O nápovědu pro 8. kolo Fortuna ligy čtenářů Chrudimského deníku jsme požádali Tomáše Váchu, útočníka AFK Chrudim, který v utkání proti Semilům přispěl k nevídaného obratu „afrkáčů“ ze stavu 1:3 na 6:3. Více o utkání najdete ZDE.

Tento „obojživelník“ hraje i futsal za Nejzbach Vysoké Mýto a po tréninkovém výpadku na začátku sezony (pracovně v zahraničí) se postupně dostává do dobré formy a jistě nejen on by byl rád, kdyby mu to do sítě soupeřů padalo i nadále. A jaký je tipér, posuďte sami…

Letohrad – AFK Chrudim. Samozřejmě bych bral naši výhru, ale v Letohradě to bude těžké. I když již doma dvakrát prohrál, tak vše ostatní vyhrál a je na druhé příčce tabulky. Myslím si ale, že remízu bychom tam mohli uhrát. Tip: 0.

Hlinsko – Choceň. Hlinečtí si budou chtít spravit chuť po minulé porážce u chrudimského Vodojemu a jestli naváží na svůj poslední domácí výkon proti Holicím (5:1), tak nebudou mít problémy. Tip: 1.

Stolany – Živanice. Hosté, kteří na jaře nečekaně spadli z divize jsou podle mě hlavním favoritem na postup. Navíc prostředí ve Stolanech dobře znají, protože tam hráli, když měli uzavřené hřiště na tři zápasy. Tip: 2.

Pardubice B – SK Chrudim. „Eskáčko“ se pomalu zlepšuje. Dobře hrálo již v České Třebové, kde smolně prohrálo, teď přehrálo v derby Hlinsko a může překvapit i na hřišti dalšího favorita. Hauf, který hostuje U Vodojemu z našeho AFK, by mohl zajistit bodík. Tip: 0.

Třemošnice – Holice. Dalšího nováčka z Chrudimska teď povzbudil příchod trenéra Slavie Jarolíma, který si zahrál 20 minut, a pokud po porážce svého týmu v derby se Spartou bude v pohodě, tak by mohl pomoci i nyní. Tip: 1.

H. Městec – Slatiňany. V tomto derby I. A třídy je favoritem domácí Jiskra, která nečekaně válí, zatímco Slatiňanští se potýkají se značnou marodkou. Tip: 1.

Načešice – Litomyšl. Domácí zatím na podzim dost tápají, čerstvě jim nepomohl ani odchod špílmachra Svobody do Heřmanova Městce, takže to v souboji s kvalitním soupeřem nevidím pro ně moc růžově. Budou asi rádi za bod. Tip: 0.

Rozhovice – SK Chrudim B. Oběma soupeřům se na podzim příliš nedaří. Pokud se rezerva „eskáčka“ příliš neposílí ze svého A týmu, tak body zůstanou v Rozhovicích. Tip: 1.

Bítovany – AFK Chrudim B. Naše rezerva zatím projíždí podzimem jako nůž máslem, když ještě neztratila ani bod a zřejmě k tomu nedojde ani v tomto derby. Tip: 2.

Ronov – Hlinsko B. Ronovský nováček mě docela překvapuje solidními výkony a nebudu se divit, když uspěje doma i v tomto okresním derby. Tip: 1.