Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Fotbalisté MFK dál „jedou", ve středu to odnesl Union

Chrudim - Málo platné, fotbalisté MFK mají doposud v letošní sezoně formu jako hrom. Ve středečním vloženém 18. kole ČFL o tom přesvědčili ve východočeském derby i novobydžovský Union 2013, a díky dalším výsledkům si upevnili vedení v celé soutěži.

18.9.2015

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

MFK Chrudim - Union 2013 2:0

Branky: 5. Radouš, 62. Rybička.

Domácí začali utkání aktivně a již v 5. minutě se ujali vedení, když Kesnerův centr z pravé strany propadl na malé vápno k Radoušovi, který míč trošku záhadným odrazem dostal do sítě. Za deset minut pálil nebezpečně bez přípravy Kopecký, bohužel lehce nad. V 19. minutě si na další centrovaný balón naběhl Langr, na malém vápně jej ale netrefil přesně. Většina akcí MFK byla vedena po pravé straně a odtud „vyletěl" po půl hodině hry i centr Luptovského, který ale Kopecký poslal hlavou opět nad břevno. Ve 33. minutě se dostali hosté poprvé na dostřel Mrázkovy svatyně a hned to pěkně „hořelo". Po zblokované střele Jandy, kdy už gólman Mrázek jen smutně přihlížel, minul míč levou tyč chrudimské branky o centimetry. Na to odpověděli domácí fotbalisté hlavičkou Rybičky, která se ale opět mezi tři tyče nevešla. Stejně dopadla o chvíli později po rychlé akci i střela Kopeckého, a když v samém závěru první půle vytěsnil po dalším centru zprava pokus Kopeckého gólman Nguyen na roh, odcházeli domácí do kabin pouze s jednobrankovým náskokem.

Po změně stran se na chvíli obraz hry změnil. Chrudimští již na trávníku tolik nedominovali, nicméně hosty na dostřel Mrázka nepouštěli. V 62. minutě pak zvýšil MFK vedení na 2:0 a gól stál za to. Kesner zachytil chybnou rozehrávku soupeře, přesným pasem vysunul vystřídavšího Holuba a ten mohl jít sám do zakončení. Zkušený domácí harcovník ale „nechrtil", periferně viděl vlevo nabíhajícího Rybičku, předložil mu míč a ten do odkryté klece podruhé rozjásal ochozy. Krátce nato měl po centru Haufa na kopačce třetí úspěch Holub, míč ale v jasné pozici netrefil ideálně. Nicméně MFK již opět na trávníku dominoval a chvíli nato zneškodnil sólo Kopeckého dobrým zákrokem Nguyen. Závěr střetnutí se rozmělnil v řadě střídání a domácí si už vedení v poklidu pohlídali.

Sestava MFK Chrudim: Mrázek Řezníček, Krčál, Radouš, Mastík Langr (73. Drahoš) Luptovský (46. Holub), Sixta (62. Hauf), Kesner (84. Opina), Kopecký Rybička (63. Vácha).

Jelikož nejbližší pronásledovatelé Chrudimi prohráli (Písek v Králově Dvoře 1:0 a stejným poměrem i Domažlice v Tachově), narostl náskok MFK na čele tabulky na druhý Vltavín již na pět bodů. V neděli čeká Východočechy zápas na trávníku 16. celku soutěže, nováčka z Brozan.

RADEK PECINA

18.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
Martin Kolovratník kandiduje do Sněmovny za hnutí ANO.

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Místo vrátnice se bude volit v základní škole

VÍME PRVNÍ

Vražda v Krasíkově. Zřejmě kvůli neshodám a alkoholu

Krasíkov - K vraždě asi 45letého muže z Třebařova došlo v sobotu v obci Krasíkov na Orlickoústecku. Na svědomí ji má podle dostupných informací jeho partnerka M. K. Muže zabila při hádce.

ON-LINE: Simeon Karamazov dnes odpovídal na vaše dotazy

Chrudim - Vysokoškolský učitel, poslanec a lídr krajské kandidátky ODS pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Simeon Karamazov dnes od 10 hodin odpovídal čtenářům Deníku v on-line rozhovoru.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.