Fotbalisté se vrátili bez bodů, přesto vedou tabulku

Chrudim - Šňůra fotbalistů MFK bez porážky trvala od 26. srpna. O víkendu ale skončila v Dobrovici, přesto i nadále zůstávají na první příčce aktuální tabulky České fotbalové ligy.

8.10.2017

Ilustrační foto.Foto: Karel Dvořák

V devátém kole ČFL zajížděli chrudimští fotbalisté na hřiště třetího týmu ČFL mužstva FK Dobrovice. Utkání začalo z obou stran opatrně. V 10. minutě našel nahrávkou po průniku po pravé straně v šestnáctce domácích chrudimský Kučera spoluhráče Dostálka a ten vyslal střelu směr domácí branka, bohužel pro hosty příliš vysoko.

Ve 20. minutě tak z první vážnější akce, domácí Miškovský otevřel skóre utkání, když si udělal místo ke střele mezi dvěma obránci chrudimských a dotlačil míč za Mrázkova záda 1:0. Hosté se snažili o vyrovnání, ale příliš se jim na těžším terénu nedařila kombinace. Domácí bojovali a tak než fotbal bylo vidět spousta soubojů, což spíše vyhovovalo domácímu týmu.

Ve 34. minutě znovu domácí střelec Miškovský vyslal projektil na Mrázkovu branku, ale jeho střela minula chrudimskou svatyni. Hosté kombinovali, ale do šance se přes bojovnou defenzivu domácích nemohli dostat. Poločas tak skončil vedením domácích 1:0.

Druhý poločas začali aktivně hosté a vynutili si tlak. Domácí se nemohli z chrudimské ofenzivy vymanit, ale čisté konto stále drželi. V 66. minutě se blýskl skvělým zákrokem domácí brankář Bartoš, který zblízkosti likvidoval na brankové čáře hlavičku Kučery. V 71. minutě byl znovu domácí brankář na svém místě a kryl tak střelu Drahoše.

V 78. minutě měli hosté možnost zahrávat přímý kop. Kesner však minul branku domácích o pár centimetrů. Závěrečný tlak chrudimských však kýžený gól nepřinesl a tak domácí udrželi jednobrankové vedení až do konce utkání.

Radim Holub, asistent trenéra MFK Chrudim: „Prohra. Přerušená série. Bylo to o prvním gólu. Ten, bohužel, dali domácí. V prvním poločase byli lepší v osobních soubojích a v důrazu. Druhý poločas přinesl z našeho pohledu zlepšení. Měli jsme dvě gólové šance, ale domácím výborně zachytal gólman. Bohužel jsme tentokrát gól nedali a po dlouhé době přišla prohra.“

FK Dobrovice - MFK Chrudim 1:0
Branky: 20. Miškovský. Rozhodčí: Klupák – Teuber, Krupka. ŽK: 37. Osvald (DOB), 52. Miškovský (DOB), 61. Routek (DOB), 90+3. Žaloudek (DOB), 90+4. Bartoš (DOB) – 43. Kučera (CHR), 90+3. Vašulín (CHR). Poločas: 1:0. Diváci: 240.

FK Dobrovice: Bartoš – Novák, Routek, Sedláček, Tvaroha – Kostka (90.+3 Bernát), Žaloudek, Krystan (83. Skuhravý), Osvald (81. Fotr), Volf (88. Peljak) – Miškovský (62. Eliáš)

MFK Chrudim: Mrázek – Dostálek (77. Vavrouš), Kučera, Langr, Drahoš, Řezníček, Kesner, Mastík, Vodrážka (68. Ptáček), Krčál, Kopecký (62. Vašulín). (MFK)

Další známé výsledky:
Brozany - Převýšov 3:1, Vltavín - Ústí 2:0, Vyšehrad – Králův Dvůr 7:1, Benešov – Domažlice 1:2, Čížová – Písek 1:1, pen. 4:2, Benátky – Zápy 1:3, Jirny – Litoměřicko 2:1, Štěchovice – Nymburk 3:1.

Chrudim hledá ve školkách místo pro stále mladší děti

Prvňáčci ze Základní školy Žďárec u Skutče, které vede paní učitelka Milena Chaloupková.

Naši prvňáčci ze Základní školy Žďárec u Skutče

Hlinečtí zastupitelé rozpočet ještě neschválili

Hlinsko – Hlinečtí zastupitelé na svém posledním zasedání neschválili radou i finančním výborem posvěcený rozpočet města. Do konce tohoto roku se proto znovu sejdou, aby nad finančními plány města v roce 2018 ještě jednou rokovali.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.