FK Era-Pack Chrudim – 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto 10:2 (4:1)

Branky: 5., 26. a 31. Douglas, 13. a 25. Vladyka, 14. a 30. M. Mareš, 17. Max, 30. Rešetár, 36. Cacau – 7. Formánek, 34. Jiráský. Chrudim: Meller, Žďánský – M. Mareš, Bouška, Max, M. Mareš ml. – Popelka, Cacau, Douglas, Vladyka – Rešetár. Vysoké Mýto: L. Gerčák – Brychta, Formánek,Semerád, Munzberger – Jeníček, Michalec, J. Gerčák, Dostál – Forgáč, Jiráský.

Utkání začalo minutou ticha na počest člena domácího Fanclubu Bohuslava Navrátila, který v minulých dnech tragicky zahynul při dopravní nehodě. Hostující Nejzbach přijel s odhodláním navázat na výborný výkon z domácího zápasu, kdy uhrál s favoritem remízu 4:4 a nakonec mu podlehl až po prodloužení 4:7. Však si také první šanci vytvořil Semerád, který však ve 3. minutě vystřelil z bezprostřední blízkosti jen slabě do brankáře Mellera. Na začátku 5. minuty se dostal do sóla Douglas a nedal reprezentačnímu gólmanovi Gerčákovi šanci – 1:0.

O dvě minuty později sebral kapitán Nejzbahu Formánek míč na půlce hřiště domácímu hrajícímu trenérovi Cacauovi a své sólo bezpečně proměnil ve vyrovnávací gól – 1:1. Hosté viditelně ožili a připravili si pár nebezpečných závarů před Mellerovou svatyní, naštěstí do ní „neuhodilo". Misku vah ve prospěch Era-Packu rázně převážili na přelomu 13. a 14. minuty dvěma góly během šedesáti vteřin Vladyka a M. Mareš.

Nejzbach poté vysunul brankáře Gerčáka dopředu a začal hrát power play, ale když hosté přišli o míč, tak Max zvýšil do opuštěné brány na 4:1. Byl to jeho již 59. gól v sezoně a jen dvě trefy mu chybějí do vyrovnání historického rekordu české ligy, který drží Petr Mareš (starší bratr současných plejerů Era-Packu Romana a Michala) s 61 góly.

Do druhé půle nahradil Gerčáka v brance Nejzbachu Morong a zahráli si i ostatní náhradníci. Bylo tak patrné, že hosté na možné zdramatizování zápasu již rezignovali. Definitivně jejich snahu torpedovaly dva rychlé góly Vladyky a Douglase v rozmezí patnácti vteřin na přelomu 25. a 26. minuty. Pak už si domácí fanoušci žádali „desítku" a té se také dočkali. Velmi elegantně ji ve 36. minutě vstřelil Cacau, když vpravdě hokejovým blafákem obehrál obránce i gólmana Moronga.

Jaroslav Bartušek, trenér Chrudimi: „Jsem rád, že jsme na rozdíl od utkání ve Vysokém Mýtě třetí zápas zvládli bez komplikací a ušetřili tak trochu sil před finálovou sérií. Dokázali jsme se vyrovnat s tím, že obě čtyřky hrály v nezvyklém složení a nakonec odměnili diváky i vyvolávanou desítkou. Naším soupeřem ve finále bude pražská Bohemka, která nečekaně hladce vyřadila brněnské Tango. Uvidíme, jak se představí proti nám."

Roman Páral, trenér Vysokého Mýta: „Zpočátku se nám dařilo s favoritem držet krok, ale z několika šancí jsme dokázali využít pouze jedinou. Když do poločasu domácí zvýšili na 4:1, bylo jasné, že si postup již nenechají vzít, a tak jsem dal šanci zahrát si i hráčům z lavičky. Era-Pack v semifinálové sérii zvítězil zaslouženě a přeji mu úspěch i ve finále."