Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Skuteč i Stolany zůstávají v krajském přeboru

CHRUDIM - Poslední kolo krajského přeboru nemohlo nechat v klidu týmy Stolan a Skutče, které ještě bojovaly o záchranu, ale nakonec pro ně vše dobře dopadlo. Prachovice mohly být v pohodě, ale soudě podle výsledku, tak byly až v příliš velkém klídečku…

18.6.2007

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Skuteč – Dobříkov 0:0

Domácí fotbalisté měli sice po celý zápas trvalou převahu, bohužel propadli zcela v koncovce svojí nemohoucností, když po hodině hry neproměnil Vodvárka ani pokutový kop – jeho umístěnou střelu k tyči brankář Trkal chytil. Hosté se dobře bránili, a to i v době, kdy měli přesilu o jednoho hráče v poli (po vyloučení Zdeňka Cacha). Bod Dobříkovu vychytal několika svými zázračnými zákroky nejlepší jeho hráč, brankář Trkal. Fakta – rozhodčí: Ujec (Pardubice), ŽK: 1:2. ČK: 1:0 (62. Z. Cach. Diváků: 200. FC Skuteč: Kopecký – Z. Cach, Pečenka, Škorpík, Macháček – Cepl, Dvořák, Vodvárka, Hájek – L. Cach, Dostál (71. Hron). Sokol Dobříkov: Trkal – J. Horníček, Třasák (58. Rouha), P. Horníček, Pitra, Malý, Dostál (90. Rychtařík), Barták, Klapal, Zahradník, Houžvička (73. Málek).

Č.Třebová – Prachovice 5:0

Českotřebovští fotbalisté potřebovali v utkání s Prachovicemi získat tři body, aby měli jistotu udržení v krajském přeboru. Jako první si však šanci vypracovali hosté, ve 12. minutě však neuspěl Rogovik. To bylo ze strany Prachovických vše. Domácí svého soupeře zatlačili na jeho polovinu, ovšem nedařilo se jim v koncovce. Ve 14. minutě neuspěl Čikl, o pět minut později Kvapil a ve 20. minutě dokonce zazvonila po jednom z českotřebovských útoků tyč. Dvě stovky diváků tak rozjásal až ve 35. minutě Švec, který zužitkoval Šafářovu přihrávku a poslal Třebovou do vedení. O dvě minuty později zahrával Kvapil z pěti metrů nepřímý kop, přihrál Švecovi, který parádní střelou zvýšil na 2:0. Těsně před odchodem do kabin zpečetil nejlepší českotřebovský střelec svůj čistý hattrick, když skóroval placírkou ze šestnácti metrů – 3:0. Po přestávce pokračoval Pavel Švec ve svých gólových hodech, když hned ve 48. minutě přidal parádní hlavičkou již čtvrtou branku. V 50. minutě se dostali ke slovu i hosté, ale Klíma mířil ze standardní situace do gólmana Hejla. V 71. minutě neuspěl ve stoprocentní gólovce Hudač, o sedm minut později však již domácí fandové mohli zakřičet gól popáté. To Zadražil centroval a do vlastní brány si balon srazil obránce Horyna – 5:0. V 88. minutě mohly Prachovice vstřelit alespoň čestný gól, jenže Mach nebyl přesný. Fakta – branky: 35., 37., 45. a 48. Švec, 78. vlastní (Horyna). Rozhodčí: Čech (Dolany). ŽK: 1:3. Diváků: 200. Poločas: 3:0. FK Česká Třebová: Hejl – Šafář, Maco, Vomáčka (69. Hurt), Jakš – Keprt, Kvapil, Kubásek, Hudač – Čikl (46. Macko), Švec (56. Zadražil). SK Holcim Prachovice: Žďárský – Horyna, Teplý (25. Havel), Fiala, Těšitel – Dolejský, Vágner, Sam〜čenko, Klíma – Rogovik (67. Mach), Budínský.

Vysoké Mýto – Holice 2:1Fakta – branky: 44. Pavel Řehák, 89. David Chadima – 3. Jakub Englich. Rozhodčí: Chvojka (Pardubice). ŽK: 4:4. Diváků: 80. Poločas: 1:1. SK Vysoké Mýto: Matoušek – Vostrčil, Brychta, Podroužek, Jílek – David Chadima (75. Koblížek), Podmajerský (76. Marek Chadima), Řehák, Sejkora – Matula, Bartoš. SK Holice: Ondráček – Kopa, Miroslav Jedlička, Skalický, Pištora – Šedivka (65. Zeman), Jakub Velinský, Tomáš Jedlička, Vlastimil Englich – Jakub Englich, Černý (75. Hladík).

Živanice – Moravany 8:1Fakta – branky: 27. a 71. Hůlka 55. a 79. Meduna, 17. Jůn, 28. Podlipný, 90. Čada, 90. (+2) Mocanu – 43. Imramovský. Rozhodčí: Vaníček (Náchod). ŽK 0:1. Diváků: 110. Poločas: 3:1. Sokol Živanice: Raba – Mocanu, Jůn, Peterka, Trupl (62. Čada) – Podlipný, Vrážel, Hůlka, Žurek (49. Meduna) – Pecivál, Špulica (74. Hačko). Sokol Moravany: Slezák – Dvořák, Štěpánek, Kubík (82. Kulhánek), Fišer – Imramovský, Krpata, Veselý, Hynek – Klička (43. Houžvíček), T. Kříž.

