Ve třetí lize potřebuji zabrat Živanice a pokud pomýšlejí na to, že se ve zbytku sezony posunou do bezpečnějších vod, jako že jistě pomýšlejí, tak je pro ně skalp Brozan doslova a do písmene „povinností“.

Tým z Ústí nad Orlicí má starosti odlišné, ten atakuje přední pozice a domácí vystoupení proti Písku je pro něho příležitostí, jak dát zapomenout na týden starý neúspěch v Králově Dvoře.

Série venkovních utkání se nedaří divizním fotbalistům Slatiňan a vinou toho se propadají ke dnu pořadí. Jejich aktuální soupeř z Kratonoh je na tom ještě hůře, takže v následujícím střetnutí rovněž půjde o pomyslných šest bodů. Rezerva Pardubic se zase v Benátkách pokusí proniknout mezi top divizní trojku.

ČFL

Sobota 15:30: Jiskra Ústí nad Orlicí (4., 20, 15:16) - FC Písek fotbal (11., 15, 19:20).

Sobota 15:30: Sokol Živanice (17., 10, 9:17) - Sokol Brozany (16., 12, 14:19).

DIVIZE C

Sobota 10:15: Olympia Hradec Králové-Kratonohy (16., 5, 10:29) - SK Spartak Slatiňany (14., 9, 14:20).

Neděle 15:30: SK Benátky nad Jizerou (3., 18, 19:10) - FK Pardubice B (4., 18, 14:8).

Neděle 15:30: TJ Dvůr Králové (12., 11, 13:13) - SK Vysoké Mýto (6., 16, 16:9).

Víkend na krajských trávnících

Boj o čelo s nečekaným obsazením

Zajímavý šlágr má o víkendu na pořadu fotbalový krajský přebor. V sobotu dopoledne přivítá litomyšlská Jiskra soupeře z Luže a bude to střet druhého s prvním týmem průběžné tabulky. Kdo by to byl na začátku sezony řekl, že si to v desátém kole rozdají o vedení právě tito dva rivalové, vždyť jde o klání loňského a letošního nováčka… Ovšem oba podávají v dosavadním průběhu podzimní části kvalitní výkony a na špici nejsou náhodou. Duel tak slibuje velice atraktivní podívanou.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Sobota: Litomyšl - Luže (10:15), Choceň - Třemošnice, Letohrad - Chrudim B, Lanškroun - Moravany, Česká Třebová - Heřmanův Městec (vše 15:00). Neděle: Hlinsko - Holice, Svitavy - Moravská Třebová (hř. Svitavský stadion), Žamberk - Dolní Újezd (vše 15:00).

I. A TŘÍDA

Sobota: Svitavy B - Vysoké Mýto B (hř. UMT SY-Lány), Načešice - Letohrad B, Kunčina - Rosice nad Labem (vše 15:00). Neděle: Rohovládova Bělá - Zámrsk (hř. Pardubice Dolíček), Ústí nad Orlicí B - Přelouč, Horní Ředice - Pardubičky, Polička - Tuněchody (vše 15:00).

I. B TŘÍDA SKUPINA A

Sobota: Lázně Bohdaneč - Starý Mateřov (10:15), Rozhovice - Proseč, Choltice - Skuteč (vše 15:00). Neděle: Nasavrky - Dobříkov (hř. Rváčov), Horní Jelení - Stolany, Sruby - Řečany, Prosetín - Libišany (vše 15:00).

I. B TŘÍDA SKUPINA B

Sobota: Moravská Třebová B - Tatenice, FC Jiskra 2008 - Žichlínek (hř. Králíky), Dolní Újezd B - Opatovec (vše 15:00). Neděle: Pomezí - Janov, Řetová - Lanškroun B, Sloupnice - Semanín, Jablonné nad Orlicí - Libchavy (vše 15:00).

Víkend na okresních trávnících

PARDUBICKO

Okresní přebor

Sobota: Mikulovice - Ostřešany, Dříteč - Rohoznice, Újezd - Nemošice (vše 15:30). Neděle: Sezemice - Srch, Torpedo Pardubice - Staré Hradiště (hř. Mnětice), Křičeň - Chvojenec, Moravany B - Přelouč B (vše 15:30).

III. třída

Sobota: Valy - Jaroslav, Roveň - Staré Čívice, Pardubičky B - Lány na Důlku, Bukovka - Dašice, Opatovice nad Labem - Mnětice, Přelovice - Tetov (vše 15:30). Neděle: Dražkovice - Srch B (15:30).

IV. třída Holicko

Sobota: Vysoké Chvojno - Veliny, Horní Ředice B - Nemošice B (oba 15:30). Neděle: Popkovice - Býšť (14:00), Dříteč B - Opatovice nad Labem B, Dašice B - Starý Mateřov B, Paramo Pardubice - Litětiny, Chvojenec B - Ostřetín (vše 15:30).

IV. třída Přeloučsko

Sobota: Dolany - Kojice, Jankovice - Rohovládova Bělá B, Rybitví - Lipoltice (vše 15:30). Neděle: Přelovice B - Semín, Choltice B - Zdechovice, Staré Ždánice - Lázně Bohdaneč B, Selmice - Řečany B (vše 15:30).

CHRUDIMSKO

Okresní přebor

Sobota: Křižanovice - Hrochův Týnec, Chroustovice - Ronov, Rváčov - Holetín (vše 16:00). Neděle: Miřetice - Kočí, Heřmanův Městec B - Krouna, Svratouch - Slatiňany B, Kameničky - Svídnice (vše 16:00).

III. třída

Sobota: Bítovany - Rosice, Tuněchody B - Horní Bradlo, Bořice - Žlebské Chvalovice (vše 16:00). Neděle: Ctětín - Vítanov, Zaječice - Luže B, Ronov B - Orel, Dřenice - Chrast (vše 16:00).

IV. třída

Sobota: Krouna B - Dřenice B, Míčov - Bojanov, Prachovice - Načešice B, Trhová Kamenice - Miřetice B (vše 16:00). Neděle: Skuteč B - Jenišovice, Vraclav - Městec (vše 16:00).

ÚSTECKOORLICKO

Okresní přebor

Sobota: Rybník - Rudoltice, Dolní Čermná - Těchonín (15:00), Albrechtice - Žamberk B (16:00). Neděle: Jehnědí - FC Jiskra 2008, Sopotnice - Verměřovice, České Heřmanice - Brandýs nad Orlicí, Dolní Dobrouč - Klášterec nad Orlicí (vše 15:00).

III. třída

Sobota: Kunvald - Česká Třebová B, Mistrovice - Rudoltice B, Lichkov - Kerhartice (vše 15:00). Neděle: Žichlínek B - Boříkovice, Tatenice B - Helvíkovice, Luková - Dolní Třešňovec (vše 15:00).

SVITAVSKO

Okresní přebor

Sobota: Mladějov - Opatov, Cerekvice nad Loučnou - Březová nad Svitavou (oba 15:00). Neděle: Městečko Trnávka - Dlouhá Loučka, Bystré - Jaroměřice, Linhartice - Radiměř, Jevíčko - Horní Újezd, Morašice - Kamenná Horka (vše 15:00).

III. třída

Sobota: Kunčina B - Borová (12:30), Křenov - Koclířov, Třebařov - Sebranice, Hradec nad Svitavou - Čistá, Boršov - Moravská Třebová C (vše 15:00). Neděle: Trstěnice - Rohozná (15:00).