Měcholupy – Chrudim 0:1

Fakta – branky: 38. Rahimič. Rozhodčí: Arnošt (Hradec Králové. ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 0:1.

Fotbalisté místního AFK se po 28. kole divizní skupiny C posunuli výhrou 1:0 v Horních Měcholupech na 5. místo tabulky.

„Na soupeře jsme byli dobře připraveni, protože jsme jej sledovali minulý týden v Převýšově. Hráči podali týmový výkon, za který je chválím,“ konstatoval trenér AFK pavel Jirásek. Bojovný zápas byl vcelku vyrovnaný. Dvě nejvážnější šance zneškodnil soupeři brankář Lankaš, na druhé straně dvakrát neproměnil „loženku“ Vácha a odmítl se tak posunout do čela pořadí klubových střelců v letošní sezoně (zatím má spolu s Vladykou na svém kontě 11 gólů). Rozhodnutí tak přinesl nacvičený signál, který při standardce Vladyky zužitkoval stopér Rahimič.

Po předchozí sérii čtyř zápasů bez vítězství tak „afrkáči“ začali příznivější šňůru, když po výhře nad N. Bydžovem 2:1 naplno bodovali i nyní v H. Měcholupech. Pokud tuto „šňůru“ natáhnou až do konce sezony, tak zakulatí bodový zisk na číslo 50, což byl cíl trenéra Jirouska před začátkem jara.

AFK Chrudim: Lankaš – Luptovský, Linhart, Rahimič, Klíma – Michalec (69. Hauf), Holub, Zvára, Vágner (89. Merkl) – Vácha, Vladyka (90. Kopp).

Další utkání

Bohemians B – Převýšov 1:0
Hosté byli lepším týmem, ale zradila je koncovka. V prvním poločase neuspěli Michal s Francem. Naopak domácí skórovali, Baubín po lobu spoluhráče a následném odrazu od břevna doklepl míč do sítě. Ve druhé půli měl Převýšov čtyři vyložené šance, jenže Galovič dvakrát, Michal a Hrabík gól nevstřelili.
Fakta – branka: 20. Baubín. Rozhodčí: Paták (Horní Bříza). ŽK: 1:0. Diváci: 50. Poločas: 1:0. SK Převýšov: R. Petr – Cincibuch (46. A. Petr), Biško, Klička, Šmíd – Machač (46. Jelínek), L. Michal, Breda, Franc – Holý, Galovič (75. T. Hrabík).⋌(pt)
Holice – Velim 0:4Touha po potřebném vítězství v boji o záchranu hnala Velim dopředu, a ta si již v první půli vypracovala dostatečný třígólový náskok. Fotbalisté Holic na jaře ani jednou nevyhráli a tentokrát jim navíc v sestavě chybělo několik hráčů. Ústředními postavami utkání byli oba velimští střelci – Marek a Brusch.
Všechny čtyři branky padly z bezprostřední blízkosti. Holice nebyly v defenzivě bezchybně a dravě hrající soupeř svým pohybem donutil domácí tým k chybám. V rozmezí od 19. do 21. min. se dvakrát střelecky prosadil Marek. Hosté se poté uklidnili, a když přidal Brusch ve 34. min. třetí velimský gól, tempo hry se zvolnilo. Hosté si pak v následujícím průběhu náskok pečlivě střežili.
Fakta – branky: 19. a 21. Marek, 34. a 65. Brusch. Rozhodčí: Langer (Pěnčín u Liberce). ŽK: 1:0. Diváci: 60. Poločas: 0:3. SK Holice: Antošík – Pištora, Ručka, Baldrych, Peřina – Kopa (46. M. Jedlička), T. Jedlička, Machatý – Udržal (70. Zběhlík), Vaculík (60. Solil). FC Velim: Václavík – Mikluščák, Hrabal, Antoš, Billý – Urban (75. D. Hruška), Snop, Marek, Brusch – Slavík (78. Lev), Novák (50. Pechar).

