Radek Teplý: „Náš výkon byl bezkrevný, odevzdaný, nebojovný a celkově se dá říci tragický. Doufám, že si mužstvo vzpomene na dobrou hru, kterou jsme předváděli v přípravě a opět se k ní brzy vrátí."

KRAJSKÝ PŘEBOR

Chrudim B - Lanškroun 5:0

Miroslav Teplý, trenér MFK Chrudim B: „Od počátku jsme chtěli být aktivní, dostávat soupeře pod tlak, a to se nám myslím stoprocentně podařilo. Vytvářeli jsme si dostatek brankových příležitostí a brzy jsme šli do dvoubrankového vedení. Lehce jsme polevili v poslední desetiminutovce první půle, ale po změně stran jsme opět jednoznačně diktovali tempo a navyšovali skóre. Lanškroun jsme dokázali eliminovat v jakékoliv útočné snaze bez výrazných chyb, z čehož mám určitě radost. Na druhou stranu jsme neproměnili spoustu vyložených šancí, což sice v tomto utkání příliš mrzet nemusí, ale v dalších kolech musíme být v koncovce jednoznačně důraznější. Celkový dojem z našeho výkonu je ovšem pozitivní."

Hlinsko - Moravany 3:2

Roman Oliva, trenér FC Hlinsko: „Pro nás se premiéra nevyvíjela dobře, protože jsme dvakrát prohrávali. 0:1 a v poločase ještě 1:2. Musím přiznat, že soupeř byl kvalitní, podal výkon nad naše očekávání. O poločase jsme si řekli, že k úspěchu třeba přidat důraz a zlepšit obrannou fázi. To si hráči zřejmě vzali k srdci a výsledek jsme dokázali otočit. Spokojenost je však jenom ze zisku tří bodů."

I. A TŘÍDA

Letohrad B - Třemošnice 1:2

Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „Na menším hřišti v Mistrovicích jsme rezervu Letohradu většinou přehrávali, zejména ve druhém poločase, a zasloužené získali tři body díky dvěma přesným trefám Papouška, který v utkání navíc trefil i tyč. Musím se zmínit i o výborném výkonu rozhodčího Jelínka."

D. Újezd - Chrudim C 0:1

Jiří Hlavatý, trenér MFK Chrudim C: „V prvním poločase jsme předváděli pestrou kombinační hru, která přinesla několik našich vyložených šancí, ale bez gólového vyjádření. Druhá půle, kdy domácí přidali, byla vyrovnaná, o výsledku rozhodla podařená akce s gólem Havránka z 67. minuty. Pochvala patří celému týmu za odvedený výkon a dosažený výsledek."

Bítovany - St. Hradiště 6:0

Miloslav Kudrnka, trenér Bítovan: „Po počátečním oťukávání jsme si vytvořili územní převahu a se strojovou pravidelností se dostávali do šancí, u kterých trochu vázla přesnost, ale poločasový výsledek 3:0 byl základem pro celkové vítězství. Výhry si nesmírně ceníme, protože zápas měl kvalitu, soupeř nebyl odevzdaný, k jeho cti patří to, že hrál čistě. Nás zápas zastihl připravené, hráči se prezentovali kvalitním výkonem a zaslouženě vyhráli."

H. Městec - Libchavy 2:0

Marián Sabol, trenér Jiskry H. Městec: „Náš začátek byl výborný, vytvořili jsme si tři šance, bohužel je neproměnili. Postupem času jsme znervózněli, pustili soupeře do dvou brejků, které naštěstí gólman Čihák vyřešil. V kabině jsme si řekli, že ve II. půli je třeba trpělivě čekat, což se podařilo. Začali jsme si vytvářet další šance a po jedné ze standardních situací šli do vedení. To jsme si již v poklidu pohlídali a navíc pojistili druhým gólem."

I. B TŘÍDA

Načešice - Krouna 3:0

René Brandstein, vedoucí mužstva Mezilesí Načešice: „Novou sezonu jsme zahájili úspěšně, ale nedělal bych z toho vědu. Znám totiž náš ansámbl, a tak vím, že horší časy určitě přijdou. Ale jinak panuje spokojenost s třemi body a docela i s výkonem našich borců."
Michal Potužák, trenér Sokola Krouna: „Šlo o zasloužené vítězství domácích fotbalistů, kteří byli po celý zápas jasně lepší. V pátek před zápasem se nám bohužel zranili dva hráči, což je pro nás citelná ztráta. Jedná se o Vaňáka, který bude na několik týdnů mimo, a rovněž s dalším hráčem Bělským nelze počítat. Proto musíme zkusit ještě sehnat někoho na hostování, protože kádr máme úzký."

Slatiňany - Luže 4:1

Jaromír Hanuš, sekretář Spartaku Slatiňany: „Myslím si, že jsme po sestupu v premiéře 1. B třídy vyhráli naprosto zaslouženě, pro mnohé příznivce asi nečekaně vysoko. A to nám ještě hostující Vrbka dobré tři góly chytil. Podle mne rozhodl náš kolektivní výkon ve všech řadách. My jsme měli individualit více než soupeř a navíc vše podřídili týmu. I proto se zrodila naše jasná výhra."
Jiří Kopecký, vedoucí mužstva Luže:
„V prvním poločase se hrálo vyrovnané utkání, ve kterém domácí byli produktivnější. Po změně stran hned v úvodu se Slatiňany gólem na 3:1 uklidnily, byly lepším mužstvem a vítězství si již pohlídaly. Čtvrtý gól z pokutového kopu jenom výsledek zpečetil."

Holice B - Hlinsko B 1:4

Zdeněk Eis, trenér FC Hlinsko B: „Prohrávali jsme sice 1:0, ale vyrovnávací branka Zavřela ještě do poločasu nás povzbudila natolik, že jsme ve druhé půli fyzicky soupeře přehráli. Od 65. minuty, kdy jsme otočili na 1:2, jsme už byli lepším celkem a zasloužené vítězství završili dalšími dvěma góly. Proti věkově staršímu a zkušenějšímu soupeři naši mladíci odvedli nečekaně kvalitní výkon. Jen tak dál!"

Řečany - Prosetín 3:0

Radek Teplý, trenér Sokola Prosetín: „Věděli jsme, že nám proti Řečanům budou chybět naši dva klíčoví hráči Roman Vodvárka a Jan Zvára. Přesto jsem doufal, že si s touto situací poradíme, ale opak byl bohužel pravdou. Náš výkon byl bezkrevný, odevzdaný, nebojovný a celkově se dá říci tragický. Doufám, že si mužstvo vzpomene na dobrou hru, kterou jsme předváděli v přípravě a opět se k ní rychle vrátí."

Kameničky - Miřetice 4:1

Bedřich Janáček, předseda FK Kameničky: „Derby přineslo zajímavý fotbal, Nováček překvapil počátečním náporem, po přestávce se ujal i vedení, ale pak se nám podařilo vstřelit čtyři pěkné góly a body zůstaly zaslouženě doma."
Břetislav Řezníček trenér Tatranu Miřetice: „Výsledek je pro nás příliš krutý. V prvním poločase jsme byli lepší, ale neproměnili několik vyložených šancí. Ve druhé části jsme se sice ujali vedení, ale pak začali kupit chyby a soupeř toho zákonitě využil."

PETR NOVÁK, JAROMÍR DOLEŽAL