Na snímku zleva stojí: hrající asistent trenéra Dušan Mattuš, vedoucí mužstva Ondřej Šulc, Zdeněk Vrzal, Radim Lamberský, Martin Hanko, Tomáš Hájek, Jiří Adámek, Petr Kudyn, Martin Adámek, trenér Milan Mattuš. Dolní řada zleva: Vlastimil Křivka, Daniel Slezák, Petr Pokorný, Marek Šilhánek, Jiří Hudeček, Kryštof Horák a David Douděra. Vpředu gólman Michal Elich. C hybí Lubor Slezák a hrající asistent a nyní nový trenér Radek Bažant.

Petr Macháček, předseda FK Proseč (2. místo, 30 bodů)

1) Zhodnoťte podzimní část sezony.
Podzimní část se mi hodnotí příjemně, protože přezimujeme na druhém místě tabulky. Přitom naše předsezónní cíle rozhodně nebyly tak odvážné. Chtěli jsme sice čeřit vodu v horních patrech tabulky, ale že to bude až takhle vysoko jsme ani nedoufali. Určitě jsme si svými výkony na sebe ušili bič, protože jak naši fanoušci, tak i fotbalová veřejnost od nás nyní očekávají, že na jaře budeme bojovat o jedno postupové místo do 1.A třídy.

Na vedoucí Srch sice ztrácíme pět bodů, což není zrovna málo, ale při vyrovnanosti ostatních mužstev se může stát cokoliv a manko se dá rozhodně smazat. Má to samozřejmě i druhou stránku věci, a to, že v případě polevení výkonnosti to může znamenat i tabulkový propad, čemuž chceme samozřejmě předejít.

2) Uveďte nejlepší a nejhorší zápas podzimu.
Za náš nejpovedenější zápas považuji domácí utkání s Cholticemi, kdy jsme zvítězili 10:0. A pak také náš výkon z prvního poločasu v Srchu, kdy jsme nad lídrem soutěže zaslouženě vedli 2:0 a jednoznačně ho přehrávali, ale bohužel ve druhé půli jsme polevili a umožnili domácím vyrovnat. Naopak nejhorším bylo hned první střetnutí v Řečanech a porážka po našem velmi špatném výkonu. Tato facka ale přišla v pravý čas.

Kluci poté spadli z výšin na zem, začali na sobě více pracovat a přineslo to své ovoce. Musím říct, že až na ještě jednu porážku, kterou jsme utrpěli v Horních Ředicích, mužstvo pracovalo na 100 % a konečné postavení v tabulce je z mého pohledu naprosto zasloužené.

3) V čem vidíte největší sílu týmu a naopak jaké má slabiny, na kterých musíte přes zimu zapracovat?
Za naši největší přednost považuji týmovost a také to, že mužstvo má v sobě vnitřní sílu neustále na sobě pracovat a touhu něco dokázat. Pokud bych měl přece jen některé jedince vyzdvihnout, tak za své výkony si to určitě zaslouží Josef Lampárek, Jaroslav Marek, Viktor Koutný a Michal Vopařil, ale i ostatní hráči jim velice dobře sekundovali.

4) Jste se stávajícím kádrem spokojen a chystáte během zimy nějaké hráčské změny?
Ano, celkem ano. Máme v hledáčku jen jednoho hráče, jinak budeme pracovat se stávajícím kádrem.

6) Jak bude vypadat zimní příprava?
V létě jsme angažovali nového trenéra Vladimíra Palu, kterého jsem znal ze svého předešlého působení v Litomyšli a o jehož kvalitách jsem nepochyboval. Jeho rukopis je na mužstvu znát. Plán zimní přípravy máme vypracovaný tak, aby bylo mužstvo co nejlépe připraveno na těžké jarní boje. Rozhodně se chceme pokusit vybojovat historický postup!

Radek Bažant, trenér SK Tuněchody (4. místo, 23 bodů)

1) Zhodnoťte podzimní část sezony.
Z pozice nováčka soutěže jsme s bodovým ziskem i postavením v tabulce po podzimní části velmi spokojeni. Kdyby nám čtvrté místo někdo prorokoval na začátku srpna, tak bychom mu nevěřili. Povedl se nám především start, kdy jsme z úvodních pěti utkání vydolovali jedenáct bodů a položili tak dobrý základ. V dalším průběhu podzimu jsme se rovněž dokázali vyhnout výraznějším výkyvům, když jsme pouze jednou prohráli dva zápasy v řadě.

Myslím, že jsme v naprosté většině střetnutí dokázali se soupeři odehrát minimálně vyrovnanou partii a že se na náš fotbal dalo „občas" i dívat. V určitých fázích úvodních zápasů bylo znát, že přeci jen nějaký rozdíl mezi okresním přeborem a I.B třídou je, ale kluci se s tím dokázali vždy popasovat a zařadit ještě vyšší převodový stupeň, za což jim od realizačního týmu i vedení oddílu patří poděkování. Doufáme, že se nám na podzimní výkony podaří navázat i po zimní pauze a i v konečné tabulce budeme figurovat mezi širší špičkou.

