Jaroslav Foglar by si z něj postavu do klubovny Rychlých šípů vybral jenom těžko, to spíš do řad Vontů.
Jenže chyběl důkaz. Po výpovědí sportovního ředitele divizního Převýšova Jiřího Ryby, kterou jsme otiskli ve středu, už však Českomoravský fotbalový svaz brzy začne konat.

Funkcionář se přiznal, že před zápasem v Ústí nad Orlicí volal tamnímu předsedovi Romanu Langerovi, jestli jeho tým potřebuje v soutěži ještě vyhrát: „Pouze jsem mu zavolal a zeptal jsem se, jestli by mohli ztratit body, řekli, že ne,“ oznámil bez skrupulí. Že by ale chtěl uplácet, o tom nechce ani slyšet: „Jenom jsem se slušně zeptal. Nikdo úplatek nenabízel. Pan Langer mi řekl, že Ústí bude hrát naplno, a tím to pro mě skončilo“.

S celou kauzou jsme seznámili i Českomoravský fotbalový svaz, který ji rozhodně nenechá ležet u ledu. „Budeme ale jednat nejspíš až v pondělí, protože pánové Hašek, Rajchl a Řepka jsou na zasedání v Africe,“ sdělil Deníku tiskový mluvčí svazu Petr Svěcený.
Vzhledem k fotbalovým zákonům se však pokusem o ovlivnění utkání nemůže zabývat přímo nejvyšší vedení.

„Podáme podnět k řídící komisi pro Čechy a celý případ budeme pochopitelně dál sledovat. Budeme vyžadovat i zprávu o tom, jak se celá věc vyvíjí. Ale řízení příslušné komise rozporovat nebudeme,“ vysvětlil celý postup Svěcený. Zároveň prozradil, že letos se svaz s podobným problémem ještě nesetkal: „Zatím je to jediný případ, o kterém jsme se dozvěděli.“