Fotbalové naděje MFK Chrudim se staly vítězi Krajské miniligy přípravek

Chrudim – /VIDEO, FOTO/ Mladí fotbalisté MFK Chrudim (ročník 2004) si vybojovali do své sbírky významnou trofej, stali se totiž vítězi Krajské miniligy mladších přípravek Pardubického kraje.

17.6.2013

Fotbalové naděje MFK Chrudim (ročník narození 2004) s trofejemi, které získaly v ročníku 2012/13.Foto: Josef Kozel

Cesta za titulem Krajského přeborníka nebyla jednoduchá. Nejprve bylo nutné postoupit z kvalifikačního turnaje pořádaného v Chrudimi 2. června. Chrudimští hráči si v něm poradili postupně se Slatiňanami 8:4 (Holub 2, Zelený, Hruša 2, D. Novák, Maděra, Kábele) a Skutčí 5:2 (Maděra 2, Kábele, Holub, D. Novák D.). Tím si vybojovali účast na finálovém turnaji deseti nejlepších týmů Pardubického kraje, který se uskutečnil v Hlinsku 9. června.
Na finálovém turnaji se družstva utkala rozdělená do dvou skupin. Skupina A – Hlinsko, Vysoké Mýto, Svitavy, MFK Chrudim, Dobříkov a skupina B – Pardubice, Česká Třebová, Holice, Libchavy, Ústí nad Orlicí.

MFK Chrudim zahájil turnaj výhrou 5:3 nad týmem Svitav (Holub, Formánek, D. Novák, Hruša, Musil). Dvoubrankový náskok z úvodu zápasu si Chrudimáci pohlídali až do konce. Druhým soupeřem byl fyzicky vyspělý tým Dobříkova. Díky uragánu v prvním poločase (6:1) a pěkným kombinačním akcím byl konečný výsledek 8:4 pro Chrudim (Holub 4, Musil, M. Novák, T. Tlustý, Formánek). Třetí zápas ve skupině byl velice dramatický, neboť hráči Vysokého Mýta bojovali urputně po celý zápas. Chrudimské vedení 4:2 dokázali v poslední minutě zlikvidovat a vyrovnat na 4:4. Gólem na 5:4 je nakonec 5 vteřin před koncem zlomil Holub, čímž si Chrudimáci zajistili postup do semifinále (Formánek 3, Musil, Holub). Poslední zápas skupiny A svedl dohromady dva celky s plným počtem 9 bodů, hrálo se tedy o první místo ve skupině. Zápas MFK Chrudim proti domácímu Hlinsku (podporovanému výbornými diváky), byl jako tradičně plný pěkných akcí a tvrdých soubojů, při kterých létaly jiskry. Hráči MFK byli v tomto utkání bohužel gólově vždy o krůček pozadu, a tak po výsledku 4:5 obsadili druhou příčku v tabulce (Holub, Formánek, M. Novák, Maděra).
Semifinálovým soupeřem Chrudimských hráčů byl vítěz skupiny B tým FK Pardubice. Po vyrovnaném prvním poločase 1:1 (Formánek), přiblížil tým MFK blíže k finále gólem na 2:1 Musil a definitivní postup stvrdil gólem přes celé hřiště brankář Jakub Tlustý.

Finálový zápas byl skutečným vyvrcholením turnaje i celé sezony. Soupeřem hráčů MFK Chrudim byl opět výborný domácí tým FC Hlinsko, jenž si v semifinále poradil s týmem Ústí nad Orlicí výrazně 6:2. V bouřlivé divácké kulise se domácí ujali vedení 1:0, ale MFK gólem Formánka srovnal na 1:1. Skutečné drama se, ale teprve chystalo… Holub posunul MFK do vedení 2:1 a blížil se konec utkání. V poslední minutě došlo k závaru před chrudimskou brankou a vzniklou situaci nedokázal správně posoudit ani rozhodčí, neboť na brankové čáře byl v jednu chvíli nejen míč, ale i skrumáž osmi hráčů. Situaci vyřešil Chrudimský brankář Jakub Tlustý, který rozhodčímu přiznal, že míč přešel brankovou čáru a tudíž soupeř vyrovnal na 2:2! Krásným Fair-play činem tak utkání v normální hrací době skončilo a muselo se prodlužovat… Podle pravidel turnaje se utkání prodlužovalo o pět minut nebo do vstřelení „Zlatého gólu". Ve 3. minutě vybojoval chrudimský Hruša míč, předložil ho Holubovi a ten svým gólem na 3:2 odstartoval výbuch radosti hráčů MFK Chrudim. Pohár pro nejlepší tým Pardubického kraje tak putuje do Chrudimi.

O úspěch v sezoně se zasloužili:

Fotbalové naděje MFK Chrudim (ročník narození 2004) dosáhly v ročníku 2012/13 velmi pěkných výsledků a zaslouženě jsou krajským přeborníkem. Ocenění převzali hráči i jejich realizační tým před utkáním krajského přeboru MFK Chrudim B – Vysoké Mýto.

Na snímku zleva – horní řada: trenér Martin Musil, František Formánek, Tomáš Tlustý, Daniel Kučera, Daniel Novák, Denis Holub, Tomáš Zelený, Michal Kábele, Jan Brychnáč, Filip Škorpík, Matěj Bednář, Matěj Maděra a trenér Martin Holub. Dolní řada: Richard Tinz, Lukáš Kozel, Filip Hruša, Matěj Musil, Nikolka Holubová, Matěj Novák, Jakub Tlustý a Michal Rak. Na druhém záběru jsou se všemi letošními trofejemi. Zleva – horní řada: trenér Martin Musil, Jan Brychnáč, Richard Tinz, Filip Škorpík, Matěj Maděra, Matěj Bednář, Matěj Novák, trenér Zdeněk Bednář, prostřední řada: Nikolka Holubová, Filip Hruša, Jakub Dupal, Daniel Kučera, František Formánek, Michal Kábele, Michal rak, přední řada: Tomáš Tlustý, Tomáš Zelený, Adam, Mikuláš, Denis Holub, trenér Martin Holub, Daniel Novák, Matěj Musil, Lukáš Kozel a Jakub Tlustý.

17.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
Videosouhrn Deníku – čtvrtek 14. prosince 2017

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Chrudim hledá ve školkách místo pro stále mladší děti

Naši prvňáčci ze Základní školy Žďárec u Skutče

Chrudim - Každou středu vám představujeme letošní prvňáčky z Chrudimska.

Hlinečtí zastupitelé rozpočet ještě neschválili

Hlinsko – Hlinečtí zastupitelé na svém posledním zasedání neschválili radou i finančním výborem posvěcený rozpočet města. Do konce tohoto roku se proto znovu sejdou, aby nad finančními plány města v roce 2018 ještě jednou rokovali.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.