Michal Potužák: „Nemůže se nám stávat, že deset minut před koncem vedeme 2:0 a nedotáhneme zápas k výhře."

KRAJSKÝ PŘEBOR

Přelouč Hlinsko 0:0

Roman Oliva, trenér FC Hlinsko: „Hosté v tomto duelu ztratili dva body, když nedokázali proměnit spoustu vyložených šancí včetně penalty (Sadílek). Naopak domácí byli zcela bezzubí, od porážky je zachránil brankář Poříz."

Moravany Chrudim B 3:2

Miroslav Teplý, trenér MFK Chrudim B: „Utkání se lámalo v první půli. Místo našeho pohodového vedení, které mělo z naší slušné hry rezultovat, jsme šli do kabin s jednogólovým mankem. Nedali jsme i ty nejvyloženější šance a když už jsme branku vstřelili, tak ji neuznal sudí. Domácí skórovali až moc lehce a druhou a třetí branku jsme si dali skoro sami po standardních situacích. Byla to lekce z produktivity. Vše co šlo na naší bránu v ní také skončilo. Abych ovšem nesnižoval výkon domácích. Ti bojovali, dřeli a byla to spíše taková válka, ale v rámci pravidel. Každopádně jsme prohospodařili I. půli a proto přišla naprosto zbytečná prohra."

I. A TŘÍDA

Třemošnice H. Městec 1:1

Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „Výbornému derby nechybělo tempo, kvalita a dramatičnost až do samotného konce. Domácí mohou být zklamáni ze ztráty dvou bodů na vlastním hřišti. Za druhý poločas a za předvedenou hru by si je plně zasloužili."
Marián Sabol, trenér Jiskry Heřmanův Městec: „Po derby jsme spokojeni s bodem. Domácí lépe kombinovali, měli více ze hry. My spoléhali na brejky, bohužel se nám nedařilo v koncovce."

Chrudim C Valy 5:0

Jiří Hlavatý, trenér MFK Chrudim C: „O výsledku rozhodl první poločas, kdy jsme po pěkných a rychlých kombinacích rozebrali obranu soupeře a dokázali být efektivní v koncovce. V druhé půli jsme nedokázali udržet nasazené vysoké tempo. Výstavní byl gól Martina Holuba z přímého kopu do šibenice."

Zámrsk Bítovany 1:4

Miloslav Kudrnka, trenér Bítovan: „Zápas začal s dvacetiminutovým zpožděním a přičteme-li veliké horko, nebylo to nic příjemného. Přesto jsme od prvních minut převzali iniciativu, soupeře ve všech směrech přehrávali a zákonitě přicházely i šance. Po vstřelení dvou branek bylo skoro jasné, že domů s prázdnou nepojedeme. Soupeř se na nějaký zvrat nezmohl a jen díky dobrému výkonu gólmana se skóre zastavilo jen na 0:4. Potom hra ztratila na plynulosti a darovaná penalta už nemohla hru nijak zdramatizovat. Zasloužená výhra."

I. B TŘÍDA

Hlinsko B Načešice 1:4

František Bouška, vedoucí mužstva FC Hlinsko B: „Hosté se na nás a zřejmě i na počasí lépe připravili. Od prvních minut nás přehrávali ve všech směrech a jejích vítězství je naprosto zasloužené. Musíme se po výhře v Holicích vrátit zpátky na zem a tvrdě pracovat. Vyloučení našeho hráče považujeme za naprosto neomluvitelný zkrat."
René Brandstein, vedoucí mužstva Mezilesí Načešice: „Zápas byl rozhodnut po dvaceti minutách. Podařilo se nám vstřelit rychle tři branky a pak se už v utkání prakticky čekalo jen na uplynutí devadesáti minut. Úspěšný víkend podpořilo i „ béčko", které v úchvatném domácím zápase získalo první (a možná i poslední) tři podzimní body. Už i ženský v našem "glóbusu" remcaly, že se furt vyhrává a pak se furt slaví, a že si doma večer ani neškrtnou. Vzkaz od našich fanoušků a hráčů zní: vydržte, všechno bude."

Luže V. Mýto B 3:0

Jiří Richter, vedoucí mužstva Luže: „Po porážce ve Slatiňanech jsme měli z následujícího utkání trochu obavy. Do zápasu jsme měli výborný vstup a dostali se brzy do vedení. To nás uklidnilo a hru jsme měli pod kontrolou. Mužstvo tentokrát podalo velmi dobrý kolektivní výkon, soupeře prakticky k ničemu nepustilo. K vidění bylo spousta šikovných kombinací a diváci tentokrát hráčům museli za výkon v úmorném vedru zatleskat."

Miřetice Rosice 2:1

Břetislav Řezníček, trenér Tatranu Miřetice: „Z premiérové výhry ve vyšší soutěži máme pochopitelně radost. Můžeme litovat jenom toho, že jsme v poslední minutě po zbytečné chybě obrany neudrželi čisté konto."

Krouna H. Jelení 2:2

Michal Potužák, trenér Sokola Krouna: „Vyrovnaný zápas, ale nemůže se nám stát, že 10 minut před koncem vedeme 2:0 a nedotáhneme zápas k výhře. Smůla na zranění nekončí, předčasně střídal M. Černý (kolenní vazy). Takže místo tří bodů jenom jeden a další hráč mimo."

Kameničky Řečany 0:1

Vít Zavřel, sekretář FK Kameničky: „Hosté vstřelili vítězný gól po závaru při rohovém kopu. My sice měli hlavně po přestávce značnou převahu, ale bohužel nedokázali proměnit řadu šancí."

Prosetín Slatiňany 2:2

Radek Teplý, trenér Sokola Prosetín: „Bylo to infarktové utkání. Od 19. minuty jsme hráli v deseti po zbytečné červené kartě, přesto jsme 2:0 vedli. Hostům se přeci jen podařilo našeho oslabení využít a do poločasu vstřelili kontaktní gól. Na začátku druhé půle se síly na hřišti vyrovnaly, když gólman hostí Borek neudržel emoce a byl vyloučen. Slatiňany sice držely více míč, ale byli jsme to my, kdo si vytvářel gólové šance, některé až tisíciprocentní, ale výsledek jsme nedokázali potvrdit, a tak přišel trest v podobě vyrovnání v nastaveném čase. Výsledek je pro hosty více než příznivý, protože nebýt naší špatné koncovky, mohli odjet s pěkným přídělem."
Jaromír Hanuš, sekretář Spartaku Slatiňany: „Diváci viděli dramatický zápas se čtyřmi góly, mnoha neproměněnými šancemi, dvěma vyloučeními, infarktovou koncovkou a nakonec dělbou bodů. I proto byli v napětí ve velkém vedru od první do poslední minuty. Nás bod z venku samozřejmě hřeje, protože je plusový do tabulky pravdy, i když jsme mohli vyhrát. Ale spíš jsme mohli prohrát, to musíme přiznat. Domácí totiž na vyložené šance vyhráli. Nebýt vynikajících zákroků našeho dorosteneckého gólmana Opočenského ve II. půli (naskočil nerozcvičený za vyloučeného Borka), vraceli jsme se bez bodu."

PETR NOVÁK, JAROMÍR DOLEŽAL