„Já bych nejprve rád zhodnotil loňský ročník, první v naší historii. V Divizi C jsme obsadili konečné šesté místo z deseti zúčastněných, což kdyby mi někdo před sezonou řekl, asi bych mu nevěřil. Samozřejmě byl mezi celky určitý rozdíl a my třeba za pátým Mateřovem zaostaly o 11 bodů, ale celkově je náš zisk 19 bodů při skóre 45:69, myslím, ucházející. Na našich brankách se podílel prakticky celý tým, skoro všechna děvčata si dala gól. Tahounem byla ale určitě Žaneta Závišková, která zatížila konto soupeřek 16 brankami, Kubíčková a Faraová přidaly pět, Menclová a Adéla Jehličková čtyři a tak dále.

Odehrály jsme několik opravdu povedených zápasů, hlavně tedy s těmi lepšími celky jako byly Pardubice B, které soutěž nakonec vyhrály, a my u nich ještě čtvrt hodiny před koncem držely bezgólovou plichtu. Nebo třeba na hřišti celkově druhé Chocně. Na druhou stranu byla ale i horší utkání, jako na Sázavě, kde jsme dostaly sedm branek, či domácí střetnutí s rezervou Pardubic, kde jsme jich schytali osm. Na našich výkonech se ale podepisovala zranění, kterých jsme loni měly opravdu dost. A když z týmu vypadnou tři čtyři hráčky základu, určitě se to na výkonu projeví. Jinak ale můžu říct, že pokud jsme se sešli, byli jsme schopni podat slušný výkon."

Nyní máte po letní přípravě, jaká byla?

S tréninky jsme začali teprve před třemi týdny, měli je pravidelně v úterý a pátek a účast na nich byla ucházející. Chodilo nás tak kolem deseti, protože se do nich ještě prolínala dovolená, nějaké pracovní záležitosti a podobně. Samozřejmě to mohlo být lepší, ale jakž takž to beru.

Měli jste nějaké přáteláky?

Ano, odehráli jsme dva. Nejprve jsme v Holetíně hostili starší ligové žákyně Pardubic a vyhráli jsme 2:0. Minulý týden jsme se pak střetli s Třebeší, která s námi hraje stejnou soutěž, a porazili ji 7:0. Ale nutno dodat, že oběma týmům nějaká děvčata chyběla a počítám, že mistrák bude o něčem jiném.

Jak to máte s posílením kádru, bylo nějaké?

Zatím ne, ale mám ústní domluvu, že by k nám měly přijít na hostování dvě fotbalistky z rezervy Pardubic, která se rozpadla a asi se v klubu něco děje. Tento víkend to ale už nebude, snad příští, nebo prostě v dohledné době. Vše je v jednání, máme nějakou domluvu, ale zatím je předčasné o tom mluvit a rozhodně bych nerad zveřejňoval jejich jména.

V Divizi C bude oproti loňsku pouze šest týmů. Co se stalo?

Hned pětice celků soutěž nepřihlásila, jmenovitě již zmiňované Pardubice B, Zámrsk, Rokytnice, Benecko a Trutnov, takže pro nás odpadly ty nejdelší „zájezdy". Střetávat se tedy letos budeme se Starým Mateřovem, Sázavou, Třebeší, Chocní a Kutnou Horou, která je v naší skupině nováčkem. Hrát se bude systémem každý s každým dvakrát doma a venku, takže oproti loňsku odehrajeme ještě o dva zápasy více.

S jakým umístěním byste byl po skončení soutěže spokojený?

Pokud dopadnou ta dvě děvčata, se kterými počítám už tak na 95 procent, tak bych byl velmi spokojený s umístěním do třetího místa. Rozhodně se o to porveme! Hodně napoví už první kola.

Samozřejmě bude záležet na mnoha okolnostech, hlavně tedy na zranění, kterého jsme si loni užili dost a dost. Stále máme ještě čtyři holky ze základu mimo, například s vazy a meniskem, a vyléčení bude chtít delší čas. Takže uvidíme, ale od kompletního kádru se bude vše odvíjet.

Koho považujete za favority soutěže?

Určitě Starý Mateřov, kam, alespoň co mám zprávy, přešly nějaké hráčky z rezervy Pardubic, a další už tam byly předtím. A pak také asi Sázavu. Ale silná bude jistě i Choceň, která ženský fotbal už také nějaký rok hraje a má zkušený mančaft. Navíc nováčkem naší Divize je Kutná Hora, od které pořádně nevíme, co očekávat.

První mistrovské utkání sehrajete v neděli v Mateřově.

Na jeho hřišti jsme ještě nevyhráli, loni jsme tam podlehli 4:0. A po výše zmíněném posílení bude asi ještě silnější. Rozhodně nás nečeká na úvod asi nic snadného.

Děkuji za příjemný rozhovor. Přeji vám, ať se v nové sezoně daří a hlavně, ať se děvčatům vyhýbají zranění.

RADEK PECINA