Díky druhé příčce v I. A třídě se vrací do nejvyšší krajské soutěže. Heřmanův Městec není v krajském přeboru rozhodně žádným nováčkem, naposledy hrál tuto soutěž před pěti lety.

„Uplynulá sezóna se mi hodnotí velice dobře, ale je minulostí a už myslíme na tu následující,“ komentuje návrat Jiskry o soutěž výš její trenér TOMÁŠ CELUNDA.

„Přes určité potíže v jarní části, jako byla zranění, červené karty nebo ztráta formy, jsme bojovností udrželi druhé místo v tabulce a tím po pěti letech vrátili „Bažantnici“ do krajského přeboru. Tým si to zasloužil za to, jak celý rok poctivě pracoval a je to o to krásnější, že je to čistý fotbalový postup,“ pokračuje v hodnocení sezony Celunda.

Jako správný trenér ale umí být i kritický a na hře svého týmu našel i nějaká ta negativa: „Pokud mám něco vytknout, tak je to zápas v Chocni, kde to chlapci 'odflákli', a musím říct, že osobně jsem byl velice nespokojený a dal jsem to hlasitě najevo. Někteří hráči byli po podzimu v oblacích a potřebovali tvrdě dopadnout na zadek a to někdy bolí. Šest červených karet za nedisciplinovanost na jaře hovoří za vše.“

A který zápas se jeho svěřencům naopak vyvedl? „Asi utkání doma proti Cerekvici. Byť jsme hráli sedmdesát minut v deseti, byli jsme lepším týmem a uhráli cennou remízu.“

Mužstvo se mohlo během sezony spolehnout na výborné výkony brankáře Raby. V útoku se zase dařilo Davidovi Salfickému, který byl nejlepším střelcem týmu a zatížil konta soupeřů čtrnácti brankami. Tahounem byl i kapitán Heřmanoměsteckých Jakub Hamsa.

Na novou sezonu se fotbalisté Heřmanova Městce začali chystat 11. července. „Do přípravy nastoupí 25 hráčů včetně tří posil, které si ale zatím nechám pro sebe,“ doplňuje trenér Tomáš Celunda.

První přípravné utkání mají jeho svěřenci na programu v neděli 17. července s SK Moravany, pak následuje 24. 7. FK Pardubice B a 31. 7. Mezilesí Načešice. Generálkou na mistrovské zápasy bude 7. 8. utkání s TJ Bítovany.