Heřmanův Městec B poprvé vyhrál, zaujala i kanonáda Skutče

Chudimsko - Okresní přebo - Prosetín neinkasoval jedinou branku, Kameničky prohrály o tři branky, Rváčov porazil Slatiňany B, Kočí přehrálo Svratouch, Skuteč ustřílela Holetín 7:0.

24.10.2016

Fotbal.Foto: DENÍK/Martin Daneš

Rváčov – Slatiňany B 1:0 (1:0)

Branky: 35. Odstrčil. Rozhodčí: Rajs. ŽK: 4:1. Diváků: 60.

Ve vyrovnaném utkání na velmi těžkém terénu si obě mužstva vytvořila mnoho brankových příležitostí. Díky výbornému výkonu domácího brankáře a jedinému přesnému zakončení Odstrčila však zůstaly šťastné tři body ve Rváčově.

Rváčov: Kyncl – Mrázek, Novotný, Dalecký (83. Tichý), Sláma, Krbálek, Slavík (86. Nevole), Jeníček, Novák, Půlpán, Odstrčil.

Slatiňany: Dvořák – Zdražil, M. Slavík, Ficek, Morávek, Drahý, Sotona, Sýkora (58. Benák), Kápička, Polák (46. J. Slavík), Jandík (72. Řeháček).

Kočí – Svratouch 4:1 (1:1)

Branky: 13. Mi. Dvořáček, 49. Janko, 79. M. Mašek, 86. Kudrnka – 33. Bureš. Rozhodčí: Klíma. ŽK: 3:3. Diváků: 60.

Vyrovnaný první poločas rozhodla až druhá polovina zápasu. Rychlá branka z druhé půle tým Svratouchu rozhodila. Místo jejich očekávaného tlaku přišlo potrestání v podobě dalších dvou gólů domácích.

Kočí: P. Dostál – D. Kudrnka, Vávra (46. Havránek), Janko (58. Kaločaj), Koreček, Mi. Dvořáček, Slanař (46. K. Kudrnka), Štursa, Blažek, Bukač, Mašek (89. Ma. Dvořáček).

Svratouch: Kašpar – Jelínek, Fiala, Bodlák, Obrovský (52. Chaloupka), Černý, Kyncl, Lampárek, Bureš, Černý, Pavlík.

Skuteč – Holetín 7:0 (2:0)

Branky: 4., 81., 83. M. Pavliš, 26. a 75. Felkl, 48. Janeček, 66. V. Pavliš Rozhodčí: Vávra. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (50. Wasserbauer).

Před utkáním proběhlo slavnostní předání poháru. Ten domácí hráči dostali za vítězství v Poháru FAČR OFS.

Hosté svým výkonem zklamali, od začátku působili odevzdaným dojmem a domácí Junior si vytvářel šance, jak na běžícím páse. Střelecky se prosadil hlavně až ve druhém poločase, když střelecký den měli především Martin Pavliš a Petr Felkl. Domácí mohli zvítězit i větším rozdílem.

Skuteč: Vamberský – Cink (70. Kubík), Horáček, Sršeň, Vít, Mikan (56. Bačkovský), Talácko, V. Pavliš, Odehnal (13. Janeček), Felk, M. Pavliš.

Holetín: Žejdlík – Zárybnický, Beneš, Černý, Zeman, Šmok, Pilař, Filipi (78. Plachý), Zavřel, Wasserbauer, Vacek (63. Pátek).

H. Městec B – Zaječice 3:1 (0:0)

Branky: 60. Synek, 64. Mach, 69. Kosina – 90. Křivka. Rozhodčí: Gála. ŽK: 2:0. Diváků: 100.

Prakticky celý první poločas se odehrával na polovině Zaječic. Domácí si vytvořili řadu šancí, ale ani jedna neskončila gólem, a to i díky výbornému výkonu hostujícího brankáře Petra Nejtka.
V šedesáté minutě protrhl střeleckou smůlu heřmanoměstecký kapitán Synek, jenž otevřel gólový účet střetnutí. Po něm se pak ještě trefili Mach s Kosinou. Za hosty vstřelil čestný zásah Křivka.To však již nemohlo nic změnit na skutečnosti, že si domácí připíší první výhru v soutěži.

H. Městec: Zrůst – Mach O., Bareš, Musil (80. Malinský), Vojtěch (46. Večeřa), V. Řehák (56. Krátký), Vytlačil, Synek, Berger, Levinský (80. J. Řehák), Petrák (67. Kosina).

Zaječice: Nejtek – Fousek, D. Kulhánek, T. Kulhánek, Schinagl, Mikan (68. Křičenský), Pejcha, J. Kubelka (60. Picek), Oplíštil (75. Křivka), Konrád, T. Kubelka (52. Pavlík).

