Tento muž přebíral v srpnu 2000 cenu „neprůstřelné rukavice“ určenou pro nejlepší gólmany našeho regionu. Za FC Lekvu Skuteč vychytal tehdy třináct nul. Po skončení aktivní činnosti přešel na trenérskou dráhu. Začal v Dolním Újezdu a přes Stolany a Prosetín se dostal nyní do Hlinska. Zde bude jeho asistenterm Zdeněk Volf a vedoucím mužstva Mirek Bouška.

Kam jste to dotáhli?

Skončivšího trenéra u „A“ mužstva Františka Jůna jsme se zeptali na současnou situaci. „Kádr je v pohybu, skončil cyklus éry Jůna, Petr Beneš začíná s novým kádrem. Bude zřejmě nějaký čas trvat, než se kolektiv zkonsoliduje. Naši také ´příznivci´ dokáží tak akorát na skříňku napsat - Kam jste to dotáhli? Ano, dotáhli jsme to z I. A třídy až do divize. Ovšem v divizi se musí na tréninkovém úsilí přidat a ne usnout na vavřínech a těžit jenom z toho, co v hráčích zůstalo z krajských soutěží. A tento nezdar se promítl v neúspěchu během jarní části. V Hlinsku dojde k abnormální obměně hráčů. Někteří by chtěli hrát všude jinde, kde jim nabídnou peníze.“

Odehráli dva zápasy

Hlinecké „áčko“ zahájilo přípravu 9. července. Schází se 3x týdně + víkendové zápasy (někdy i ve středu). „Účast na trénincích je solidní, třináct až patnáct hráčů. První zápas jsme sehráli s Poličkou (2:2, branky L. Cach a Hrubý),“ říká k úvodu své nové trenérské štaci Petr Beneš.
Ve středu Hlinečtí podlehli FKAS Pardubice 0:3 (0:2). Představili se v sestavě: Talácko - Janoušek, Šusták, Pešek, Hrubý - Netolický, Petr Novák, Bouška, L. Cach - Uchytil, Valla. Ve druhé půli nastoupili v brance Žďánský (na zkoušku), dále Kysela, Tománek, Boháč, Šulc, Bříza, Rosťa Novák, Charouz a Slováček.

Vsobotu 21. červencedo Hlinska k přípravnému utkání tým Humpolce, ve středu 25. 7. jede Hlinsko do Pohledu, v sobotu 28. 7. se hraje Hlinsko - Havlíčkův Brod a generálkou bude ve středu 1. 8. zápas v Litomyšli.

Příchody a odchody v kádru

Na ochodu jsou brankář Lankaš (AFK Chrudim), Vodička (Stolany), bratři Řezníčkové (Miřetice). Co se týče příchodů, tak v jednání je další hostování Z. Dostála ze Skutče, do kádru byli také zařazeni čtyři naši dorostenci jmenovitě Charouz, Šusták, Slováček a Šulc.

„Los nás nechává klidným,“ říká kouč Beneš a přidává: „V úvodních třech kolech se budeme muset obejít bez distancovaných hráčů Kysely, Tománka a Dostála. V každém mužstvu dochází k hráčskému pohybu. Dle mého soudu bude patřit mezi favority FKAS Pardubice a Živanice, o přední posty může promluvit i sestoupivší z divize, celek Ústí n. O. Naší snahou bude jít do každého utkání s cílem zvítězit, ale jaká bude realita, to ukáží samotné mistrovské zápasy.“