FC Hradec Králové B – AFK Chrudim 3:1

Domácí, posílení o hráče z A mužstva, začali hrát od úvodní minuty velmi aktivně. První velkou šanci měl Válek. Jeho střelu z trestného kopu však zastavila tyč. „Votroci“ se ujali vedení ve 37. min. Přihrávku Přibyla dopravil do sítě Bukač.

Hradečtí zvýšili vedení v 55. min., když po trestném kopu Válka míč do sítě pohotově dorazil znovu agilní Bukač. V 64. min. po centru Bukače zachránil hosty od pohromy Hauf, který odpálil míč na roh před Válkem. O tři minuty později hlavičkoval po trestném kopu Slámy Chleboun. Jeho pokus však z prázdné branky vyrazil Rahimič.

V 78. min. po rohovém kopu Válka vstřelil Hubička branku, která však nebyla uznána pro ofsajd. V 85. min. sehráli hosté špatně ofsajd systém, a Hubička prostřelil Lankaše – 3:0. Chvíli nato se gólu dočkala i Chrudim zásluhou Váchy.

Fotbalisté místního AFK se v neděli dočkali první jarní porážky, když prohráli v Hradci Králové s notně posílenou rezervou tamních „votroků“ 1:3.

„Pro nás byla smůla, že v týdnu před tímto utkáním přišel k druholigovému hradeckému mužstvo nový trenér Václav Kotal a několik hráčů z kádru A týmu nastoupilo proti nám. Samozřejmě se chtěli předvést novému trenérovi co nejlépe a právě jeden z nich – Bukač, nás vlastně porazil, když vstřelil dva góly a na třetí přihrál,“ konstatoval vedoucí mužstva AFK Chrudim Jan Sládek.

K průběhu zápasu nám dále řekl: „Přestože byli domácí posíleni o pětici druholigistů, tak jsme s nimi vcelku drželi krok. Zápas byl poměrně vyrovnaný, hrál se bojovný, útočný fotbal. Z mého pohledu jsme inkasovali první gól po neodmávaném postavení mimo hru, pak soupeř přidal druhý gól po dorážce přímého kopu, ale za stavu 2:0 jsme se zlepšili, vytvořili si i několik nadějných šancí, hlavně Hauf, Vácha a Vladyka, ale bohužel v době našeho závěrečného náporu jsme potřetí inkasovali, když naše obrana špatně zahrála ofsajd–systém a dílo zkázy bylo dokonáno. Za dvě minuty sice skóroval Vácha, ale na nějaký další zvrat už bylo pozdě.“

Špice tabulky divizní skupiny C je nesmírně vyrovnaná. „Afrkáči“ jsou na 4. příčce se 30 body, když mají na vedoucí Pěnčín pouze dvoubodovou ztrátu.

„Tabulka je tak vyrovnaná, že pokud někdo třikrát v řadě prohraje, tak se může ze špice propadnout do středu tabulky a naopak v případě vítězné třízápasové šňůry se může v čele o několik bodů odpoutat. Musíme se koncentrovat na každý zápas a uvidíme, kam nás to vynese v konečném účtování,“ uvažuje Jan Sládek.

Fakta – branky: 37. a 56. Bukač, 85. Hubička – 87. Vácha. Rozhodčí: Kříž (Kunratice u Frýdlantu). ŽK: 1:3. Diváci: 120. Poločas: 1:0. FC Hradec Králové B: Hrdina – Přibyl, Chleboun, Kouřil, Hradecký – Sláma, Veselka, Janoušek, Válek – Hubička (86. J. Dvořák), Bukač. AFK Chrudim: Lankaš – Luptovský, Linhart, Rahimič, Klíma – Hauf, Holub, Zvára (77. Kopp), Vágner (69. Michalec) – Vácha, Vladyka (86. Merkl).

Ladislav Brož, trenér FC Hradec Králové B: „Těžké utkání jsme zvládli velmi dobře. Soupeře jsme prakticky nepustili do šance, naopak sami jsme vstřelili tři branky a další šance jsme ještě neproměnili. Naše hra měla určitě kvalitu, hráčům však musím vytknout trestuhodné otevření naší obrany při inkasované brance.“
Pavel Jirousek, trenér AFK Chrudim: „Soupeř byl kvalitní. Přesto se hrál z obou stran solidní fotbal. Zkušený útočník domácích Bukač vstřelil dvě branky, což určilo ráz zápasu. Soupeř zvítězil zaslouženě.“

Další utkání

Holice – Pěnčín–Turnov 0:1
Holice odehrály smolný zápas. Herně byly lepším týmem. Rozhodnutí padlo ve 23. min., kdy Ručka odehrál míč do bláta, v němž se zastavil, a pohotový Mrklas ho bodlem trefil od tyče do holické branky. Nejblíže k vyrovnání byl ve 36. min. Myšák, ale nedal.
V 73. min. se ještě prezentoval parádním volejem domácí obránce Baldrych.
Fakta – branka: 23. Mrklas Rozhodčí: Čmucha (Tábor). ŽK: 3:3. Diváci: 220. Poločas: 0:1. SK Holice: Antošík – Peřina, Kopřiva, Ručka, Baldrych – Jiroušek, J. Velinský, Dvořák, J. Jedlička – Myšák, Vaculík (80. Skalický). (jma)

