Sázava - Hlinsko 5:1 (2:0)

Branky: 3. Šindelářová, 6. Cinková, 63. Brokešová, 65. Krchová, 81. Dvořáková 71. Nováková.

Začátek zápasu byl pro hostující hráčky přímo tragický, když již v 6. minutě prohrávaly po dvou individuálních chybách 2:0. Pak se ale zvedly a hrály se zkušeným soupeřem vyrovnanou partii, kontaktní gól se jim však vstřelit nepodařilo. Hra probíhala spíše od vápna k vápnu. Po změně stran přidala Sázava během dvou minut další dvě branky a bylo rozhodnuto. V 71. minutě se Hlinecké dočkaly čestného úspěchu, když se k trestnému kopu postavila Nováková a poslala míč přesně k tyči. Za deset minut se ale domácím vydařil rychlý brejk, z něhož Dvořáková podtrhla konečný výsledek.

Sestava FC Hlinsko: Paulusová Gregorová, Paseková, Jůnová, Kembická Nováková, Závišková, Kubíčková, Talácková Menclová, Sedláková (Netolická, Fanarová).

Zdeněk Volf, trenér FC Hlinsko: „V zápase se jasně ukázala větší zkušenost soupeřek, řekl bych, že zejména v osobních soubojích kolem vápna byly holky měkké. Sice bojovaly, ale bez vstřeleného gólu nejde vyhrát. Navíc nás stále potápí hrozné individuální chyby.

K tomu se pořád potýkáme s velkou marodkou. Třeba v pátek byly na operaci s vazy Záplatová a Monika Jehličková, dokonce spolu ležely v nemocnici na jednom pokoji. Adéla Jehličková a Homoláčová zase mají problémy s kotníkem, a tak bych mohl pokračovat. Posily z Pardubic se zatím také nehrnou a vůbec uvidím, jak to s nimi dopadne.

Teď nás čeká série tří zápasů na domácím hřišti a je potřeba začít sbírat body. V neděli od 15:00 hodin hostíme poslední Třebeš, za týden Starý Mateřov a za čtrnáct dní Kutnou Horu, a z těchto utkání bych bral minimálně šest bodů. Po jejich zisku bychom se zase vrátili do středu tabulky a mohli atakovat medailové pozice." (rp)

1. Sázava 4 4 0 0 23:2 12

2. Starý Máteřov 4 3 0 1 13:9 9

3. Agria Choceň 4 2 0 2 7:5 6

4. Kutná Hora 4 2 0 2 4:14 6

5. FC Hlinsko 4 1 0 3 6:12 3

6. Sokol Třebeš 4 0 0 4 1:12 0