Počty byly jednoduché. K postupu museli Chrudimští uhrát bod ze dvou posledních utkání. Uspět chtěli už v Písku. 

Začátek utkání vyšel lépe hostům, kteří se hned v 7. minutě ujali vedení. Po centru Kesnera se dostal k míči Vašulín a hrudí překonal brankáře domácích 0:1. Chrudimské gól uklidnil a nadále se snažili o kombinační fotbal se zabezpečenou defenzivou. To se jim dařilo. Domácí sice hrozili, ale k zakončení se obě mužstva příliš nedostávala. Poločas tak skončil jednobrankovým vedením MFK Chrudim.

Druhý poločas byl obdobou prvního. Chrudimští vycházeli ze zabezpečené obrany a domácí nebyli nebezpeční tak, jak si asi představovali. Přesto se v 81. minutě dostali domácí na dostřel Mrázkovy branky. Řezáč vrácený míč z pravé strany vrátil z voleje do šibenice chrudimské branky křižnou střelou 1:1. I nerozhodný výsledek stačil chrudimským k prvenství v soutěži, a tak si již zkušeně konec utkání pohlídali.

Na pokutové kopy pak svěřenci trenéra Pavla Jirouska přidali ještě jeden bod, když brankář Mrázek kryl tři pokutové kopy.  

OHLASY PO UTKÁNÍ
Tomáš Linhart, předseda klubu MFK Chrudim: „Poslední krok je ve sportu vždycky ten nejtěžší a psychicky náročný. Po podzimu, kdy jsme předvedli parádní jízdu, jaro nebylo optimální, ale to jsme všichni čekali. Borci to měli v hlavách a po tom vítězném utkání s Vltavínem si mysleli, že je hotovo. Ale proto je sport tak zajímavý. Bylo pořád o co hrát a výsledky tomu nahrávaly, že vlastně až do předposledního kola jsme bojovali o výhru. Teď ale budeme pokračovat v přípravě nové sezóny, což už jsme ale dělali poslední měsíce bez ohledu na výsledky a na co nemáme moc času. Vím, že trenér Pavel Jirousek tým připravoval bez ohledu na momentální situaci už jakoby na druhou ligu.“

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Karty před zápasem byly rozdané, stačil nám jeden bod k zisku prvenství a od toho se vše odvíjelo. Snažili jsme se hrát ze zabezpečené obrany, což nás zdobilo celou soutěž. Myslím si, že ani jeden celek nebyl dopředu moc nebezpečný. Řekl bych, že domácí si bod nakonec zasloužili, protože se dokázali dobře držet na balónu.“

Radim Holub, asistent trenéra Chrudimi: „Šli jsme poměrně brzo do vedení po krácném gólu na tři doteky. Zápas jsme měli pod kontrolou. Ve druhém poločase z ojedinělé akce domácí vyrovnali, ale gól to byl taky velmi podařený. Křižnou střelou z voleje do protilehlé šibenice nedal domácí Řezáč Mrázkovi žádnou šanci. Pak už jsme zápas takticky dohráli do remízového závěru. V penaltách se nám poslední dobu daří, hlavně proto, že Mrázek vždy nějakou chytne – dnes dokonce tři. Jsme rádi, protože kluci si vítězství v soutěži i postup za celoroční tvrdou práci zaslouží. Chtěl bych jim za sebe i za realizační tým podekovat a hlavně popřát hodně úspěchů v druhé lize. Na přípravu nemáme moc času a bude to hodně náročné.“

Rostislav Grossmann, trenér Písku: „V první řadě bych chtěl Chrudimi pogratulovat k zaslouženému postupu. Dnešní zápas měl kvalitu, ale bylo to přece jen poznamenané propočtem dělby bodů. V první půli jsme sice měli míč na kopačkách, ale v prostoru, kde jsme nebyli pro soupeře nebezpeční. Ve druhém poločase se nám zaslouženě podařilo vyrovnat.“

PÍSEK - CHRUDIM 1:1, pen. 2:3
Branky: 81. Řezáč – 7. Vašulín. Penalty: Rendal, Voráček - Tlapák, Mastík, Řezníček. Rozhodčí: Paták – Mudra, Pastyřík. Žluté karty: 55. Vodrážka (Chr). Diváků: 297. Poločas: 0:1.
FC Písek: Hajdušek – Rendla, Milec, Holý, Held M. - Benetka (46. Kočí), Held J. (78. Petřík), Řezáč (87. Sigmund), Hrachovec, Hanzlík, Voráček. 
MFK Chrudim: Mrázek – Ptáček, Drahoš, Krčál, Mastík - Dostálek (70. Řezníček), Langr, Vodrážka (74. Stránský), Rybička (90. Tlapák), Kesner - Vašulín (62. Vavrouš).

Čelo aktuální tabulky:

1. Chrudim 33 79:26 77
2. Vltavín 33 69:40 73
3. Zápy 33 56:39 65