Letní přípravu na novou sezonu už zahájili i fotbalisté A–týmu Slatiňan. V prvním přátelském utkání přivítal účastník I. B třídy na domácím hřišti Dolní Újezd, hrající o soutěž výše.

Slatiňany – Dolní Újezd 1:0 (0:0)

Fakta – branka: J. Dostál. Rozhodčí: Štourač. Domácí: Dvořák – Stejskal, Moravec, Kovařík, Hroch – Tuček, Hanuš, M. Dostál, Zdražil – Myška, Polnický, (J. Dostál, Jeřábek, Dalecký).

V prvním přípravném zápase diváci neviděli příliš brankových šancí. Domácí měli od počátku mírnou územní převahu. První gól hostí nebyl uznán pro ofsajd. Střelecké pokusy na druhé straně gólový úspěch nepřinesly. Po přestávce naopak začali lépe hosté, domácí měli navrch až v poslední čtvrthodince. Jediný gól utkání padl v 83. minutě, kdy se po chybě obrany hostí dostal do šance dorostenec a nejmladší hráč domácích J. Dostál a s přehledem překonal bezmocného brankáře.

Heřmanův Městec - Stolany 1:1

Na zdejším trénínkovém hřišti začalo v neděli v 17 hodin první přípravné utkání pro fotbalové týmy SK Stolany a FK Jiskra Heřmanův Městec. Pro velice nepříznivé počasí (silný vítr, déšť, blesky) jej musel rozhodčí Kutřín ve II. poločase předčasně ukončit. Tato nevydařená příprava skončila 1:1, když v první půli se bojovnější a rychlejší hráči Jiskry ujali Barešem vedení. Po obrátce převzali Stolanští iniciativu a vyrovnali Černým.

Nastoupili v sestavách – SK Stolany: Kudláček – Zlatohlávek, Volf, Michal a Marek Starých – Bakeš, Eis, Černý, Vácha – Večerník, Kučera. Střídali Vašíček, Tomáš, Motyčka. FK Jiskra Heřmanův Městec: Jandáček – Jakub Uttendorfský, Synek, Bareš, Martin Volejník – Dostál, Hamsa, Jan Volejník, Martin Salfický – Hlaváč, David Salfický. Střídali Štefančák, Vojtěch Musil, Svoboda, Mach.

Vratislav Rychtera, trenér FK Jiskra: „Sem už nikdy nepojedu. Minule jsme zde sehráli šedesát minut – vyhnalo nás počasí. A dnes, když jsem chtěl vidět dorostence, opakovalo se totéž. Takže do Slatiňan už jen s rodinou na výlet.“

Oldřich Bleša, trenér SK Stolany: „Souhlasím s trenérem Rychterou, že je lépe jet na výlet do slatiňanských lesů a krásného okolí. Miniutkání nesplnilo účel, neboť jsem i já chtěl otestovat další dorostence z celkových pěti, dva ale nepřišli. Z mého pohledu dva novicové Kučera i Černý, kteří přišli z klubů nižších soutěží, na mě udělali dojem, jistě budou pro nás přínosem.“