KRAJSKÝ PŘEBOR

Hlinsko - Č. Třebová 3:1

Roman Oliva, trenér FC Hlinsko: „Ze začátku šlo o vyrovnané utkání, soupeř byl nepříjemný ze standardních situací. My svojí trpělivostí a kombinační hrou jsme tento těžký duel velmi dobře zvládli. Chválím proto celý mančaft."

Chrudim B - Cerekvice 2:3

Miroslav Teplý, trenér MFK Chrudim B: „Na soupeře jsme chtěli nastoupit od počátku velmi aktivně a myslím, že se nám to podařilo a dokonce si troufnu říci, že nám to vydrželo po celé utkání. Bohužel fotbal se stále hodnotí podle nastřílených branek a Cerekvici stačilo být u naší svatyně všeho všudy pětkrát, aby si odvezla všechny body. Možná to vyzní jako otřepaná fráze a jistý alibismus, ale já si opravdu myslím, že jsme herně určitě nezklamali a hráči i přes nulový zisk zaslouží pochvalu především za nasazení, charakter a morální přístup za nepříznivého stavu po první půli. Snažili se v nasazení do poslední vteřiny a i za ně mě toto utkání mrzí. Je potřeba se ze všeho špatného poučit a neustále při našem věkovém průměru sbírat zkušenosti do dalších bojů."

I. A TŘÍDA

St. Hradiště - Chrudim C 4:2

Jiří Hlavatý, trenér MFK Chrudim C: „Po dobrém začátku, kdy jsme se zaslouženě ujali vedení a po řadě dobrých příležitostí, které jsme neproměnili, jsme soupeře posadili do sedla vyrovnávacím gólem. Ve II. půli bylo v naší hře málo trpělivosti a hodně nepřesnosti, což zkušený soupeř gólově trestal. Výsledek je tak poučením pro některé mladé hráče, kteří nechali předzápasovou přípravu v kabině a s vypracovanými šancemi nakládali jako při pouťáku."

Bítovany - Třemošnice 1:0

Miloslav Kudrnka, trenér Bítovan: „První poločas sice měl kvalitu, ale prim hrály obrany. Naše snaha neinkasovat se nám stoprocentně dařila, ale v útoku jsme byli nedůrazní, chyběla myšlenka. Druhá půle z naší strany byla mnohem lepší, soupeře jsme zatlačili na jeho polovinu a jen dobrá organizace obrany, mimochodem devítičlenná, a výborný golman jej držely v naději na zisk bodu. Ovšem naše vůle po vítězství ale i herní kvalita nakonec slavily úspěch. Zasloužená výhra."
Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice:
„Přáli jsme si remízu, ale kvalitní domácí tým, složený víceméně „rychlokvasně" ze zapůjčených hráčů, nám osm minut před koncem naše přání zhatil. Pravdou je, že za druhý poločas, když jsme zbytečně mysleli jen na bránění, si výhru zasloužil."

D. Újezd - H. Městec 1:3

Rostislav Pilný, asistent trenéra Jiskry H. Městec: „Po celý zápas jsme byli lepší, fotbalovější. Domácí hrozili jen z nakopávaných balonů a standardních situací. Zápas jsme měli pod kontrolou, ale když domácí snížili ze standardky na 1:2, tak jsme se trochu strachovali o výsledek, ale povedl se nám brejk a výhru zaslouženě pečetili. Jsme samozřejmě velice spokojeni."

I. B TŘÍDA

Slatiňany - Rosice n. L. 6:1

Jaromír Hanuš, sekretář Spartaku Slatiňany: „Naši začali dobře a za čtvrt hodiny vedli 2:0. Jenže pak hosté snížili a herně se zvedli. Ve 45. minutě nám byl navíc vyloučen Opavský, který v roli posledního musel hasit nebezpečí před naším vápnem. Jenže hned po změně stran jsme náskok navýšili na dvoubrankový a v 54. minutě byl hostům vyloučen Rogovik. Počet hráčů se tak vyrovnal a od té doby už naši soupeře k ničemu nepustili a přidali další tři góly."

Miřetice - Luže 1:1

Břetislav Řezníček, vedoucí mužstva Tatranu Miřetice: „Měli jsme sice výraznou převahu, ale proměnili jen jednu šanci. Zkušený soupeř z jediné loženky skóroval."
Jiří Richter, vedoucí mužstva Luže: „Musím uznat, že pro nás je dnes remíza šťastná. Hra se nám příliš nedařila, domácí si vypracovali několik šancí, které však nedokázali využít a my v závěru snad z jediné střely na branku vyrovnali. Bohužel se nám opět rozšířil počet zraněných hráčů, o ty, kteří v průběhu zápasu museli odstoupit."

Prosetín - Sezemice 5:0

Radek Teplý, trenér Sokola Prosetín: „Roli favorita jsme splnili na jedničku .Utkání mohlo skončit i větším rozdílem, ale další šance jsme neproměnili. Děkuji všem hráčům za předvedený zodpovědný výkon a musím vypíchnout Romana Vodvárky, který čtyřmi góly rozhodl o vítězství."

Kameničky - Hlinsko B 4:2

Kamil Sádovský, trenér FK Kameničky: „Byl to první zápas, který jsme odehráli bez velkých problémů. Po vedoucím gólu jsme sice trochu polevili a soupeř nás začal přehrávat. Až druhý náš úspěch nás uklidnil a pak už jsme zápas dotáhli do vítězného konce."
Zdeněk Eis, trenér FC Hlinsko B: „Již čtvrté prohrané derby (Krouna, Miřetice, Prosetín) jasně ukazuje, že na tyto zápasy se nedokážeme, na rozdíl od soupeřů, připravit a vyhecovat. Hrajeme laxně a děláme školácké chyby. Domácí nás přehrávali bojovností, přímočarostí a nasazením. Výhru si plně zaslouží."

Řečany - Krouna 3:0

Michal Potužák, trenér Sokola Krouna: „Není se za co schovávat, Řečany vyhrály po zásluze. Na nás se projevila „deka" ze zápasu s Kameničkami. Hráli jsme bez sebevědomí, chyběla mi větší touha s výsledkem něco udělat i přes větší kvalitu soupeře."

Holice B - Načešice 3:3

René Brandstein, vedoucí mužstva Mezilesí Načešice: „To zas byla divočina! Fotbal opravdu nemá logiku. Místo abychom po půlhodině hry prohrávali 5:0, na ukazateli skóre svítil stav 0:2 a všichni na to koukali jak puci. Domácí sice otočili skóre ve svůj prospěch, ale nakonec poslední slovo jsme měli my a urvali bod, v který by po dvaceti minutách nevěřil ani náš největší optimista, sekretář oddílu „Tonda" Semrád. Na podzim to vlastně byla naše první plichta, tak jsme ani nevěděli, jak ji oslavit, proto jsme nepili radši vůbec. Jinak sportovně musím uznat, že Holice byly nejlepší soupeř, kterého jsme zatím na podzim na zeleném pažitu potkali."

PETR NOVÁK, JAROMÍR DOLEŽAL