Miroslav Hebký: „Na jaře nás provázela zranění, odešel zkušený záložník Sadílek a naše výkony neodpovídaly tomu, abychom aspirovali na postup."

V tomto směru nás zaujal přístup hlineckého klubu, který měl možnost postoupit „bez boje" do divize a nevyužil ji. Přitom před startem jarní části krajského přeboru Hlinečtí předeslali, že se pokusí o postup do této soutěže. Vysvětlení nám podal manažer FC Hlinsko MIROSLAV HEBKÝ.

Nakonec jste skončili „bronzoví", ale s vítězným Vysokým Mýtem se do divize přihlásily až sedmé Živanice. Vy jste na postup nereflektovali proč? 
V jarní části nás provázela zranění, odešel zkušený záložník Vlastík Sadílek a výkony neodpovídaly tomu, abychom aspirovali na postup, i když jsme byli svazem požádání, abychom ze třetí příčky postoupili právě my. Celou situaci jsme zvážili a rozhodli se, dát přednost jiným mužstvům, čehož využily Živanice.

Co se v současné době děje v FC Hlinsko?
Po skončení sezony odstoupil trenér Roman Oliva, který dostal nabídku z divizního Dvora Králové. Jeho post zaujme zkušený matador Milan Šmarda, jenž naposledy trénoval v Dobříkově (ten odhlásil účast v KP a bude hrát pouze I. B třídu). Co se týče hráčského kádru, budeme zkoušet některé nové hráče včetně dvou ze zahraničí s černou pletí.

Jaký máte sestaven plán přípravných zápasů?
Přípravu zahájíme v úterý 9. července a již v sobotu 13. 7. sehrajeme první zápas v rámci dvojzápasu: od 14.30 Hlinsko Chotěboř, od 17 hodin se střetne prvoligová Příbram s druholigovým FK Pardubice. Ve středu 17. 7. hrajeme ve Světlé a v sobotu 20. 7. jsme pořadateli Vysočina Cupu s přídavkem aneb Hlinsko se baví. Půjde o program pro všechny generace. V samotném turnaji se představí divizní Polná, Humpolec a Havlíčkův Brod z KP Vysočina a samozřejmě náš tým. Ve středu 24. 7. zajíždíme do Přibyslavi a pak už nás čeká pohárové utkání na hřišti Starého Hradiště.

JAROMÍR DOLEŽAL