Stejně jako v předchozích letech za kouče Daniela, i tentokrát mu bude k ruce španělský kondiční trenér Antonio Lopez Chica. Ten bude nápomocen, stejně jako v loňské sezoně, až do Main round UEFA Futsal Cupu, tedy do konce září.

První srpnové pondělní dopoledne bylo pro hráče jedenáctinásobného českého mistra jako stvořené k úvodnímu dvouhodinovému drilu. Současní trenéři Dentinho a Chica hráčům naordinovali pořádnou dávku běhaní, s míčem si na prvním tréninku hráči Chrudimi příliš nepotykali. V následujících dnech bude situace podobná, dané tréninkové jednotky se ale ještě navýší.

Před odjezdem na Mitropa Futsal Cup do rakouské Vídně (hraje se tento víkend) mají Chrudimští na programu řadu každodenních tréninků, hned dvakrát je v tomto týdnu čekají dokonce dvoufázové dávky. Trenér Dentinho má v současné době k dispozici řadu hráčů z loňského kádru. Na palubovce se s úsměvem sešli oba bratři Marešové, čeští reprezentanti Rešetár se Slováčkem i zahraniční hráči v čele s hrajícím trenérem Dentinhem. I přesto však musí chrudimští fandové počítat ztráty, několik futsalistů totiž kádr Era-Packu opustilo. Před nadcházející sezonou vedení ukončilo spolupráci s brankářem Olinhou a jeho brazilskými kolegy – Césarem Paulem a Kilmerem. V týmu nebude pokračovat ani nejlepší střelec loňského ročníku Alvarito. O jejich nových působištích se v současné době jedná.

Na úvodním tréninku navíc sportovní ředitel Petr Horák odhalil ještě jednu ztrátu: „Kvůli pracovním povinnostem s námi ukončil spolupráci také Zdeněk Chmelík. Jemu i všem ostatním hráčům, které již v našem dresu nebudeme vídat, děkujeme a přejeme jim mnoho štěstí do další sportovní kariéry."
O tom, jakým způsobem budou daní hráči nahrazeni, není v úvodních dnech přípravy vůbec jasno. „Jednání stále probíhají. Je to strašně složité, na definitivní výrok si budeme muset ještě počkat," napíná fanoušky Era-Packu sportovní ředitel Petr Horák. Přece jen trochu jasněji může být o víkendu, kdy tým Chrudimi odjíždí do Vídně na dvoudenní turnaj Mitropa Futsal Cup.   (rp, dej)

Balticflora hlásí velké změny!

Teplice – Zajímavý článek se objevil na webu finálového soupeře Era-Packu, teplické Balticflory. Klub hodlá vkročit do nové sezony s omezeným rozpočtem a s reprezentantem Michalem Salákem v roli trenéra.

„Zásadně se mění filozofie klubu, sázet budeme výhradně na české hráče," citujeme z webu. „Ke změně strategie nás donutilo hned několik důvodů. Tím hlavním jsou pochopitelně peníze. Michal Žák financoval klub od jeho založení víceméně sám. To ale dlouhodobě není dost dobře možné. Proto si bohužel v příští sezoně nebudeme moci dovolit zahraniční hráče. Vsadíme na šikovné české futsalisty," informuje sportovní ředitel Balticflory Radek Turišin.

„Další sezona byla závislá na tom, jestli se nám podaří vyhrát Chance ligu a hrát Ligu mistrů. Měli jsme nasmlouvané sponzory, vše by bylo příznivé. Na nejvyšší stupínek jsme ale vystoupat nedokázali, z titulu se radovala Chrudim. Nicméně Balticflora pojede dál. Lidé, kteří ji milují, jí nechtějí nechat padnout. Budeme sázet na české hráče, piplat se s nimi, hledat u nich futsalové teplické srdíčko. Věříme, že se nám podaří vybudovat mužstvo, které bude konkurence schopné. Samozřejmě, že to nebude trvat měsíc, půl roku, spíše to bude běh na delší trať."

V hale Na Stínadlech proběhl první trénink áčka také v pondělí 3. srpna, Pojat byla ale spíše jako nábor talentů. „Šanci dostanou všichni, kteří budou mít chuť na sobě pracovat a hrát za Balticfloru. Podmínkou je věk vyšší jak 16 let a zkušenosti s fotbalem nebo futsalem. Zájemci mohou volat na číslo 721 059 560. Domluvíme se na podrobnostech," vzkazuje asistent hlavního trenéra Saláka Bobeš Kudrhalt.

Na základě právě dočtených řádků proto asi nikoho nepřekvapuje, že jedna z opor severočeského mužstva Zdeněk Sláma přestoupil minulý týden do konkurenční Sparty Praha.   (rp)