Obě vedoucí mužstva se v domácím prostředí musela spokojit pouze s nejtěsnějšími výhrami 1:0, ale i to pro ně znamená cenné tři body

Holický lídr zvítězil nad houževnatým soupeřem z Cerekvice nad Loučnou, kterou držel nad vodou svými zákroky brankář Ehrenberger. Přelstil ho pouze Chvála na konci úvodní čtvrthodinky. Z pohledu celého zápasu je výhra domácích ovšem zasloužená. Měli více ze hry a byli fotbalovější.

Druhé Svitavy se doma také značně zapotily proti Dobříkovu. Toho oslabilo v 54. minutě vyloučení Moníka. Domácí využili přesilovku o osm minut později, kdy jim hubené vítězství zajistil futsalový reprezentant Belej.

A konečně třetí medailista, třetí Česká Třebová, vyprovodil pětigólovým výpraskem heřmanoměsteckou Jiskru, která se v praxi přesvědčila, že prostě není Třebová jako Třebová. Před týdnem totiž naopak doma hladce přehrála tu Moravskou. Však si také trenér Jiskry Tomáš Celunda nebral ohledně hry svých svěřenců žádné servítky: „Obrana udělala takové chyby, že se to nevidí ani u žáků. Někteří hráči, ať si sáhnou do svědomí."

Další tři zápasy byly měřením sil mezi týmy ze Svitavska a Ústeckoorlicka. V duelu sousedů v tabulce Moravská Třebová porazila Žamberk 3:1 a dostala se tak před svého posledního soupeře na pátou příčku. Zásluhu na tom měl především Konečný dvěma přesnými trefami.

Souboj týmů, které se hodlají vyhnout baráži, vyzněl jasně pro Litomyšl, jež zdolala Choceň 3:0. Druhý poločas orámoval gólově A. Bednář góly ve 46. a 90. minutě, třetí branku přidal Holec.

Relativně o nic nešlo v duelu Polička Vysoké Mýto, který skončil smírně 2:2. Hostům zajistil teprve první bodový počinek v jarní sezoně Kráčmer trefou v poslední minutě.

Derby Chrudimska bylo ve znamení souboje již téměř „utopené" Třemošnice s Hlinskem, které usiluje o únik ze 14. příčky znamenající baráž se třetím týmem I. A třídy. A celek z Vysočiny ke splnění tohoto cíle udělal rázný krok po výsledku 1:4. Stínem utkání byla šarvátka na konci poločasu, kdy museli jít předčasně pod sprchy domácí J. Vančura a hlinecký T. Bouška. Poločasový stav 1:1 změnil hned na začátku druhé půle hrající trenér Hlinska Sigan, který z rohového kopu vybídl ke skórování Holce a v závěru hosté přidali ještě další dva góly.

Zbývající utkání mezi rezervou MFK Chrudim a Lanškrounem muselo být odloženo (náhradní termín ještě nebyl určen), protože hřiště U Vodojemu bylo po páteční bouřce značně zatopené.