Chroustovice – Křižanovice 1:4 (1:1)

Branky: 37. Mazánek (pen.) – 25., 61. a 86. O. Pilař (jedna z pen.), 3. J. Pilař
Rozhodčí: Filipi. ŽK: 3:1. Diváků: 70.

V první půli vyrovnané utkání, ve kterém hostě předčili domácí v produktivitě střelby. Chroustovicím se vůbec nepovedl druhý poločas, kdy je hosté rychlými akcemi přehráli a po zásluze si odvážejí tři body.

Chroustovice: Rolínek – Doubravský, Krejbich, Mazánek, Matucha (69. Pospíšil), Bečička, Demeter (86. Koreček), Dostál, Daněk, Derka, Rejman.

Křižanovice: Bejr – Štěpán, Rulík, Novák, Zák, F. Pecina, J. Pilař, Prokop, Brož, O. Pilař, M. Pecina).

Svídnice – Ronov 3:4 (2:3)

Branky: 35. Kudyn, 37. Zelenka, 72. Kubašta ml. – 25. a 27. Staněk, 32. a 60. Filka.
Rozhodčí: Šeps. ŽK: 0:1. Diváků: 100.

Domácí nezahráli prvních třicet minut úplně podle svých představ. Po půl hodině se probrali a začali hrát svou hru, ale na vedoucí hosty z Ronova to už nestačilo.

Svídnice: Kubašta – Kudyn, Dubský, Zelenka, Hůlka, Sokol, Kratochvíl, Dibelka, Kubašta ml., Louvar, Širůček (74. Doležal)

Ronov: T. Žítek – Staněk, Urbánek, Daru, Klug, Filka (89. Polák), J. Žítek, Ondrášek, Zíta, Spěvák, Budínský.

Prosetín – Vítanov 3:0 (1:0)

Branky: 1. a 88. A. Šafránek, 70. Marek. Rozhodčí: Prokop. ŽK: 0:3. Diváků: 120.

Domácí se už v první minutě ujali vedení, ale to bylo z jejich strany na dlouhou dobu vše. Své vítězství pojistili až v poslední desetiminutovce dvěma brankami. Zaslouženě si tak připsali tři body do tabulky.

Prosetín: Hlouš – Tichý, Slavík, Kulháň, Vodvárka, A. Šafránek, Vamberský, Ročňák (75. Spilko), Novotný (66. Voňka), F. Šafránek (80. Felkl, Bouška (62. Marek).

Vítanov: Bednár – Pavliš (78. Budínský), Jůn, Stehno, Myška, Neuwirth, Doležal, Picek, Myška, Kučera (82. Uher), Holec.

Kameničky – Miřetice 1:4 (1:3)

Branky: 31. Čermák (pen) – 1. O. Polívka, 38. a 53. T. Řezníček, 42. P. Řezníček (pen). Rozhodčí: Teplý. ŽK: 2:0. Diváků: 80.

Za silného větru se hosté ujali brzkého vedení, což dalo ráz zápasu. Kameničky sice dokázaly z penalty vyrovnat, nicméně pohyblivější Miřetičtí navýšili ještě do přestávky náskok na 1:3. Po změně stran sice domácí zrychlili hru, po inkasování čtvrtého gólu ale bylo o vítězi rozhodnuto.

Kameničky: Kosař – Janušínský, Nekvinda, J. Sádovský (75. Sadílek), Hromádko (60. Bureš), Hrabčuk (22. Adámek), Jehlička (52. Severýn), Fr. Sádovský, Pešek, Čermák, Horák.

Miřetice: Alinče – Hron (64. F. Sokol), L. Sokol (88. Bureš), Najman, Kopecký, Hladký, P. Řezníček (78. Bureš), J. Polívka, Doležal, T. Řezníček, O. Polívka (84. Slanina). (vkn, rp)

7

Má vaše škodovka jedno zrcátko menší než druhé? Víte, proč to tak je?

Tragicky skončil náraz dodávky u Jedlové na Svitavsku. Dva lidé byli těžce zraněni, třetí zemřel.
5

Tragické ráno u Jedlové. Jeden mrtvý, dva těžce zranění

Židovská Tóra z Luže slouží v Pensylvánii

Luže – Do Luže zavítal v uplynulých dnech Bruce Engleman z Pensylvánie se svoji manželkou, který je v současné době majitelem původního svitku Tóry z lužské synagogy z roku 1890.

Fenka přišla o štěňata, ale život si vybojovala

Chrast – S mrtvými štěňaty v bříšku se toulala po městě vyzáblá fenka, které se ujaly místní děti. U nich doma porodila a protože byl její zdravotní stav velmi špatný, děti kontaktovaly místní oblastní charitu.

Požár auta mohla způsobit kuna

Chrudim – K požáru vozidla do Chrudimi vyjížděli hasiči ve středu sedm minut po půl šesté odpoledne. Jak včera uvedla tisková mluvčí hasičů Vendula Horáková, bylo to Hyundai Atos, které stálo zaparkované na veřejné komunikaci.