KRAJSKÝ PŘEBOR

Hlinsko - Žamberk 6:0

Miroslav Bouška, člen výboru FC Hlinsko: „Pomohl nám rychlý gól T. Boušky již ve čtvrté minutě. Hosté se sice snažili o zvrat, ale do poločasu jsme přidali druhý gól. Po přestávce se nám podařilo nastřílet další čtyři pěkné góly a půltuctovou výhrou jsme se posunuli do čela tabulky. Doufám, že v podobných výkonech budeme pokračovat a udržíme se na špici delší dobu."

Chrudim B - Polička 2:2

Miroslav Teplý, trenér MFK Chrudim B: „Nehráli jsme dobře. Polička přijela takticky velmi dobře připravena a my jsme na jejich styl nepochopitelně přistoupili. Prohrávali jsme spoustu osobních soubojů, kazili velké množství přihrávek a vůbec jsme se nedostali do hry. Navíc se v úvodu zranil Vodrážka a jeho práce na tomto postu nám scházela až do konce utkání. Do druhé půle jsme se vrátili k naší hře a brzy vyrovnali, ovšem po další fatální chybě jsme znovu prohrávali. V závěru jsme se přece jen dostávali do šancí a zaslouženě vyrovnali a dokonce mohli i vyhrát, ale v koncovce jsme zklamali. V hlavách hráčů nejspíše i přes upozorňování zůstalo umístění soupeře v tabulce, ale jen se potvrdilo, že do těchto pater Polička nepatří."

I. A TŘÍDA

Bítovany - H. Městec 2:1

Miloslav Kudrnka, trenér Bítovan: „Zápas s okresním rivalem měl dobrou úroveň, o kterou se postarali hráči obou družstev, ale i početní příznivci obou klubů. V zápase jsme si udržovali mírnou herní převahu i když se nevyvíjel zrovna podle našich představ. Ale trpělivou prací a větší vůlí po vítězství jsme utkání otočili a po zásluze vyhráli. Tentokrát z mého pohledu netradičně poděkuji hráčům Hýlovi a Tichému."
Rostislav Pilný, asistent trenéra Jiskry H. Městec: „Viděli jsme velice kvalitní utkání, až na výsledek tohoto vyhecovaného derby nemáme hráčům téměř co vytknout. Jediné co nás mrzí je špatné řešení brejkových situací, kterých jsme měli v tomto utkání opravdu hodně."

Svitavy B - Chrudim C 1:1

Jiří Hlavatý, trenér MFK Chrudim C: „Bod z lánské umělky, kde domácí těží z jednoduché, soubojové hry nakopávaných míčů, má svou cenu. Náš mladý celek s věkovým průměrem 20 let se dobře vyrovnal s množstvím soubojů a při troše štěstí jsme mohli i zvítězit."

St.Hradiště - Třemošnice 0:1

Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „Tři body samozřejmě těší a herní projev poměrně také. Ale to, co naši ofenzivní hráči dokáží neproměnit za šance, to opravdu straší."

I. B TŘÍDA

Slatiňany - Načešice 1:3

Jaromír Hanuš, sekretář Spartaku Slatiňany: „Okresní derby dvou celků ze špice tabulky rozhodla 'úrodná' čtyřminutovka soupeře mezi 23. a 27. minutou první půle. V tomto krátkém časovém rozmezí vstřelili hosté své všechny tři góly, které takhle rychle za sebou v mistráku asi nikdy nedali. Naši sice měli v první půli více ze hry, ale soupeř nekompromisně trestal naše chyby. Po změně stran jsme se snažili s nečekaně hrozivým poločasovým výsledkem ještě něco udělat, ale i přes místy drtivý tlak se nám podařilo jen snížit z penalty. Nepomohlo nám ani v 71. minutě vyloučení hostujícího kapitána Petříka. Víc už nám zhuštěná obrana hostů nepovolila. Utrpěli jsme tak první prohru v letošním ročníku a v tabulce pravdy jsme se dostali na nulu. Soupeř se na nás bodově dotáhl a jsme před ním už jen o lepší skóre."
René Brandstein, vedoucí mužstva Mezilesí Načešice: „V rozmezí pěti minut jsme se třikrát trefili a bylo po zápase. Domácí jsme prakticky k ničemu nepustili, tak si myslím, že naše vítězství bylo zcela zasloužené. Po dlouhé době musím pochválit celý kolektiv. Jinak to byl další víkend bez ztráty kytičky. Naše béčko je dokonce v takovém laufu, že soupeři už k nám nechtějí ani jezdit a radši to odnesou kontumačně. Já se jim ani nedivím, protože když jsem je viděl při tréninkovém mači, šla z nich doslova panická hrůza."

Prosetín - Krouna 1:0

Radek Teplý, trenér Sokola Prosetín: „Naše vítězství se nerodilo vůbec lehce. Krouna se u nás prezentovala kvalitním, důrazným výkonem a hlavně v úvodu utkání, který se nám vůbec nepovedl, nám několikrát nepříjemně zatopila. Pak jsme se postupně dostali do hry, přišly naše šance a nakonec i vedení. I ve II. půli jsme si vypracovali některé slibné příležitosti, ale nic se neujalo. A tak jsme se o naše těsné, důležité vítězství v tomto derby museli bát až do závěrečného hvizdu."
Michal Potužák, trenér Sokola Krouna: „V zápase plném ostrých soubojů jsme byli na štíru s koncovkou a tak rozhodla akce nejlepšího hráče utkání Vodvárky.To byl rozhodující moment jinak vyrovnaného zápasu s nadstandardní diváckou kulisou."

Luže - Hlinsko B 0:1

Jiří Richter, vedoucí mužstva Luže: „Dnešní utkání se nám nevydařilo. Soupeř přijel bránit a důraz mu stačil k zisku tří bodů. Nám naopak chyběla agresivita v soubojích a do zakončení jsme se prakticky nedostali."
Zdeněk Eis, trenér FC Hlinsko B: „Vydřené body na půdě favorita jsme moc potřebovali. Domácí hrozili zejména standardkami, my se snažili využít brejkové situace. Ve 2. poločase se jich naskytlo několik a z jedné potvrdil Slavík pověst střelce. Chválím celý kolektiv za disciplínu a bojovnost."

Miřetice - Sezemice 3:2

Břetislav Řezníček, trenér Tatranu Miřetice: „Jsme rádi, že držíme naši domácí úspěšnou bilanci. Duel s dalším nováčkem byl vcelku vyrovnaný a naše výhra přispěla k dobré náladě při místním posvícení."

Kameničky - Rosice n. L.2:3

Petr Zdražil, vedoucí mužstva FK Kameničky: „O poločase jsme mohli vést o čtyři až pět gólů, ale místo toho jsme prohrávali po ojedinělém brejku. Po přestávce sice bratři Chmelíkové otočili skóre, ale závěr patřil opět soupeři z Pardubicka."

PETR NOVÁK, JAROMÍR DOLEŽAL