Skóre se mohlo pohnout na druhé straně po hlavičce domácího hráče, ale brankář Mrázek pokus vytěsnil na roh. To bylo ze strany tachovských vše.

MFKáči převzali iniciativu a vytvářeli si jednu příležitost za druhou. Ve 20. minutě se do míče opřel Kopecký a z 26ti metrů nachytal brankáře Houdka na švestkách. Ten jeho pokus s obtížemi vyrazil před sebe, kam dobíhal Krčál. Chrudimský hráč byl u míče dříve než brankář, který ho zbytečně podrazil. Pokutovým kopem však Kopecký pohrdl a trefil pouze Houdka.

Chrudimský kanonýr si vše vynahradil v 22. minutě, když jeho střela z přímého kopu zapadla přímo pod břevno. Gól hosty uklidnil a ti pokračovali v ofenzivní hře.

O osm minut později předvedli hosté kombinační akci po ose Klapka, Kopecký, Langr a Krčál. Poslední jmenovaný lobem překonal domácího brankáře – 0:2.
Druhý poločas pokračoval tlakem Chrudimi. Domácí sice vrhli vše do útoku, ale naráželi na dobře organizovanou obranu a gólově se prosadit nedokázali.
V 51. minutě zbytečně dohrával domácí Vyleta brankáře Mrázka šlapákem, kterého zasáhl podrážkou do oblasti břicha a byl po zásluze vyloučen.
Domácí si o desíti paradoxně vytvořili několik možností, ale jejich pokusy létaly mimo branku.

Po hodině hry se míč dostal do sítě domácí branky potřetí, ale střelec Kopecký byl v ofsajdu a jeho branka tak nemohla být uznána.

V 66. minutě se do stoprocentní gólovky dostal chrudimský Dostálek, ale odkrytou branku trestuhodně minul. Pár minut před koncem si ještě domácí vytvořili tlak před brankářem Mrázkem, ale ani z toho se jim gólově neurodilo.

Hosté tak zbytek utkání zvládli a zaslouženě si z Tachova odvezli tři body. Nutno dodat, že se domácí prakticky k ničemu nedostali.