Týniště – Živanice 1:0
V oboustranně kvalitním východočeském derby se nejprve neujaly dvě slibné příležitosti Lehovce, ani tyč Melka. Hosté zahrozili nebezpečnými pokusy Mocanu a Langera. Týnišťští byli po většinu času lepším týmem. Tři minuty před koncem rozhodl Lehovec, jenž využil zaváhání obrany a trefil prázdnou branku.
Fakta – branka: 87. Lehovec. Rozhodčí: Pařík (Jablonec n. N.). ŽK: 2:2. Diváci: 220. Poločas: 0:0. SK Týniště n. O.: Ottmar – Žák, Plašil, Kašpar, Grim – O. Ujec, Sadílek, Černý, Melek – Lehovec (90. + 1 Liška), Winkler (90. Vavrečka). Sokol Živanice: Hlouš – Hrmo (46. Balog), Vrba, Ferčák, Černohubý – Michal, Mocanu (79. Vrážel), Langer, Gorol – Merganc, Kaciáň (46. Podlipný).

N. Bydžov – Kunice 3:2
Vstup do zápasu vyšel lépe hostům, kteří se v úvodních dvaceti minutách ujali dvoubrankového vedení. Bydžovu se do poločasu podařilo snížit, velkolepý obrat byl dokonán v posledních pěti minutách zápasu. Vítězství domácím vystřelil v samém závěru Kazda.
Fakta – branky: 29. a 90. Kazda, 85. Janouch - 13. Tesařík, 20. Koubek. Rozhodčí: Čurda. ŽK: 4:2. Diváci: 450. Poločas: 1:2. RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar – Podolník (72. Vaníček), Žalman, Matějka, Vaněk (35. Špidlen) – Pilař, Obermajer (67. Věchet), Blažej, Tomeš – Janouch, Kazda.

Turnov – Dvůr Králové 1:2
Šest zápasů v řadě již dokázali bodovat Dvoráci. Úspěšnou sérii Dvořákova týmu nepřerušil ani Turnov, kde hosté uspěli po gólech Brendla a Řežábka a také díky brankáři Tomkovi, který v 89. minutě chytil penaltu Zdražilovi.
Fakta – branky: 32. Zdražil – 17. Brendl, 59. Řežábek. Rozhodčí: Živnůtka (Teplice). ŽK: 1:1. Diváci: 300. Poločas: 1:1. TJ Dvůr Králové: Tomek – Rejl, Kruliš, Bělina, S. Ježek – Kilevník, Holub, D. Novák (83. Hažer), Řežábek (87. Blažek) – Brendl, Klazar (77. M. Otradovský).

Ovčáry – Hradec B 1:0
Souboj prvního s druhým týmem tabulky přiliš vzruchu nenabídl. Diváci viděli vyrovnané utkání s minimem šancí. Na obou stranách však vázla kombinace. O osudu duelu rozhodla 54. minuta, kdy se z pokutového kopu prosadil domácí útočník Hyka a rozhodl tak o tom, že tři body zůstaly v Ovčárech. Hostující hráči, přestože podali snaživý výkon, zahrozili pouze Bukačovou střelou z prvního poločasu.
Fakta – branka: 54. Hyka z pen. Rozhodčí: Mareška (Plzeň). Bez karet. Diváci: 160. Poločas: 0:0. FC Hradec Králové B: Hrdina – Černý, Kábrt, Karal, Hradecký – J. Dvořák, Lacina, Veselka, Hečko - Hubička, Bukač (75. J. Čech).

Kolín – Tesla 4:1
Hrdinou zápasu byl kolínský Jan Štoček, autor tří gólů. Klíčovým momentem byla 38. minuta. To Petrus srovnal skóre na 1:1, aby vzápětí Čapkovu střelu před Shejbalem tečovali Štoček a Pospíšil – 2:1. Po změně stran domácí zvýšili skóre až na 4:1. Dvě příležitosti hostí spálil v závěru Fikejz.
Fakta – branky: 19., 39. a 69, Jan Štoček, 64. Svoboda – 38. Petrus. Rozhodčí: Malák (Štětí). ŽK: 2:2. Diváci: 130. Poločas: 2:1. Tesla Pardubice: Shejbal – Hlava, Třešňák, Pospíšil, Voženílek – Kakrda (70. Fikejz), Jeřábek, Prorok, Vanžura – Petrus, Škvrňák (60. Fidra).