Polička – Stolany 2:4

Neuvěřitelný zvrat se zrodil v zápase, jehož první polovina se vyvíjela jednoznačně ve prospěch domácích. Už ve druhé minutě se rozestoupila obrana hostů před V. Králem a ten sám před Kramaříkem nezaváhal – 1:0. Za čtyři minuty centroval L. Král na hlavu V. Krále a jeho pokus s námahou boxoval gólman. Hosté zahrozili po čtvrthodině pěkným uvolněním a střelou Záveského, Vopařil byl na místě. V 18. minutě po hrubce hostující obrany byl Čípa u balonu dříve než Kramařík, ale po kličce trefil pouze břevno. Po půlhodině zazdili hosté brejk tři na dva, Chocholouš vypálil ukvapeně a slabě. Ve 39. minutě centroval L. Soukal, V. Král si našel prostor a v pádu v těžké pozici skóroval podruhé. Za stavu 2:0 by nikdo ani ve snu neodhadl běh věcí příštích, tím spíše, že v nástupu do druhé půle trefil Švec z přímého kopu tyč. Jenže pak během dvanácti minut hostující Ročín totálně otočil výsledek. Ve všech případech zůstal ve střelecké pozici nepokryt a bezmocný Vopařil ponechaný svými beky napospas střelci mohl jenom lovit míče ze své sítě. Domácí fotbalisté mohli nápor soupeře zastavit, ovšem do role vrchního spalovače se pasoval střídající Pavlík: snad třikrát se ocitl v bezprostřední blízkosti před Kramaříkem a ani jednou jej nedokázal překonat. Kalich hořkosti pro domácí celek byl naplněn v 77. minutě, kdy se z pokutového kopu trefil Eis a hosté mohli začít slavit záchranu v krajském přeboru. I když, po závěrečném hvizdu nikdo z nich ani nezvedl ruku na znamení radosti ze splnění vytouženého cíle… Fakta – branky: 2. a 39. V. Král – 50., 52. a 63. Ročín, 77. Eis z pen. Rozhodčí: Schmeiser (Roveň). Bez karet. Diváků: 100. Poločas: 2:0. SK Masokombinát Polička: Vopařil – Kovář, Švec, Neumeister, L. Král – L. Soukal (51. Pavlík), Opina, Čípa, D. Soukal – V. Král, Kučera (46. Opršál). SK Stolany: Kramařík – Beneš (85. Vávra), Nosek, Chocholouš, Novotný – Chvojka, Eis, Starý, Záveský (88. Novák) – Michek (90. Gregor), Ročín.

Mor. Třebová – Svitavy 1:3Fakta – branky: 72. O. Chlup – 7. Růžička, 58. Ovad, 90. Ehrenberger. Rozhodčí: Valenta (Letohrad). ŽK 0:1. Diváků: 250. Poločas: 0:1. SKP Slovan Moravská Třebová: Kryštof – Králíček, Huryta, R. Šatník, Šíp (85. P. Šatník)– Strouhal (53. Švanda), Deutsch, M. Chlup (53. O. Chlup), Cink – Aberle, Večeřa. TJ Svitavy: Kavalír – Zatočil, Ehrenberger, O. Jelínek, D. Jukl – Jiroušek, Ovad, Čížek, Horák – Vacek, Růžička.

Letohrad B – Litomyšl 3:1Fakta – branky: 5. Čada, 88. Gerža, 94. Hundák – 26. Vaníček. Rozhodčí: Jeřábek (Zaječice). ŽK: 1:3. Diváků: 120. Poločas: 1:1. FK OEZ Letohrad B: Kasabov – Peřina, Romportl (46. Svoboda), Kempf, Majvald (77. Mikyska) – Šponar, Kvapil, Čada, Hundák – Gerža (90. Čermák), Stejskal. Jiskra Litomyšl: Šedivý – Bican (56. Janoušek), Benko, Kroulík, Radimecký – Zeman, Pavlák, Holec, Košín – Hospůdka, Vaníček.

AS Pardubice – Lanškroun 2:0Fakta – branky: 32. Meruňka, 82. Semelka. Rozhodčí: Smítko (Chrudim). ŽK 1:2. Diváků: 105. Poločas: 1:0. FK AS Pardubice: Kašpar – Hála (46. Vajer), Pitterle, Felgr, Moravec – J. Kopřiva, L. Kopřiva, Daněk (59. Šejvl), Smejkal (75. Koliáš) – Meruňka, Semelka. TJ Lanškroun: Jaroš – Kristek (65. Pupík), Černý, Popelář, Šišan – Farkaš, D. Šilar, Vacek, Bartoš (75. Fait) – Krejsar, Smejkal.