Turnaje se zúčastní studenti a jejich pedagogové ze SPŠ a VOŠ Chrudim, SZeŠ a VOŠ Chrudim, SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim, Gymnázia Josefa Ressela v Chrudimi, SOU Třemošnice a obou pořádajících škol. Po rozřazovací části ve skupinách přijde na řadu atraktivní vyřazovací systém.

Roztleskávačky nebo drink roku

V uplynulých ročnících turnaje celkově devětkrát vyhrála STŠ a VOŠ Chrudim, dvakrát vyhrála mužstva SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim, dvakrát Třemošnice i domácí „hotelovka" a poslední dva ročníky ovládl tým pedagogů a osobností. Mužstva Hotelové školy Bohemia Chrudim a SOU Třemošnice hrála vůbec první dvě finále v roce 1996 a 1997.

V doprovodném programu se budou prezentovat roztleskávačky z pořádajících škol, jejich stávající studenti i absolventi, kteří předvedou nejen odborné dovednosti, ale i atraktivní pohybová vystoupení.

Turnaj Bohemia-Cup 2013 začíná v 8:30 hodin a finále je plánováno na 13:30 hodin. Pořadatelé si dovolují pozvat širokou veřejnost, studenty a pedagogy středních i základních škol. Tradiční fotbalové zápolení středoškoláků a jejich učitelů opět slibuje vysokou sportovní i společenskou úroveň. Vstup je zdarma, občerstvení v hale je zajištěno.

V průběhu turnaje bude namíchán drink roku 2014 pro chvíle sváteční pohody. Jeho receptura bude zveřejněna tradičně na stránkách Chrudimského deníku, který je zároveň mediálním partnerem celé akce.

O den později, tedy ve středu se představí ve Sportovní hale v Chrudimi v prvním ročníku Vánočního turnaje v halové kopané družstva děvčat. Pořadatelé ze Střední školy Bohemia (Pedagogického lycea) přivítají šest dívčích týmů z Chrudimi, Hlinska, Přelouče a Hradce Králové. První dva týmy sehrají navíc superfinále u příležitosti XI. ročníku Mistrovství České republiky žáků pedagogů soukromých středních škol, které se uskuteční v příštím kalendářním roce opět v Chrudimi. (jpec)