2) Uveďte nejlepší a nejhorší zápas podzimu.
Výsledkově nejhorší pro nás bylo derby ve Stolanech, kde jsme schytali debakl 5:0, ale výkonnostně z naší strany bylo ještě slabší domácí střetnutí se Slavojem Choltice (1:3). V tomto utkání jsme se proti houževnatému soupeři prakticky nedokázali prosadit. Naopak nejlepší výkon asi přišel v Horních Ředicích, kde jsme i přes porážku v penaltovém rozstřelu předvedli velmi solidní fotbal. Hodně si ceníme i vítězství z prvního kola ve Srubech, kde nám perfektně vyšel druhý poločas.

Za zmínku stojí určitě také poslední dva zápasy podzimu. V předposledním kole jsme smolně prohráli na půdě vedoucího mužstva tabulky v Srchu 0:1, ale kluci zde předvedli perfektní taktický výkon doplněný o nesmírnou bojovnost a nasazení. To samé lze říci i o posledním utkání doma proti Rozhovicím, které jsme vyhráli na penalty, když jsme v deseti hráčích otáčeli zápas ze stavu 0:1.

3) V čem vidíte největší sílu týmu a naopak jaké má slabiny, na kterých musíte přes zimu zapracovat?
Síla našeho mužstva tkví především ve zkušenosti, bojovnosti a také sehranosti (základní osa týmu hraje pohromadě již několik let). Myslím, že máme v našich řadách i několik technicky zdatně vybavených hráčů, ale oproti některým jiným mužstvům nemáme, bohužel, momentálně mezi sebou fotbalistu, který by mužstvo střelecky táhl. Naše největší slabina je tedy v koncovce. Na střílení branek se poměrně dost nadřeme a i utkání, ve kterých jsme výrazně aktivnější, pak vyhráváme těsnými rozdíly či je ztrácíme, jako např. již jmenovaná v Horních Ředicích.

4) Jste se stávajícím kádrem spokojen?
S kádrem jsme spokojeni, i když bychom se určitě nebránili určitému rozšíření. V několika zápasech jsme měli jen jednoho nebo dva hráče na střídání, občas vypomohli kluci z rezervy. Kdyby se oni chtěli prosadit do „A" týmu, bylo by to jenom dobře, protože někteří z nich na to výkonnost mají, bohužel však dávají přednost pohodlnosti v béčku. Z jednotlivců nebudu v dobrém ani zlém jmenovat nikoho.

Myslím si, že za výborným podzimním výsledkem stojí především kvalitní kolektivní výkony, nikoliv zásluhy jednotlivců. Rozdíly mezi hráči samozřejmě jsou, ale pro nás je nejdůležitější, že mužstvo funguje jako celek.

5) Chystáte během zimy nějaké hráčské změny?
Jak jsem již uvedl, určité doplnění kádru bychom v zimě uvítali, záležet však bude na konkrétních možnostech a představách obou stran. Jedinou změnou tak zatím zůstává to, že se z časových důvodů rozhodl po pěti letech skončit s trénováním Milan Mattuš a od zimní přípravy tak mužstvo plně přeberou jeho dosavadní asistenti Radek Bažant a Dušan Mattuš. Milanovi i touto cestou děkujeme za odvedenou práci. Rádi bychom, kdyby zůstal s mužstvem v kontaktu alespoň formou jakéhosi zápasového konzultanta.

6) Jak bude vypadat zimní příprava?
Zimní přípravu zahájíme koncem ledna. I přes nabídky jsme nevyužili možnost startu v některém ze zimních turnajů hraných na umělé trávě a soupeře pro přípravu domlouváme individuálně. Zatím máme potvrzená střetnutí se dvěma celky z I.A třídy, konkrétně Nasavrky a Pardubičky. Někteří hráči absolvují zřejmě i utkání Dřenického zimního poháru, ve kterém bude startovat naše rezerva.

David Stejskal, trenér SK Rozhovice (5. místo, 21 bodů)

1) Zhodnoťte podzimní část sezony.
Podzimní část jsme jako nováček soutěže vcelku zvládli a páté místo je toho myslím důkazem. Průběh podzimu nám ukázal, že bychom v této soutěži nemuseli být pouze do počtu. První dvě třetiny se nám dařilo, a to jak po herní stránce, tak i výsledkově. Bohužel závěr sezony nám hlavně výsledkově nevyšel vůbec! Škoda, pohled na tabulku mohl být ještě veselejší.

