Na turnaji se sešla špičková družstva této věkové kategorie z České republiky i Slovenska, jak napovídá rozdělení do skupin.

Skupina A: SK České Budějovice, SK Slavia Praha, FK Dukla Praha, FK Most, FK Příbram, SK Kladno, Spartak Trnava.

Skupina B: FC Viktoria Plzeň, Bohemians 1905, AC Sparta Praha, FC Hlinsko, FK Mladá Boleslav, Zbrojovka Brno a AS Trenčín.

Přetěžkou skupinu jsme zahájili porážkou 1:3 s týmem Sparty, která rozhodla utkání dvěma brankami v posledních minutách. Náš jediný úspěch zaznamenal Ondra Sedláček.

Ve druhém utkání jsme porazili pražské „klokany“ 2:1, kde se zejména Láďa Šmahel zaskvěl parádním výkonem.

Smolné utkání jsme sehráli s Mladou Boleslaví, kde jsme sice byli lepším týmem, ale lacino obdržená branka nakonec stanovila výsledek na 1:1. Tým z města automobilů nás v této halové sezoně ani na počtvrté nedokázal porazit.

Utkání s Viktorií Plzeň a Trenčínem jsme shodně dokázali vyhrát 2:1. Obě utkání byla velmi bojovná a rozhodla naše větší vůle po vítězství. Ondra Sedláček opět pálil ostrými a rozhodl obě utkání.

Porážka v posledním utkání skupiny 2:3 s Brnem již nemohla změnit nic na našem druhém místě ve skupině za Spartou a postupu do nedělního čtvrtfinále proti celku Dukly Praha.

Utkání s Brnem jsme dohrávali až okolo 8. hodiny večer. Na všech se již začala projevovat únava z cestování a šesti náročných utkání, proto jsme uvítali začátek čtvrtfinále až v 10 hodin.

Utkání s Duklou bylo velmi vyrovnané až do poslední minuty. Obě družstva se přetahovala o vítězství a náš tým byl ten šťastnější, když se tentokrát rozstřílel Ondra Paldrman a dvěma góly rozhodl o našem postupu do semifinále.

V prvním semifinále porazila Slavie Praha Trenčín ve výborném utkání 1:0. Ve druhém semifinále jsme nastoupili proti domácímu týmu z Českých Budějovic, který do tohoto utkání ještě neobdržel ani jednu branku. Soupeř disponoval dvěma vyrovnanými pětkami a od začátku utkání dával jasně najevo, kdo je na turnaji nejlepší. Větším důrazem a kvalitní kombinací nás jasně přehrál 3:1, když náš jediný úspěch zaznamenal v závěru utkání Láďa Šmahel.

Utkání o 3. místo s týmem Trenčína jsme již nezvládli hlavně fyzicky. Slovenský tým jasně dominoval 3:1 a s podporou téměř 50 fanoušků si v turnaji dokráčel pro třetí příčku a na nás zbyla nepopulární „bramborová“ medaile.

Ve finálovém utkání deklasovali domácí České Budějovice Slavii 4:1 a po zásluze celý turnaj vyhráli.

Turnaj nám potvrdil, že práce s mládeží je ve fotbalovém klubu FC Hlinsko na velmi vysoké úrovni a že se můžeme bez problémů měřit s kluby, které mají statut středisek mládeže.

FC Hlinsko reprezentovali: Daniel Horák, Láďa Šmahel, Ondra Sedláček, Ondra Paldrman, Míra Solnička, Vanesa Solničková, Honza Sochor, Filip Hladký, Filip Netolicky, Tomáš Staněk, Ondra Hašler, trenéři r. 2004: Martin Hlouš a Petr Netolický.

(hn)