SK Chrudim – Tesla B. Domnívám se, že po slabších výkonech by měl SK zabrat a potvrdit, že patří do špičky tabulky. Bude hodně záležet na tom, v jak posílené sestavě přijede rezerva divizní Tesly. Tip: 1. Správná trefa: 2:1 (0:0).

Dobrovice – AFK Chrudim. Věřím, že se AFK zachrání a pokud to tak má být, musí na hřišti třetího týmu tabulky zabodovat. Zatím se Chrudimským více dařilo venku, s bodem budou spokojeni. Tip: 0.

Hlinsko – Trutnov. Domácí pro klid a pohodu potřebují zvítězit. Přestože neznám zdravotní stránku týmu trenéra Františka Jůna, věřím, že domácí prostředí přinese tři body. Tip: 1.

Prachovice – Skuteč. Jde o mužstva, která jsou svými výsledky nevyzpytatelná. Klidněji mohou „dýchat“ domácí, potřebnější jsou naopak hosté, kterým by bod bodnul. Proto bych vsadil plichtu. Tip: 0.

Stolany – Letohrad B. Stolanské po dnešním domácím pohárovém utkání se Svitavami (od 17.00) čeká souboj prakticky o šest bodů. Pokud chtějí uchovat krajský přebor (o to samé se vynasnaží i jejich soupeř), musejí vyhrát. Otázkou je, v jak posílené sestavě přijede rezerva divizního Letohradu. Předpokládám dělbu bodů. Tip: 0.

Načešice – Třemošnice. Derby jako řemen, ve kterém domácí neradi doma prohrávají, naopak soupeři se daří venku. Oběma týmům jde již jen o prestiž, mohou odehrát bezstarostný fotbal. Tip: 0.

Rozhovice – Slatiňany. Pokud si pamatuji, Slatiňanským se v Rozhovicích obvykle daří, nyní chytili výbornou formu, kterou potvrdí i v tomto okresním derby. Tip: 2.

Paramo – Prosetín. Pardubické týmy si to doma většinou pohlídají a výjimkou nebude ani tento duel se zachraňujícím se Prosetínem. Tip: 1.

Ronov – Svídnice. Ronov při utkání s naším týmem na mě zapůsobil dobrým herním projevem, takže mu doma věřím. Tip: 1.

Miřetice – Dřenice. Miřetice potřebují pro klid duše alespoň bod, který věřím, že v domácím prostředí neprohospodaří. Tip: 0.

V 10. kole Tip ligy uhodl Ivan Kembický čtyři správné výsledky, což představuje dva body.