Hřiště U Vodojemu bylo svědkem zajímavé fotbalové exhibice v „zápase mistrů“ mezi čtyřnásobnými futsalovými šampiony z Era–Packu a „mistry“ II. ligy, hokejisty HC Chrudim. Podle očekávání vyhráli futsalisté, protože si s fotbalovým míčem více „tykají“, ale muži od ledu si i v parném horku vedli velice solidně a více než čestně prohráli…

Futsalisté – hokejisté 7:5

Lépe začal favorizovaný Era–Pack a již ve 4. minutě otevřel skóre po sólovém úniku Velinský. Pak se však hra vyrovnala a „hokejky“ soupeře chvílemi přehrávaly. Hodně „zlobil“ především Stavenský, který parádně nahrál na vyrovnávací gól Žákovi a zanedlouho mu nebyl pohotový gól uznán pro ofsajd. Přesto ještě dokázal odpovědět na gól Dvořáka vyrovnáním na 2:2.

Po změně stran se přece jenom častěji prosazovali favorizovaní futsalisté, ale někdy to přeháněli s parádičkami, až si hlasatel zápasu povzdechl při jednom z vpravdě hokejových zámků: „hráči Era–Packu snad budou losovat, kdo akci zakončí.“

Úměrně s přibývajícími góly v síti hokejistů se jich sželelo rozhodčímu, internacionálovi Luboši Kubíkovi, který nejednou zasáhl do hry a brilantně přihrával někomu z hokejistů, několikrát po jejich nepřesné střele nařídil rohový kop v jejich prospěch, ale přes veškerou snahu to alespoň k očekávané přátelské plichtě nevedlo.
Velký potlesk si Kubík vysloužil v momentě, kdy si na půlíci čáře všiml, že je brankář Era–Packu daleko ze své svatyně, přeloboval jej, ale míč skončil těsně vedle branky.

Fakta – branky: 53., 68. a 80. Vácha, 4. a 65. Velinský, 23. Dvořák, 63. Kopecký – 8. Žák, 31. Stavenský, 60. vlastní (Mikan), 72. Beránek, 87. Zohorna. Rozhodčí: Kubík. Diváků: 350. Poločas: 2:2.

EP Chrudim: Hlouš – Linhart, Meller, Popelka, Dvořák, Vladyka, Žďánský, Kopecký, Formánek, Mikan, Velinský, Vácha, Slováček, Koudelka, Berner.

HC Chrudim: Buchal – Barta, Němec, Daňo, Kolář, Kuncl, Suchý, Šafařík, Vyskočil, Bělohlávek, Beránek, Bláha, Král, Polák, Stavenský, Šeda, Zohorna, Žák, Hosták.

Zatímco za hokejisty hrál i jejich trenér Martin Hosták, tak trenér futsalistů Ota Stejskal měl zajímavé vysvětlení své herní absence: „Já jsem byl vůbec rád, že jsem tenhle zápas stihl, protože celý den lítám kvůli pojistné události. Včera mně kroupy poťukaly celé auto a je zajímavé, že manželce, která parkovala jen o dvěstě metrů dál, se podobná nepříjemnost vyhnula.“