Bohemians 1905 B – Týniště n. O. 1:0
Týnišťští fotbalisté se bodového zisku nedočkali ani ve třetím jarním účinkování. O osudu střetnutí rozhodl gól domácích z úvodní minuty. Výkony týnišťského celku mají stoupající tendenci. Ve druhé půli byli na půdě favorita lepším týmem, ale největší šance, které si vytvořili Sadílek a Ujec, kýžené vyrovnání nepřinesly.
Fakta – branka: 1. Brhlík. Rozhodčí: Hodač (Karlovy Vary). ŽK: 2:2. Diváci: 160. Poločas: 1:0. SK Týniště nad Orlicí: Ottmar – Tomášek, Plašil, Kašpar, Lemfeld – Vavrečka, Černý, Sadílek, Grimm – Ujec, Lehovec (74. Liška). (six)

Živanice – Tesla Pardubice 1:0
Na těžkém terénu to byl boj o každý míč. Zpočátku byla hra obou týmů opatrná. Domácí měli mírnou převahu, ale žádné šance se nerodily, jen dělovka Podlipného ohrozila Shejbala. Vzruch nastal ve 37. min., kdy míč po centru lízl ruku bránícího Vrážela, k míči se dostal Fikejz a propálil Černíka. Jenže sudí Garaja měl zvednutý praporek, protože byl hostující útočník v postavení mimo hru.
Krátce po změně stran padl rozhodující gól. Dlouhý pas přizvedl hlavou Černohubý a Merganc po dlouhé kličce Shejbalovi zasunul míč do odkryté branky. Tesla poté zavelela do ofenzivy, centr Pospíšila nezužitkoval Petrus, střelu Kakrdy pod břevno vytáhl Černík a Fikejz orazítkoval břevno. Deset minut před koncem reklamovali domácí faul ve vápně na Mergance, ale marně.
Fakta – branka: 49. Merganc. Rozhodčí: Pospíšil (Vrdy). ŽK: 3:1. Diváci: 360. Poločas: 0:0. Sokol Živanice: V. Černík – Hrmo, Vrážel, Vrba, Ferčák – Podlipný (56. Langer), Mocanu, Gorol (69. Balog), Černohubý (77. Faltys) – Kaciáň, Merganc. Tesla Pardubice: Shejbal – Pospíšil, Třešňák, Prorok, Hlava (77. Vanžura) – Fidra (49. Sedlák), Jeřábek, F. Uhlíř (55. Kakrda), Škvrňák – Fikejz, Petrus. (jma)

Převýšov – Kolín 0:1
Šance se v průběhu zápasu střídaly na obou stranách. Více jich měli domácí. Již v 8. minutě trefil Franc tyč. Rozhodující moment zápasu přišel po necelé půlhodině. Převýšov ztratil ve středu pole míč, následoval centr do vápna, kde se nemýlil neobsazený Krejcar. Po změně stran měl dvakrát vyrovnání na kopačce Galovič, ale neuspěl.
Fakta – branka: 27. Krejcar. Rozhodčí: Bohatý (Jablonec). ŽK: 2:3. Diváci: 350. Poločas: 0:1. SK Převýšov: R. Petr – Cincibuch (85. A. Petr), Biško, Franc, Šmíd – Jelínek (65. Machač), T. Hrabík, Breda, Holý (45. Kopecký) – Galovič, Semelka. (ill)

Velim – Nový Bydžov 0:0
Na extrémně těžkém terénu měli po většinu času více ze hry domácí. Bydžov zachránila třikrát branková konstrukce a několika skvělými zákroky brankář Cejnar. Těsně před odchodem do šaten zahrál zřejmě velimský gólman Václavík rukou mimo pokutové území, avšak píšťalka rozhodčího mlčela. I přesto si hosté odvezli cenný bod.
Fakta – rozhodčí: Hrubeš (Praha). ŽK: 2:5. Diváci: 200. RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar – Vaněk, Matějka, Žalman, Špidlen – Vaníček (80. Pilař), Obermajer (25. Podolník), Věchet, Tomeš – Janouch (53. Kazda), Blažej. (pt)

Dvůr – Kunice 0:1
Na umělé trávě v trutnovském azylu se Dvoru duel proti Kunicím vůbec nepovedl. „Domácí“ se celý zápas potýkali s nepřesností, z níž hosté prchali do brejků. Utkání rozhodla 5. minuta, ve které si na centr Žaby naskočil Kopta a Tomek jeho prudkou hlavičku z branky už vytáhnout nedokázal. Nájezd Řežábka a hlavička Otradovského v první půli, po přestávce rána Holuba nad a v poslední minutě utkání tutovka Otradovského, jenž stál sám osm metrů od branky, ale mířil mimo. To byly šance Dvora na vyrovnání.
Fakta – branka: 5. Kopta. Rozhodčí: Váňa (Rakovník). ŽK: 2:0. Diváci: 150. Poločas: 0:1. TJ Dvůr Králové nad Labem: Tomek – Blažek, Kruliš, D. Novák, S. Ježek – Kilevník, Holub, Míl, Urban (85. Hažer) – Otradovský, Řežábek (67. Jurík). (bog)

Další výsledek – 18. kolo: Horní Měcholupy – Ovčáry 0:0.

16. Holice17  2 3  12  15:46 9
Poznámka: Kolínu bude po skončení soutěže odečteno z disciplinárních důvodů deset bodů.