MFK Chrudim – Sulko Zábřeh 2:0 (0:0).

Branky: 55. Luptovský, 65. Vácha. Sestava MFK: Mrázek – Aámek, Linhart, Radouš, Malý (46. Štěpánek) – Luptovský, Kesner, Drahoš (46. Vodrážka), Mastík (46. Vladyka), Dostálek – Holub (46. Vácha).

Hosté z Moravy zkoušeli několik nových hráčů, což se negativně projevilo na jejich sehranosti. V prvním poločase nebylo moc dramatických situací k vidění, po přestávce již to bylo pro diváka lepší. Vedení MFK zajistil v 55. minutě Luptovský po samostatné akci, do níž ho vysunul výbornou uličkou Vladyka. O deset minut později se autor vedoucího gólu změnil na nahrávače, čehož využil přesnou hlavičkou Vácha ke stanovení konečného výsledku.

Pavel Jirousek, trenér MFK: „Soupeře jsme nepustili skoro do žádné nebezpečnější situace, my jsme několikrát zahrozili a využili toho ke vstřelení dvou gólů. Zápas jsme nebrali jako nějakou generálku, pouze jako další zápas přípravného období. Vyzkoušeli jsme si i nějaké možné další vazby v sestavě. O složení základní sestavy mám skoro jasno, ale jsem rád, že je na ni více adeptů. škoda čerstvých zranění. Jarosz si při tréninku zranil sval, v tomto zápase si poranil koleno Drahoš, ale snad to v obou případech nebude nic vážného. V příštím týdnu se už budeme adaptovat na přírodní trávu, snad se nám podaří formu dobře doladit."

Prvním soupeřem v jarní sezoně bude pro tým MFK druhý celek tabulky Loko Vltavín. Zápas se hraje v sobotu 9. března od 10.15 hodin na hřišti Za Vodojemem. V podzimní premiéře se oba soupeři rozešli na hřišti Vltavína s bezbrankovou remízou, tentokrát ovšem chtějí chrudimští fotbalisté získat cenný skalp.

Zdroj: Youtube