Před letošním ročníkem krajského přeboru se počítalo, že by fotbalisté FC Hlinsko mohli aspirovat na medailové umístění. Skutečnost je pro ně ale daleko nepříjemnější, protože přezimují až na dvanácté příčce s 15 body a jsou pouhé tři bodíky před posledním Srchem. Však také trenérovi DANIELU SIGANOVI zřejmě do řeči moc není, jak naznačují jeho stručné odpovědi na redakční otázky.

Před podzimní sezonou se s Vaším týmem uvažovalo jako s kandidátem na medailové umístění. Místo toho budete mít na jaře sestupové starosti. Co zhatilo optimistickou prognózu?
Ano, máte pravdu. Naše představy byly optimističtější. Bohužel se potvrdilo, co už jsme zmiňoval v průběhu podzimní sezony. Doplatili jsme na to, že jsme neměli kvalitního útočníka. Chyběla nám důraznější koncovka, musel jsem neustále improvizovat se sestavou, a to se také negativně projevilo. Ale to, že jsme skončili až na 12. místě, je pro všechny kolem hlineckého fotbalu a obzvlášť pro mě velkým zklamáním. Je těžké nahradit čtyřicet branek za koncové hráče, kteří nám na podzim chyběli.

Kteří hráči splnili Vaše předpoklady a kdo případně nesplnil očekávání?

Kvalitu určitě měli po celou sezonu Urubčík, Novák a Cepl, naopak zklamáním pro mě byly výkony Netolického. Příjemným překvapením pro mě byl Pavel Veselský, zaslouží určitě pochvalu. A Petr Novák opět prokázal, že je to velký bojovník a má srdce na správném místě. Přes značné zdravotní problémy nám pomohl.

Na který podzimní zápas byste nejraději zapomněl? A v kterém utkání jste naopak podali nejlepší výkon?

V prvním případě to byly hned dva zápasy, a sice s týmy z pásma sestupu Žamberkem a Dobříkovem, kdy jsme úplně zklamali. Naopak solidní výkony jsme podali proti týmům ze špice – Živanicím, rezervě Pardubic, Holicím a Svitavám.

Z kádru před sezonou nebo v jejím průběhu odešly některé opory, např. kanonýr Matěj Slováček nebo exligista Roman Jůn. Počítáte v zimní pauze s posílením kádru?

Ano, určitě! Přijdou minimálně tři posily a rozhodně se vrátí Matěj Slováček, který na podzim hostoval ve Slovanu Pardubice.

Neuvažoval jste při špatné střelecké potenci Vašeho týmu, že ještě „oprášíte“ své kopačky a rozvzpomenete se na svoji hráčskou kariéru koncového hráče?

Nechme se překvapit. Fotbal mi rozhodně chybí a rád bych se na hřiště vrátil.

Co jste připravil svým svěřencům v zimní přípravě a kdy začne?

Bude hodně dlouhá a náročná. Začneme ji už 5. ledna. Jen doufám, že budou únosnější podmínky, než byly minulou tuhou zimu. Žádného turnaje se nezúčastníme, máme naplánovány čtyři přípravné zápasy – s Humpolcem, Ždírcem nad Doubravou, divizními Pardubicemi a Havlíčkovým Brodem.

S jakým umístěním budete spokojen po skončení odvetné části soutěže?

Hráči si musí především uvědomit, že na hřiště se chodí vyhrát a ne si pouze zahrát! Když to budou naplňovat v praxi, tak věřím v podstatně lepší umístění, než na jakém přezimujeme. Konkrétní číslo však nebudu určovat. Na závěr bych chtěl poděkovat i našim fanouškům, které jsme na podzim bohužel moc nepotěšili, a popřát jim nejen hodně zdraví do příštího roku 2011!