V okresním přeboru je už pouze jediné mužstvo, které se může pyšnit tím, že letos zatím neztratilo ani bod. Je jím před sezonou favorizovaný Junior Skuteč. Tentokráte se ale na výhru pořádně nadřel. S dobře hrajícím Sokolem Holetín prohrávali Skutečští po poločase 0:2 a pořádně si oddechli asi až když soupeři po 70 minutách došly síly. Nicméně Holetínští potvrdili, že coby nováček přeboru mají na podzim vynikající formu a zápasy proti nim budou pro každého těžké. Pěkná byla i návštěva, 160 diváků by asi uvítal pokladník každého týmu v soutěži. Na druhé místo tabulky se možná trochu překvapivě vyšvihly Tuněchody, které sice v prvním kole doma jen remizovaly s Rozhovicemi, ale od té doby „jedou", o čemž v neděli přesvědčily druhého z velkých adeptů na primát Stolany. Vyšla jim zejména první půle, vedení 3:0 pak už pouze kontrolovaly. Stolanští o přestávce vyměnili brankáře a je otázkou, proč zkušený Láďa Kramařík nenastoupil od začátku. On už gól nepustil… Na konci tabulky se zatím krčí bez bodového zisku tým Ronova nad Doubravou, který také ve Svídnici tahal za kratší konec. Čekal jsem, že domácí budou po středeční úspěšné pohárové bitvě trochu tahat nohy, ale asi jim postup do finále poháru „dal křídla". Do Tip ligy jsem tentokráte zařadil utkání Vítanova s Křižanovicemi, a asi jako většina sázejících jsem byl zvědav, zda se hosté už konečně rozpomenout na svoji loňskou formu ze 3. třídy. Konečná remíza a hlavně hodně hrubek asi dává tušit, že to stále není ono. Ztráta je to ale i pro domácí, kteří většinou doma nejsou příliš zvyklí body rozdávat. Určitě však překvapila Chrast a Kameničky. Chrasti pětibrankové vítězství v Rozhovicích zařídila dvojice Lacman Hromádko, Kameničky zas po střeleckém průměru (2 branky ve dvou zápasech) nasázely pět gólů Zaječicím. Utkání Svratouch Miřetice bylo pro nezpůsobilý terén odloženo na pátek 12. září. Nad obcí se prý stáhly všechny mraky, od 13 hodin tam lilo a z trávníku se stalo jedno velké jezero. Hosté si tak udělali hezký „nedělní rodinný výlet", a je jen škoda, že si doma zapomněli plavky.

Ve III. třídě jsem byl osobně nejvíce zvědavý na výsledek utkání Rosice - Kočí, zařazeného též do naší tipovací soutěže. A přiznám se, že mě výhra domácího Dynama trochu zaskočila. Nejsem v tom však sám, podobně je na tom převážná většina tipujících. Když pak hubenou jednobrankovou porážku ve Ctětíně utrpěl i vedoucí celek soutěže Bořice, ocitl se na špici tabulky Tatran Hrochův Týnec. Ten zatím projíždí soutěží jak nůž máslem a osmibrankovým nášupem o své formě tentokráte přesvědčil fotbalisty Orle. Ti jsou zatím velkým zklamáním soutěže, společně s Bítovany a Trhovou Kamenicí stále na svůj první bodový zisk čekají. „Trhovka" dokonce ještě letos nevstřelila ani branku a byla asi pro Rváčovské, kterým začátek sezony také nevyšel podle jejich představ, příjemným soupeřem. Na druhé místo tabulky se možná trochu nečekaně posunuly Dřenice, výhrou v Heřmanově Městci 4:0 si to ale určitě zaslouží. Hned za nimi jsou pak třetí také sedmibodové Slatiňany B, které naopak remízou v Miřeticích trošku ztratily.

Na čele IV. třídy se pevně usadila rezerva Kameniček, pro kterou nebyly domácí Žlebské Chvalovice žádnou větší překážkou. Zato hořkou pilulku asi museli zkousnout Nasavrčtí. Tým, jenž své první dva zápasy vyhrál, inkasoval od rezervy Luže sedm „fíků", a to prý je ještě milosrdné. Druhým celkem, který na svůj první bodový zisk vedle Chvalovic čeká, je Městec. Na derby s rezervou Chroustovic se sjelo 100 diváků, aby nakonec viděli nejtěsnější výhru favorizovaných hostů. Z Načešic B se zdá, že letos bude remízový král. Potřetí se letos se soupeřem rozešly smírně, tentokráte s rezervou Krouny. Z dalších výher se pak radovali už jen domácí, a to jmenovitě Jenišovice, Bojanov a Tuněchody B.

Nedělní služba tentokráte dopadla nad očekávání dobře. Když jsem viděl, že se v podvečer hraje krom „kraje" ještě sedm „okresů", čtyři 3. třídy a tři čtvrté, potil jsem se hrůzou. Tentokrát mě ale zpravodajové překvapili. Za 50 minut jsme je s kolegou, který mi pomáhá zápasy hned po jejich skončení „chytat", měli všechny! Trochu se sice začíná rozmáhat nešvar, že mi několik týmů jen ofotí zápis, případně mi k tomu jen něco málo připíšou, pošlou e-mailem a hotovo! To je ale škoda. Jednak mi přepisování ze zápisu trvá daleko déle než diktování, a jak jsem psal minule, opravdu na to není díky brzké uzávěrce vůbec čas. Ale hlavně nemám pak potřebně informace, které by se třeba mohly hodit do článků nebo tohoto komentáře… Tak se příště pochlapte!

RADEK PECINA