Zatímco v minulých letech byl stadion Za Vodojemem takřka nedobytnou tvrzí a soupeři s železnou pravidelností opouštěli Chrudim bez bodu. V sezóně 2016/17 tomu je úplně jinak. Z pěti domácích zápasů MFKáči uhráli pouchých šest bodů (porazili Dobrovici a Benátky), třikrát však odešli poraženi.

Naposledy nestačili na mužstvo Benešova. V utkání začali lépe hosté, když už v šesté minutě vstřelili prví, a jak se posléze ukázalo i vítěznou, branku. Štastným střelcem byl kapitán Benešova Laštovka, který dokázal využít nedůslednosti domácích v obranné činnosti. Při rychlém brejku se hned čtyři chrudimští hráči vydali na benešovského útočníka s míčem, ten však přihrál na zcela volného Laštovku a kapitán hostů bez problémů překonal Mrázka.

MFK Chrudim - SK BenešovZdroj: Karel Dvořák

Chrudimské jako by brzká branka opařila. Přesto se do nebezpečné šance dostal Kopecký, když rozehrával přímý volný kop z dobré pozice. Prudkou ranou poslal míč na branku, v které však stál pozorný Beník a míč s problémy dokázal vyrazit.

Od té doby byli domácí hráči aktivnější, ale ani jednu ze svých šancí nedokázali přetavit v kýženou branku. Nápor Chrudimi však přerušil konec poločasu. Na začátku toho druhého domácím znovu chvíli trvalo než si vypracovali další příležitosti. Ale ani střela Langra v síti neskončila. Chvíli po něm trefil Drahoš břevno.
Posledních deset minut zápasu Chrudimští bušili do obrany hostů, jak hluší do vrat, ale ani z tohoto tlaku branku nevytěžili a i když Benešovští nebyli v zápase lepši radovali se z tříbodového vítězství.

MFK Chrudim - SK BenešovZdroj: Karel Dvořák

Chrudim tak přidala už třetí prohru v řadě. O vítězství se mohou pokusit už tuto středu v Tachově.

Chrudim – Benešov 0:1

Branka: 6. Laštovka. Rozhodčí: Benedikt. ŽK: 1:1. Diváci: 305. Poločas: 0:1.

Chrudim: Mrázek – Luptovský, Krčál, Drahoš, Mastík – Kopecký, Klapka, Langr (83. Tlapák), Dostálek (76. Mlynka) – Kučera (66. Kesner), Štoček (45. Radouš).

Benešov: Beník – Adjei, Večera (84. Farkaš), Kucalas, Laštovka, Vrňák – Žák, Afanasenko (65. Bohata), Kučaba (74. Balata) – Ibe (82. Braný), Zákostelský.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Chtěli jsme soupeře atakovat vysoko, a to přináší riziko. Bohužel jsme dostali v 6. min. gól, který rozhodl. My jsme se dostávali do šancí, ale neproměnili je a hořkost si teď pijeme až do dna. Hráčům nemůžu vyčíst nic, kromě koncovky a jednoho zaspaného brejku. Snaha byla i přes tíhu, která na nich ležela. Hraje se ale na góly a ty jsme bohužel nedali."

Zdroj: Youtube