Na jeho počest se však letos o letní přestávce neuskuteční ani donedávna populární Profil Cup.

Jediným kladem zrcadla klubu – prvního mužstva, je letošní třetí příčka v krajském přeboru, což také byl jeho předsezonním cílem.

Shodně 26 bodů

Svěřenci trenéra Jiřího Skály si podzim i jaro rovnoměrně bodově rozdělili. Po podzimu získali 26 bodů za bilanci 8 – 2 – 5, při skóre 40:27. V konečné tabulce se bodová aktiva pro tým FC Hlinsko zdvojnásobila s celkovou bilancí 15 – 7 – 8, skóre 72:46 a 52 bodů. O druhý nejvyšší počet nastřílených branek – 72 (po vítězném Slovanu Pardubice - 96) se z hlineckého týmu nejvíce zasloužili: 16 – Matěj Slováček, 9 – Martin Slavík, 8 – Daniel Sigan, jenž přichází na post trenéra, 7 – Roman Jůn, 6 – Michal Bouška atd. Hlinečtí i v tabulce „doma“ získali třetí příčku, když z 15 zápasů vybojovali 35 bodů (11 – 2 – 2, skóre 46:17). Na hřištích soupeřů se jim už tolik nedařilo, byť v tabulce „venku“ jim patří čtvrtá příčka, a to za zisk 17 bodů (4 – 5 – 6, skóre 26:29).

Důležitým faktorem pro fotbalovou a ekonomickou atmosféru jsou diváci. Bohužel těch chodí na naše stadiony stále méně, a to nejen v Hlinsku. Vždyť nejvyšší návštěvu krajského přeboru vidělo utkání 7. kola, kdy šlo o okresní derby M. Třebová – Svitavy (0:1) – 450 diváků. V Olšinkách přišlo nejvíce diváků na utkání 5. kola s FK Pardubice (3:2) – 300, a ve 14. kole při utkání s M. Třebovou (4:0) – 250 diváků. A jaká je návštěvnost? Domácí zápasy Hlinska vidělo 2340 diváků, „venku“ shlédlo tým FC 1873 fanoušků, tedy celkově 4213 lidí bylo při utkáních FC Hlinsko.

Bronzový cíl vyšel

Připomeňme si slova trenéra Jiřího Skály před jarními odvetnými zápasy: „I přes velice špatnou zimní přípravu a poměrně úzký kádr hráčů se náš cíl nezměnil. Prioritou zůstává hrát atraktivní a líbivý fotbal, který by přilákal co nejvíce diváků, s umístěním do třetího místa. Vzhledem k náročnosti tohoto cíle chceme do mužstva zapojovat postupně i některé hráče z dorostu, u kterých je předpoklad fotbalového růstu.“

Realita: „V tomto směru se zčásti všechno nepodařilo, ale bylo i několik utkání, která se musela líbit. Šlo převážně o souboje s týmy z čela tabulky, které chtěly hrát fotbal. I když jsme třetí místo vybojovali, zůstali jsme s velkým odstupem za vítězem, který byl suverénem, prostě hrál nejlepší fotbal. Co se týče zapojování mladých hráčů z dorostu, tak ti dostávali možnost a většinou potvrdili své oprávnění nominace a určitě budou do dalších let oporou prvního mužstva,“ hodnotí uplynulé jaro odstupující „kormidelník“ Jiří Skála.

K úspěšné sezóně je možné doplnit, že „hvězdou“ týmu byl Roman Jůn, který po návratu zpět domů z fotbalového světa splnil očekávání, neboť mohl nastoupit na kterémkoliv postu. Další ústřední postavou podzimního kolektivu byl Petr Novák, který však z důvodu zranění celé jaro absentoval.

Skála se rozloučil

„Sezónu a půl jsem koučoval tým FC Hlinsko, který jsem přebíral po Petru Benešovi. Proč odchod? Osobně cítím, že mužstvo potřebuje nový impuls, a tak po vzájemné dohodě, aniž bych cítil zášť vůči oddílu kopané, odcházím domů do Herálce, kde se ujmu domácího mužstva, účastníka I. B třídy kraje Vysočina. Při této příležitosti chci poděkovat všem hráčům, které jsem měl možnost trénovat stejně jako celému výboru hlinecké kopané, které přeji hodně dalších úspěchů,“ loučí se s bronzovým týmem krajského přeboru jeho dnes už bývalý trenér Jiří Skála.

Hlinecký klub v minulých letech, vždy o letní přestávce, pořádal známý turnaj Profil Cup, většinou s mezinárodní účastí. Jak je to letos? „Profil Cup nebude v žádné podobě. Léta, kdy zájem o sportovní i kulturní část v rámci tohoto turnaje byl velký, v posledních letech pominul a navíc z ekonomického důvodu se pořádání takovéto akce nevyplatí,“ dostáváme odpověď od Ivana Kembického, sekretáře zdejšího FC.

K přípravě nám jmenovaný řekl jen stručně. „S tréninkem začneme ve středu 14. července, přípravná utkání máme sjednaná se třemi účastníky KP Vysočina, jmenovitě s Havlíčkovým Brodem, Humpolcem a Polnou.“ Co se týče hráčských příchodu či odchodů, o tom zatím nepadlo ani slovo, na to je prý ještě dost času, to se zřejmě zatím „peče“.

JAROMÍR DOLEŽAL