Jana Vítová:Zatím ještě panuje zklamání, ale pokud to vezmu s odstupem času, tak klobouk dolů před děvčaty za skvělé odehrané semifinále"

Hlinecký tým vybojoval v závěru sezony nečekaně vyrovnané výsledky s družstvem, které od úvodních kol základní části nikoho nepustilo na výsluní prvoligové tabulky. A to je co říct, klobouk dolů.

Sobotní první semifinálové zápasy: Dobruška – Tymákov 13:19 (5:10).

HK Hlinsko – TJ Přeštice 18:18 (11:9).

Domácím děvčatům patřil v úvodu duelu s favorizovaným soupeřem raketový nástup, který přinesl vedení 4:1. Soupeř byl tak trochu zaskočen, ale po oklepání se začal pomalu rozjíždět. Jedna akce střídala druhou na obou stranách. „Hra měla spád, jiskru, dynamiku a hlavně lehkost," libovala si předsedkyně HK Jana Vítová. Bohužel po změně stran začaly domácí házenkářky v útlumu, soupeřky šly do dvoubrankového vedení. Naštěstí se Hlinsko zvedlo, což přineslo velký boj s velmi vyrovnaným průběhem. V závěru byl stav 17:18, domácím se podařilo srovnat na 18:18. „Remíza je spravedlivá, když každý chvilku tahal pilku. V zápase dvou týmů, které vyznávají technickou a kombinační hru, bylo tedy na co koukat", přiblížila tento souboj Jana Vítová.

Sestava a branky HK Hlinsko: Hanusová – Černá, Slavíčková, I. Volfová - Bonaventurová 12, Šárka Kvapilová 3, Nikola Kvapilová, P. Volfová 3, Hromádková. Připraveny: brankářka Jana Havlová a do obrany Kateřina Havlová.

Nedělní odvetné semifinálové zápasy: Tymákov – Dobruška 15:9.

TJ Přeštice – HK Hlinsko 14:13 (10:5).

Podmáčeného terénu si Hlinečanky užily již v jarním mistrovském zápase na tomto hřišti, a tak technika šla tentokrát stranou. První poločas zastihl hostující tým ve střeleckém útlumu, více ze hry měl domácí celek, který tak získal do přestávky pětibrankový náskok. Do druhé půlky vlétla děvčata z Vysočiny jako draci, když utkání nechtěly jen tak odevzdat. Od desáté minuty se nad západočeským městem přehnala průtrž mračen, hřiště bylo po vodou a více než házenou připomínala hra velkou bitvu, ve které Hlinečanky stahovaly náskok. Domácí se nakonec o vítězství klepaly, neboť k postupu do finále stačilo Přešticím nastřílet o dvě branky více a mohlo dojít k senzaci. Bohužel se tak nestalo, kolektiv hostí odcházel se vztyčenou hlavou, ač přece jen trochu zklamán.

Ve stejné sestavě se o branky rozdělily: Bonaventurová 7, Š. Kvapilová 3, N. Kvapilová 1, P. Volfová 2.

Jana Vítová hodnotí: „Současně panuje určité zklamání, avšak když to vezmu s odstupem, tak klobouk dolů před děvčaty za skvěle odehrané semifinále. Vždyť jsme byly více jak důstojným soupeřem vedoucímu týmu tabulky. Konečné čtvrté místo je určitě úspěch, ale ty dva góly, které nám scházely k senzaci, budou nás ještě chvíli mrzet."

Finále play off bude patřit oběma západočeským družstvům – Přešticím a Tymákovu. První finále se hraje v neděli 9. 6., odveta bude v sobotu 15. 6., případně třetí zápas o titul v neděli 16. června.