MFK Chrudim zve všechny fotbalové příznivce na první mistrovské utkání „A“ mužstva MFK Chrudim se Sokolem Ovčáry v sobotu 13. srpna 2011 v 10.15 na stadionu v Novoměstské ulici. Vstup na toto utkání bude zdarma!

Před prvním mistrovským výkopem jsme položili několik otázek předsedovi MFK Chrudim JANU ČECHLOVSKÉMU.

Na začátek se musíme vrátit k letošnímu sloučení obou fotbalových klubů do jednoho. Jak proběhlo z vašeho pohledu?
Tak je asi potřeba připomenout, že pokusů o užší spolupráci nebo dokonce sloučení dvou fotbalových klubů v Chrudimi proběhlo v minulosti několik. K dohodě došlo nakonec až po několikaměsíčních jednáních v letošním roce, když spojení schválily valné hromady obou klubů v lednu roku 2011.
Můj pohled na sloučení je možná méně zaujatý a emocionální než u těch, kteří strávili mnoho let v jednom z chrudimských fotbalových klubů. Chápu jejich postoje, někdy zklamání nebo i trochu lítosti, na druhou stranu ale platí, že sloučení nepřišlo jako blesk z čistého nebe, ale po opakovaných pokusech a řadě jednání. Naprosto pragmaticky si myslím, že v podmínkách města, jako je Chrudim, jde když ne o jediné rozumné řešení, tak určitě nejlepší ze všech možných.

Všichni, kteří se v oblasti sportu pohybují, vědí, jak složité je v současné době získávat finanční prostředky, mít dostatek kvalitních hráčů a především těch mládežnických, najít k nim kvalitní trenéry a vůbec další členy realizačních týmů nebo funkcionáře, kteří budou mít čas a chuť se tomu věnovat. Spojení klubů do jednoho dává jednoznačně větší možnosti k tomu, aby se spojily ekonomické i lidské potenciály a vytvořil se stabilní a silný fotbalový klub. Chrudimský fotbalový klub.

Proběhlo sloučení klubů bez problémů?

To, že valné hromady AFK a SK v lednu letošního roku schválily sloučení klubů, nebyl konec, ale vlastně začátek několikaměsíční práce. Museli jsme pohlídat, aby byl celý proces dobře zvládnut technicky, abychom například nepřišli o mládežnická centra a vůbec všechny vyšší soutěže. V kategoriích dospělých (a vlastně i mládeže) jsme chtěli postupovat nebo udržet některé soutěže, takže se půl roku paralelně bojovalo na více frontách. Samotné sloučení proběhlo v krátké letní pauze před další sezonou, a tak se kromě obvyklých starostí, kterými jsou hráčské kádry, realizační týmy a finance, řešily všechny záležitosti týkající se sloučení – počínaje přípravou fotbalových areálů na nadcházející soutěže a konče všemi možnými úkony souvisejícími se změnou názvu a vůbec klubu.

Je štěstím, že oba kluby delegovaly do společného výboru lidi, kteří do toho šli se zájmem o chrudimský fotbal a s tím udělat maximum pro to, aby se podařilo všechno včas připravit. Myslím, že jsme na další sezonu připraveni.

Jaké změny čekají fanoušky v souvislosti s utkáními dospělých?
Fotbalovou novinkou určitě je, že se do Chrudimi po sedmi letech vrací třetí nejvyšší liga v republice. U dospělých je dobré připomenout, že za MFK budou startovat dva rezervní týmy, které budou hrát krajský přebor respektive 1. A třídu. A co se týká kategorií mládeže, tak ty budou díky získanému statutu sportovního střediska a centra hrát nově vzniklé nejvyšší soutěže.

Jednou z největších změn bude to, že se nejen Česká fotbalová liga, ale vlastně všechna utkání dospělých týmů budou hrát na Městském stadionu v Novoměstské ulici. Všechna utkání mládežníků se budou hrát „dole“ na Letním stadionu. Při domácích utkáních „A“ mužstva bude kvůli bezpečnosti provozu zjednosměrněna Novoměstská ulice, a to směrem od centra města ke kruhovému objezdu u Kauflandu, takže snad nebudou větší problémy s parkováním návštěvníků fotbalu.

Jaké má MFK před novou sezónou fotbalové cíle?
Co se týká samotného fotbalu, tak bychom chtěli hrát efektivní a pohledný fotbal, a samozřejmě chceme nejen udržet všechny stávající soutěže, ale chceme v nich hrát důstojnou roli. Chceme i do dalších let udržet mládežnická centra a pokračovat v kvalitní práci s dětmi a mládeží.

A co byste řekl závěrem?
Určitě bych chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli na úspěšném ukončení jarní sezony v obou klubech, procesu slučování i na přípravě do nadcházející sezony – hráčům, trenérům a jejich realizačním týmům, členům výboru, sponzorům i našim fanouškům. Přál bych si, abychom hráli fotbal, který se bude líbit, a chtěl bych všechny fotbalové příznivce pozvat už na zítřejší fotbal, kam bude vstup zdarma.

Rozpis mistrovských utkání – podzim 2011
sobota 13. 08. 10.15 MFK Chrudim – Sokol Ovčáry
neděle 21. 08. 10.15 FK Viktoria Plzeň B – MFK Chrudim
sobota 27. 08. 10.15 MFK Chrudim – 1. FC Karlovy Vary
sobota 03. 09. 17.00 SK Hlavice – MFK Chrudim
sobota 10. 09. 10.15 MFK Chrudim – FC Slovan Liberec B
středa 14. 09. 17.00 FK Králův Dvůr – MFK Chrudim
sobota 17.09. 11.00 ARSENAL Česká Lípa – MFK Chrudim
sobota 24. 09. 10.15 MFK Chrudim – SK Roudnice nad Labem
sobota 01. 10. 10.15 SK Kladno – MFK Chrudim
sobota 08. 10. 10.15 MFK Chrudim – FK OEZ Letohrad
sobota 15. 10. 10.15 MFK Chrudim – Loko Vltavín
neděle 23. 10. 10.15 Jiskra Domažlice – MFK Chrudim
sobota 29. 10. 10.15 MFK Chrudim – FC Chomutov
sobota 05. 11. 10.15 FC Písek – MFK Chrudim
sobota 12. 11. 10.15 MFK Chrudim – FK Mladá Boleslav B
sobota 19. 11. 13.30 FK Kunice – MFK Chrudim
sobota 26. 11. 10.15 MFK Chrudim – Fotbalový klub Pardubice
Mužstvo MFK Chrudim "A" před sezonou 2011/2012


Zleva horní řada David Vodrážka, Jakub Vágner, Jaroslav Kroutil, Jan Luptovský, Michal Radouš, Pavel Štěpánek, Lukáš Mastík, Ondřej Kesner, prostřední řada: Petr Vostradovský, Ondřej Hauf, Jiří Adámek, Tomáš Dostálek, Tomáš Vávra, Roman Michalec, Radek Klíma, Radim Holub, Lukáš Kopecký, Lukáš Mrázek, dolní řada: Petr Vladyka, Oldřich Syrůček – kustod, Pavel Křečan – asistent trenéra, Jan Čechlovský – předseda MFK, Pavel Jirousek – trenér, Jan Sládek – vedoucí mužstva, Tomáš Linhart. Chybí Tomáš Vácha.