Jako nováček se chlapci z „Evony“ umístili na osmé příčce, o rok později skončili druzí za postupujícím týmem Valů, v červnu 2005 se těšili ze šestého místa a před rokem se lámal chleba ohledně postupu do druhé nejvyšší krajské soutěže. V derniéře Rosice - SK Chrudim 1:3, tímto vítězství „eskáčko“ předběhlo o dva bodíky druhé Rosice.

„Do vyšší soutěže - I. A třídy jsme šli s cílem držet se v klidném středu tabulky,“ říká úvodem Martin Škrha, místopředseda, sekretář a vedoucí mužstva v jedné osobě, který se právě chystal na zahraniční dovolenou. Po podzimu Chrudim vybojovala páté místo (Srch 30, Tesla B 25, Žamberk 24, Valy 23, SK CR 22), což naznačilo pro jarní část značné možnosti. „Protože na druhou rezervu Tesly jsme ztráceli pouhé tři body, přehodnotili jsme cíl pro jaro: zkusit bojovat o špici tabulky. Zimní příprava probíhala z větší části na umělé trávě na Hůrkách, absolvovali jsme soustřední v Pustých Žibřiďovicích nedaleko Šumperka a pro jaro přišli z Chrasti Plosza a Hromádko,“ doplňuje Martin Škrha.

Třetí místo v I. A třídě vybojoval tento 19členný hráčský kádr: Novák, Vrbka - Hudeček, Lankaš, Šebek, Dubský, Kusý, Štursa - Plosza, Muller, Motyčka, Veverka, Lištván, Vágner - V. Hromádko, T. Wenzl, Smělý, Mrkva, M. Holec. Nejlepší mušku měl kapitán družstva Tomáš Wenzl - 14 gólů, po pěti nastříleli Holec a Tesař, jenž na podzim pro zranění nehrál. A nyní třikrát nej: nejhorším zápasem bylo derniérové utkání v Žamberku (0:4), nejlepší v Libchavách (0:0) a s Teslou B (1:1), naopak nejkurióznější bylo domácí střetnutí s Újezdem. V 90. minutě svítilo na ukazateli ještě 0:2 a za čtyři minuty nastavení stačili Chrudimští otočit na 4:2!

„Kádr bychom chtěli udržet, ale vše bude jasné až po červencových přestupech,“ říká Škrha a nastiňuje plán přípravy na nový ročník. „Trenér Marián Sabol svolal hráče na středu 11. července. Snahou bude kádr ještě doplnit, navíc přichází šest dorostenců, kteří mají šanci se do „A“ mužstva probojovat. Lištván již měl střídavý start, dále to budou Škaryd, Fantl, Hájek, Vágner a J. Hromádko. Cílem bude bojovat opět o špici a po podzimu se uvidí.“
Za Vodojemem se již radovali z postupu do divize oba dorosty, nyní k nim přibyl i rezervní „B“ tým, který zahájil od sezóny 2006/7 činnost vstupem do IV. třídy. V nejnižší soutěží rezerva převyšovala soupeře ve všech směřech.. Trenér Josef Mrkva poskládal mužstvo z dorostenců, kteří se neprosadili v „áčku“ a pak zde nastupovali střídající hráči z A týmu. Postup vybojovali: Klimeš - Kozel, Dubský, R: Wenzl (jednou nastoupil za A tým a vstřelil gól), Vladyka - Dušek, Jonáš, A. Mrkva, Koky, Zeman, Jan Holec - Smělý, Fabián, Konečný + na střídavý start Škaryd, Fantl, Hájek, Lištván, Koreček.

„Ještě bychom rádi jednou postoupili, abychom hráli s rezervou okresní přebor. Ovšem neznáme sílu soupeřů, vše ukáže samotný průběh podzimní části,“ nechal se i k „béčku“ slyšet Martin Škrha. „Finanční i materiální stránka jsou na dobré úrovni. Během posledních dvou let jsme v této oblasti učinili dostatečný krok. Diváci nám chodí na zápasy, a to díky tomu, že jsme měli výsledky. Věřím, že vydrží i nadále a opět přijdou mezi nás. V této souvislosti musím tak trochu závidět chrudimským futsalistům Era-Packu, kteří nemají široko daleko s nejskvělejší diváckou podporou konkurenci,“ uzavřela posezónní povídání duše SK Chrudim, Martin Škrha.