2) Uveďte nejlepší a nejhorší zápas podzimu.
Nejlepší střetnutí jsme asi odehráli ve Starém Hradišti. Toto utkání jsme zvládli jak herně, tak zejména střelecky, když se nám podařilo nasázet soupeři sedm branek. Naopak nejhorší zápas jsme sehráli v Sezemicích. Zde jsme vedli již 3:0, ale nakonec jej díky své naivitě prohráli na penalty.

3) V čem vidíte největší sílu týmu a naopak jaké má slabiny, na kterých musíte přes zimu zapracovat?
Sílu našeho mužstva jsme bohužel ještě neodhalili :-) Zato slabin je mnoho, ale soupeřům je určitě sdělovat nebudeme.

4) Jste se stávajícím kádrem spokojen?
Spokojenost s kádrem bude v tom případě, pokud zůstane pohromadě a všichni hráči budou zdrávi. Vyzdvihovat žádného fotbalistu nebudu, protože sebevědomí už mají dostatečně vysoké. Ti, kteří mají rezervy, to pocítí v zimní přípravě.

5) Chystáte během zimy nějaké hráčské změny?
Zatím nevím. Uvidíme v průběhu zimní přestávky.

6) Jak bude vypadat zimní příprava?
Příprava začala 11. ledna a trénovat bychom měli třikrát týdně, kdy budeme střídat halu, umělku, trampolínky a podobně. Od února nás pak čekají přípravné zápasy.

Zdeněk Hluchník, trenér SK Stolany (9. místo, 16 bodů)

Příspěvek do novin jsem nechal na kapitánovi mužstva, moje hodnocení byste asi neotiskli. Ve zkratce – jsme zklamaní z přístupu hráčů ke stolanskému fotbalu. Dnes má přednost před sportem vše ostatní. Do jarních bojů bych si přál, aby se nám vyhýbala zranění a splnili jsme cíle, které nás čekají – to je záchrana 1.B třídy a „mlaďákům" z B mužstva postup ze 4. třídy.

Miroslav Hluchník, kapitán týmu SK Stolany

1) Zhodnoťte podzimní část sezony.
Při pohledu na tabulku, a když si zpětně v hlavě promítnu zápasy, tak se nám podzimní část nevydařila podle představ. Určitě jsme se chtěli pohybovat v tabulce výše a celkově jsme měli mít minimálně o 6 bodů více. Body jsme honili až na závěr podzimu, nutno si připustit i záchranářské starosti.

2) Uveďte nejlepší a nejhorší zápas podzimu.
Nejlepším zápasem bylo asi domácí utkání proti Tuněchodům, ve kterém nám vyšlo, na co jsme sáhli. Naopak se nám vůbec nepovedlo střetnutí proti lídrovi soutěže ze Srchu, který je podle mě na tom fotbalově nejlépe. K nepovedeným utkáním lze přiřadit i domácí zápasy proti Máteřovu a Horním Ředicím, venku jsme doslova nechali body ve Srubech.

3) V čem vidíte největší sílu týmu a naopak jaké má slabiny, na kterých musíte přes zimu zapracovat?
Největší sílou týmu je vzhledem k počtu vstřelených branek ofenziva, naopak slabinou defenzivní činnost. S tím souvisí i větší zodpovědnost za výsledek. Díky tomu jsme zbytečně přišli o body, které nám nyní chybí.

4) Jste se stávajícím kádrem spokojen?
Na tuto otázku by spíše měl odpovědět trenér nebo někdo z vedení. Podle mého je kádr na možnosti klubu dostačující.

5) Chystáte během zimy nějaké hráčské změny?
Další otázka spíše na vedení. Velké změny ale neplánujeme. Zpět do Slatiňan odchází David Tesař, takže nás bude „tlačit bota" uprostřed zálohy. Budeme se snažit pomoci si z vlastních zdrojů.

6) Jak bude vypadat zimní příprava?
Zimní příprava začala společně s B týmem 6. ledna. Snažíme se scházet 2x týdně, z toho jednou venku a jednou v hale. Zapojit bychom chtěli i víkendy, záleží ovšem na účasti. Na konci února je v plánu čtyřdenní soustředění. Přípravné zápasy sehrajeme na umělé trávě v Chrudimi.


TABULKA

1. Srch 13 12 0 1 40:16 35
2. Proseč 13 11 0 2 40:16 30
3. Horní Ředice 13 8 0 5 35:25 24
4. Tuněchody 13 8 0 5 20:21 23
5. Rozhovice 13 6 0 7 28:22 21
6. Sruby 13 6 0 7 30:22 20
7. Řečany n/L 13 6 0 7 23:22 20
8. Choltice 13 6 0 7 21:32 17
9. Stolany 13 5 0 8 35:37 16
10. Sezemice 13 6 0 7 31:41 16
11. Starý Mateřov 13 6 0 7 21:33 16
12. Zámrsk 13 5 0 8 28:28 15
13. Staré Hradiště 13 5 0 8 18:34 15
14. Cerekvice 13 1 0 12 19:40 5

Jakub Novotný, Radek Pecina