Na prvním tréninku 10. července se sešlo čtrnáct fotbalistů, když scházeli všichni dovolenkáři. Kouč Dostál chce trénovat v krátkém přípravném období třikrát týdně.

Otázkou však je, jaká bude docházka, když červencový čas je prošpikován dovolenými a v srpnu už se jede naostro. „První přípravný zápas proti AFK nám naboural hlinecký turnaj v malé kopané, ve kterém startovala řada našich fotbalistů,“ uvádí Z. Dostál na srozuměnou ke sjednanému, ale neodehranému víkendovému utkání proti diviznímu AFK Chrudim.

Vzhledem k čerstvě vydrnovanému brankovišti na hlavním hřišti muselo být příští utkání s Litomyšlí (neděle 22. 7.) přeloženo na hřiště soupeře. V neděli 29. 7. by se již měli Skutečští představit svým fanouškům proti Ždírci. Ke generálce, plánované na středu 1. srpna, je dosud soupeř v jednání.
Velký pohyb nastal v hráčském kádru. Odešli - skončilo hostování čtyřem hráčům Hlinska, jmenovitě bratrům Cachovým, Ceplovi a Peškovi. Dále Hájkovi (Prosetín), Dušanu Dvořákovi (Staré Ransko), Dostálovi (AFK Chrudim).

„Zůstalo nám osm starších kmenových hráčů, k nimž přibudou z hostování se vrátivší z Hlinska syn Zdeněk, z Prosetína Petr Haman a Sperát a z dorostu AFK Chrudim Horáček. Do tréninkového procesu se dále zapojili čtyři naši dorostenci, a to Meduna, Hron, Habal, Hlinecký a Drahoš, jenž naposledy působil v Hlinsku. Kromě toho do zahájení krajského přeboru musíme tým doplnit o tři až čtyři hotové hráče, se kterými jsme v jednání,“ hovořil k příštím dnům předseda a trenér FC Skuteč Zdeněk Dostál, který na syna prozradil, že během letní přípravy byl na zkoušce v Letohradě a i když se do kádru třetiligového nováčka nevešel, tak za svůj klub hrát nebude, protože má nabídky z dalších mužstev.

Skutečští jsou si dobře vědomi, že jak zasejí, tak i sklidí. „Paradoxně musím přiznat, že jsme se v uplynulé sezoně zachránili z nemalé míry díky podzimní kontumační výhře nad Lanškrounem, který do Skutče nepřijel. Bez těchto bodů bychom sestoupili,“ připomíná Dostál.

V premiéře nového ročníku 2007/8 čeká FC Skuteč domácí okresní derby proti Prachovicím, poté odcestují do Dobříkova a dotřetice přivítají Vysoké Mýto. Fotbalový podzim je pak ještě dlouhý (až do prvního litopadového víkendu) a bodový zisk z této části do jarních odvet hodně napoví o konečném umístění Skutče v tabulce.