Domácí si určitě nechtěli zopakovat rok starou zkušenost, kdy Středočechy herně přehráli, ale ze zápas skončil remízou 2:2.
Jenomže Chrudimští zažívali nepříjemné déjà vu. Začali sice parádně, když se už v prvním minutě trefila nová posila týmu Pavla Jirouska, Filip Klapka. Pak ale začal marný boj. Zatímco Chrudimští neustále tlačili a vytvářeli si šance, tak hosté se soustředili na neprostupnou obranu.

Brankář hostů Daniel Bojčuk navíc předvedl úchvatný výkon a dlouho držel naději Benátek na přijatelný výsledek.

Hostujícím fotbalistům se podařilo z ojedinělého úniku vyrovnat. O to více domácí mrzelo, že nedokázali vstřelit další branku, šancí totiž měli hned několik.
V druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil a i tentokrát byli chrudimští fotbalisté mnohem lepší. Chvílemi se zdálo, že drtivý tlak už Benátčtí nevydrží, ale i přesto se domácí nedokázali gólově prosadit.

Fantastický Bojčuk postupně vychytal Kopeckého, Štočka, Radouše, Řezníčka a Kesnera. Dlouho se zdálo, že tři body nejsou Chrudimi souzeny, i když se hrálo prakticky neustále na polovině Benátek.
Velkou radost pak domácím fanouškům udělal Ondřej Hauf, který se na hřiště dostal jako střídající hráč. Pět minut před koncem se získal míč, udělal kličku obránci a z hranice vápna vypálil na bránu. Jeho přízemní střela zaplula k tyči za bezmocného gólmana. Hosté již neměli síly na to, aby ve zbytku utkání výsledek zvrátili, a tři body tak zaslouženě zůstali v Chrudimi.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: ,, Soupeř přijel oslaben o některé hráče a oproti přípravě dost přeskupil řady. Soustředili se na dobré bránění a brejky. Nám se podařilo otevřít skóre už v 1. minutě a i nadále jsme měli převahu, nepřišel však druhý gól a soupeř z ojedinělé šance vyrovnal. Ve druhé půli jsme měli drtivou převahu, ale už to vypadalo, že míč do branky nedotlačíme. Nakonec vítězství trefil Ondra Hauf. Za tři body jsme rádi, 
i když to mohl být mnohem klidnější zápas."

NECHUTNÁ DOHRA


 Závěrečný hvizdem rozhodčího však zápas neskončil. Už během utkání mohli diváci vidět agresivního podnapilého muže, jenž verbálně napadal domácí hráče.

To, co přišlo po ukončení zápasu, ale překročilo veškeré meze. Tento muž fyzicky napadl jednoho z novinářů, kterému nejdříve odtrhl externí mikrofón od kamery a následně ho udeřil do tváře.
Jeho nepřípustné chování je o to více zarážející po zjištění, kdo vlastně agresorem byl. Jednalo se totiž o funkcionáře hostujícího týmu, podle slov trenéra Benátek Františka Šturma je tento muž dokonce jejich „sportovním manažerem".