MFK Chrudim - Hradec Králové 4:1 (3:0)

Branky: 26. Kesner, 36. Sixta (pen), 42. Vácha, 70. Hauf (pen) 83. Schwartz (pen).

Aktivněji začali kupodivu hosté a v 6. minutě musel poprvé vážněji zasahovat gólman Mrázek po akci Vlkanovi. Chrudimští zahrozili až o šest minuty později nebezpečně vypadajícím zakončení Kopeckého, ten ale v jasné pozici vysoko přestřelil. Ve 23. minutě vystrašil brankáře Hradce Lindra z velké dálky Vácha, jeho utěšená střela však šla těsně mimo. Za tři minuty už se Chrudimští ale radovali, když stál na konci závaru ve vápně a sérii nepředvídatelných odrazů Kesner 1:0. Hned o dvě minuty později bohužel skončilo utkání pro jednoho z lídrů v domácím dresu Lukáše Kopeckého, který musel po nesmyslném faulu Hlavsy na stojící nohu odjet do nemocnice na vyšetření. Lehký výron a poškozené vazy dokonce mohou zhatit příští týden jeho podzimní mistrovskou premiéru. Ve 30. minutě se zjevil v jasné šanci Rybička, tentokrát ale Lindr pohotovým zákrokem svůj tým zachránil. Ne však na dlouho. Za šest minut totiž v šestnáctce fauloval Janoušek Krčála a z nařízené penalty přidal nekompromisně druhý gól Sixta. Ve 40. minutě zase dali o sobě vědět hosté, po trestném kopu ale Petrus svoji hlavičku v jasné pozici neumístnil. A takřka hned z protiútoku se Chrudimští radovali potřetí, když si na lahůdkový centr Luptovského z pravé strany naběhl Vácha a stačilo mu jen nastavit hlavu.

Utkání se hrálo také jako připomenutí 116 let kopané v Chrudimi a do druhé půle trenér Jirousek prostřídal celou lavičku (na rozdíl od Hradce Králové, který za celý zápas nestřídal!). Převaha oslavenců pokračovala a znovu se skóre mohlo měnit v 57. minuty po zaváhání Lindra, M. Malinský však svůj oblouček nasměroval těsně vedle prázdné klece. O dvanáct minut později ale Chleboun fauloval pronikajícího Rybičku a z nařízené penalty zvýšil Hauf již na 4:0. Ve druhém poločase hodně nevýrazní hosté zahrozili zase až v 76. minutě Janouškem, jeho hlavička se ale mezi tři tyče nevešla. V 83. minutě se však „Votroci" čestného úspěchu přece jen dočkali, a to když třetí pokutový kop zápasu zužitkoval Schwartz. Navíc hned po rozehrání mohl přidat další gól T. Malinský, po pěkném průniku ale vysoko přestřelil. Poslední slovo tak mohl mít v samém závěru Hauf, jeho drzý průnik ale zneškodnil Lindr. Přesto se dočkali Chrudimští při odchodu do kabin zaslouženého potlesku, 630 diváků odcházelo domů spokojeno.

Sestavy MFK Chrudim: Mrázek (46. Trojan) Luptovský (46. Řezníček), Krčál (46. Drahoš), Radouš, Mastík Langr Kesner (46. Hauf), Sixta (68. Kesner), Vácha (46. Opina), Kopecký (29. M. Malinský) Rybička. FC Hradec Králové: Lindr Hlavsa, Chleboun, Bederka, Mareš Janoušek, Schwartz Petrus, Vlkanova, T. Malinský Pázler.

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: „Jsme rádi, že ve slavnostní den při otevření nové tribuny a dobré náladě v celém areálu jsme silného soupeře porazili. Naši výhru ale nechci nijak přeceňovat, pořád se jednalo o přípravu. O body se hraje až příští týden a tam je potřeba náš dnešní výkon převést. Doufejme jen, že jsme si na Benátky nějakou branku schovali. Tento týden se již zaměříme na přípravu a budeme se snažit vybrat ty správné hráče, abychom do nové sezony vstoupili úspěšně.

Zranění Kopeckého je velkou kaňkou dnešního dne. Byl to naprosto zbytečný faul jednoho mladíka v kádru soupeře, což nám může způsobit velké komplikace. Uvidíme, co ukáže rentgen a nejbližší dny."

RADEK PECINA