Fotbaloví fanoušci z Chrudimska dostanou ve středu 10. srpna v 17 hodin na Letním stadionu opravdový bonbónek. Místní nováček ČFL totiž v utkání 2. kola Ondrášovka Cupu změří síly s obhájcem této pohárové trofeje FK Mladá Boleslav!

O tom, kdo je favoritem, nemusíme dlouho spekulovat. „Ještě na jaře byl mezi námi rozdíl tří tříd, po našem postupu do ČFL se snížil na dvě třídy. Doufám, že se v praxi nenaplní nepsaná teorie, že rozdíl fotbalové třídy odpovídá výsledku 4:0. Prostě se budeme snažit podat co nejlepší výkon a doufat, že neuděláme nějakou výsledkovou ostudu,“ říká vedoucí MFK Chrudim Jan Sládek.

Hodně bude ale také záležet na soupeři. Ten zatím v úvodu sezony není zrovna v ideálním rozpoložení. V Gambrinus lize ještě nevstřelila gól, když remizovala v Jablonci 0:0 a doma porazila Slovácko 1:0 díky vlastnímu gólu hostujícího Kúdely. V předkole Evropské ligy Mladoboleslavští vypadli s kyperskou Larnakou po porážce 0:3 na Kypru a domácí remíze 2:2. Je proto docela možné, že fotbalisté z města automobilů budou chtít nalézt na východě Čech střeleckou pohodu. „Důležité bude, aby nám Mladá Boleslav nedala jeden, dva rychlé góly. To by byl favorit rázem na koni. Naopak, čím déle udržíme čisté konto, tím větší to bude voda na náš mlýn. Ale tím nechci říct, že uvažujeme o možném překvapení,“ zdůrazňuje Sládek.

Milé vzpomínky

Vítěz utkání Chrudim – Mladá Boleslav narazí na Zbrojovku Brno, která na jaře sestoupila z nejvyšší soutěže. I když je postupující na 99,9 procent jasný, tak není od věci vzpomínka na slavný pohárový postup tehdejší divizní Transporty Chrudim, která počátkem sedmdesátých let minulého století právě Zbrojovku nečekaně vyřadila.

„V tomto utkání jsem nastoupil a dokonce jsem přispěl proměněnou penaltou k našemu senzačnímu postupu po penaltovém rozstřelu. Ten tehdy trval snad osm sérií, ale nakonec se štěstí přiklonilo na naši stranu,“ rád vzpomíná na tento památný pohárový duel tehdejší hráč a později nejdéle sloužící předseda AFK Chrudim Petr Vojtěchovský (na snímku). A jaké vidí šance svých následovníků v nadcházejícím duelu proti Mladé Boleslavi? „Pokud prvoligisté zápas nějak nepodcení, tak nebude v otázce postupu co řešit. Pro nás bude hlavní, aby si kluci spolu s fanoušky atraktivní zápas dobře užili a přispěli k jeho kvalitní úrovni. Snad naši hráči nevyčerpají příliš sil, které by jim mohly scházet při sobotní domácí premiéře se Sokolem Ovčáry,“ přeje si Petr Vojtěchovský.

Když už jsme u těch pohárových překvapení, tak řada starších fanoušků ráda vzpomíná na senzační pohárové tažení tehdejšího Spartaku Hlinsko, který před více než třiceti lety vyřadil druholigový Třinec a dokonce úřadujícího mistra ligy Baník Ostrava po penaltovém rozstřelu. Stop mu vystavila až tehdy slavná Dukla Praha s několika reprezentanty, ale až po prodloužení.

Ponaučení pro hráče MFK Chrudim: netřeba předem skládat zbraně! A vzkaz pro fanoušky: Přijďte v hojném počtu a pomozte vytvořit pravou fotbalovou atmosféru!