FK Jiskra Heřmanův Městec: „V posledním letošním mistrovském utkání chceme udržet naší výbornou domácí bilanci. Až na dlouhodobě zraněného Salfického s Čechlovským by měl být kádr v pořádku. Zároveň bych chtěl poděkovat našim fanouškům za celopodzimní podporu a já osobně kamarádům ,,z Háčka", se kterými to nemám vůbec jednoduché."

I. B TŘÍDA

Rosice n. L. – Načešice

René Brandstein, vedoucí mužstva Mezilesí Načešice: „Na venkovních hřištích se nám na podzim docela dařilo, tak ani z Rosic nebudeme chtít odjíždět v sobotu s prázdnou. Ale v současné fazóně vůbec nevím, co od našeho mančaftu očekávat."

Luže – Řečany

Jiří Richter, vedoucí mužstva Luže: „V souboji o střed tabulky bychom soupeře rádi porazili a tím ho v tabulce předběhli. Mužstvo opět nebude zdaleka kompletní, avšak situace se oproti minulému zápasu snad o málo zlepší, takže musíme být optimisté a těšit se, že nás nezradí počasí, jako tomu bylo o minulém víkendu."

H. Jelení – Miřetice

Břetislav Řezníček, vedoucí mužstva Tatranu Miřetice: „Hrajeme na hřišti lídra, takže nechceme udělat výsledkovou ostudu, naopak naším přáním je uhrát dobrý výsledek. Nezlobil bych se za remízu. Jedeme kompletní a na utkání se těšíme."

Krouna – Holice B

Michal Potužák, trenér Sokola Krouna: „My jsme minulou neděli přerušili sérii porážek, ale bohužel z důvodu odložení utkání. Po pauze z minulého týdne k nám zajíždí tým, který v tabulce venkovních zápasů je na tom ze všech nejlépe. Přesto chceme přerušit naše poslední zápasy bez bodového zisku a vylepšit si bilanci. Uvidíme čí výhoda bude asi ne zrovna kvalitní terén v tomto období."

Hlinsko B – V. Mýto B

Zdeněk Eis, trenér FC Hlinsko B: „Čeká nás poslední zápas a máme co napravovat. Věřím, že podzim zakončíme vítězstvím a před zimní přestávkou se nám bude lépe dýchat. Zatím neznám zdravotní stav hráčů, mám obavy, aby se na nich nepodepsaly zimní radovánky z minulého víkendu."

Sezemice – Slatiňany

Jaromír Hanuš, sekretář Spartaku Slatiňany: „O minulém víkendu jsme odehráli doma s rezervou Hlinska jediný zápas kola v naší skupině 1. B třídy. Takže se dá říct, že jsme i nadále v zápasovém rytmu. Zároveň jsme tím i poskočili na 1. místo tabulky, i když víme, že máme odehrán o 1 zápas víc než dosavadní lídr Horní Jelení. Pro mne osobně je však spíše důležitá tabulka pravdy. A v té máme co dohánět. Snad nám k přilepšení napomůže fakt, že hrajeme na hřišti posledního celku tabulky. Víme však,že toto může být ošidné a vést i trochu k podcenění soupeře. Snad to hráčům do hlavy takto „natlučou" i trenéři Myška s Hrochem a z venku si na závěr podzimu přivezeme plný bodový zisk. Bylo by to příjemné, přezimovalo by se nám lépe."

Prosetín – Kameničky

Radek Teplý, trenér Sokola Prosetín: „Poslední domácí utkání podzimu bychom rádi zvládli vítězně. Je nám ale jasné, že proti Kameničkám to nebude nic jednoduchého a čeká nás velmi těžký souboj. My si po dobrých výkonech z posledních týdnů přesto věříme a uděláme vše pro to, abychom vyhráli."
Kamil Sádovský, trenér FK Kameničky:
„Na každé okresní derby se těšíme, hlavně právě na toto s Prosetínem. Na hřišti soupeře to pro nás bude sice těžké, ale boj předem nevzdáváme a naopak se těšíme, že si nějaký bod odvezeme, když jak se zdá odjedeme kompletní."

PETR NOVÁK, JAROMÍR DOLEŽAL