KRAJSKÝ PŘEBOR

Chrudim B – Lanškroun
Miroslav Teplý, trenér MFK Chrudim B: „V minulém ročníku skončil náš soupeř v baráži, která se nakonec neuskutečnila, ale teď tu máme ročník nový a uvidíme, s čím Lanškroun přijde. Myslím, že by nás neměl ničím překvapit a dá se očekávat, že nastoupí s víceméně defenzivní taktikou. Naše mužstvo doznalo oproti loňské sezoně dost změn a věřím, že budeme dostatečné připraveni po kvalitní letní přípravě. Rádi bychom plně bodovali."

Hlinsko – Moravany
Miroslav Hebký, tiskový mluvčí FC Hlinsko: „Začínáme nový ročník s ambiciózním nováčkem, přesto povinnost nám velí, aby body zůstaly doma. Věřím, že všichni hráči, kteří do utkání nastoupí, nechají na hřišti srdíčko i přesto, že nám budou chybět dlouhodobě zranění bratři Bouškové a Holec a na dovolené absentující Veselský, Cach a Cepl."

I. A TŘÍDA

Letohrad B – Třemošnice
Libor Petříček, trenér ŽSK Třemošnice: „Chtěli bychom být důstojným soupeřem pro nás v nové soutěži. Prioritou přípravného období bylo dát mužstvo do optimální pohody, aby dostalo znovu chuť trénovat a dělat fotbal ak, jak se má. To si myslím, že se nám podařilo. Zájem je značný, kádr široký, a tak odjíždíme na hřiště letohradské rezervy s jednoznačným cílem plně bodovat."

D. Újezd – Chrudim C
Jiří Hlavatý, trenér MFK Chrudim C: „Do sezony, kterou začínáme na hřišti tradičního účastníka I. A třídy, chceme vstoupit úspěšně dobrým výkonem a navázat tak na zdařilou přípravu."

Bítovany – St. Hradiště
Miloslav Kudrnka, trenér Bítovan: „První zápas v nové soutěži je vždy sázkou do loterie. Dle původních zápasů se ukáže, zda na soutěž budeme mít. V kádru došlo k určitým změnám, a to se odrazí v sestavě. O soupeři nic nevíme, naší snahou bude v domácí premiéře bodovat."

H. Městec – Libchavy
Marián Sabol, trenér Jiskry H. Městec: „Čeká nás nováček, o kterém žádné zprávy nemáme. V našem mužstvu nedošlo sice k velkým změnám, ale jsou stále dovolené, řada hráčů má pracovní povinnosti, a tak nevím, co v úvodu pro nás nové soutěže mohu očekávat. Hrajeme doma, proto povinnost velí zvítězit."

I. B TŘÍDA

Načešice – Krouna
Jaroslav Koky, trenér Mezilesí Načešice: „Víme, že k nám přijede bojovný nováček, který praktikuje fyzicky náročný, bojovný fotbal a určitě se bude snažit bodovat. My bychom měli být kompletní a jsme natěšeni na tříbodový zisk."
Michal Potužák, trenér Sokola Krouna: „Jedeme v nové soutěži k soupeři neprohrát. Po dobré přípravě si věříme, i když víme o síle Načešic. Co se týče posil, žádná nakonec nevyšla, a tak kádr zůstal stejný jako v jarní části."

Slatiňany – Luže
Jaromír Hanuš, sekretář Spartaku Slatiňany: „Hned v prvním mistráku nové sezony nás po sestupu o třídu níž čeká doma velmi kvalitní a zkušený celek Luže, který loni jen taktak nepostoupil do 1. A třídy. Nebude to tedy pro nás nic lehkého. Řada hráčů soupeře navíc v minulosti oblékala slatiňanský dres (Vrbka, Wenzl, Brychnáč, Tesař), o to bude zápas pikantnější. V přípravě jsme neměli moc dobré výsledky, ale utkali jsme se s velmi dobrými soupeři, hrajícími většinou vyšší soutěže a ani jednou jsme nehráli v optimální sestavě. Ale bohužel tak tomu bude i nyní. Velký otazník visí nad startem zraněných Málka a Ficka a jasný vykřičník je u Kořínka. Ten nenastoupí, protože si začíná odpykávat třízápasový trest za vyloučení v posledním zápase uplynulé sezony. Takže uvidíme, jak nám vyjde premiéra v 1. B třídě." Jiří Richter, vedoucí mužstva Luže: „Příprava na novou sezónu se příliš nepovedla, do soutěže jdeme oslabeni. Pokud ve Slatiňanech nastoupíme kompletní, věřím v zisk nějakého bodu, i když domácí se budou po sestupu z 1. A třídy jistě snažit o brzký reparát. Utkání prvních kol ovšem bývají vždy ošidná."

Holice B – Hlinsko B

František Bouška, vedoucí mužstva FC Hlinsko B: „Začátek soutěže bude těžší, protože v úvodu nemáme žádného lehkého soupeře, naopak mužstva, která se pohybují v I. B třídě již několik let. Sice jsme potrénovali, ale nakonec v premiéře uvidíme, jak mančaft skloubíme, když naše A mužstvo hraje rovněž v neděli. Na úvod bychom brali bodík."

Řečany – Prosetín
Radek Teplý, trenér Sokola Prosetín: „Na premiéru nové sezony se těšíme, i když zřejmě vzhledem k dovoleným nebudeme ještě kompletní. Čeká nás nevyzpytatelný soupeř, se kterým chceme uspět, a to tříbodově. Po dobrých výsledcích i herním projevu v přípravných utkáních si prostě věříme."

Kameničky – Miřetice
Vít Zavřel, sekretář FK Kameničky: „V novém ročníku nechceme mít starosti se záchranou v krajské soutěži, proto bychom se rádi pohybovali v klidném středu tabulky. To znamená sbírat body především doma. Takže v premiéře chceme s nováčkem bodovat naplno."
Vladislav Starý, sekretář, trenér Tatranu Miřetice: „Se zdravotními problémy se potýkají tři hráči, ale snad někdo z nich bude moci nastoupit. Po dvaadvaceti letech se těšíme na utkání v krajské soutěži a budeme se v premiéře snažit neprohrát. Nebylo by špatné zopakovat naši výhru z přípravy ve Slatiňanech, ale v derby to bude těžké."

PETR NOVÁK, JAROMÍR DOLEŽAL