Slatiňany – Choceň 4:1

Jaromír Hanuš, sekretář SK Spartak Slatiňany: „V tomto zápase se ukázalo, jak důležití jsou pro nás futsalisté ERA-PACKU Chrudim. Tentokrát hráli 'jen' dva (i když Slováček jen poločas) a oba dali po dvou gólech. V první půli to byla naprosto vyrovnaná partie, jeden gól však v něm dali hosté a po 45. minutách vedli. Naši pak po přestávce čtyřmi góly výsledek dokonale otočili a zaslouženě vyhráli, zejména za 2. půli. Mrzí nás snad jen krvavé zranění kanonýra Kopeckého v 69.minutě, kvůli kterému musel být náš hráč odnesen ze hřiště na nosítkách. Všichni věříme, že to nakonec snad nebude nic vážného."

František Dvořák, trenér FK Agria Choceň: „Za první poločas jsme vytěžili jednu branku, ale měli jsme vytěžit mnohonásobně více. Hráči šli několikrát sami na gólmana, ale to trápení v koncovce stále nebere konce. Zkušenější tým by tohle proměnil, stačilo by jen padesát procent. Do 72. minuty to bylo dobré, ale poté se projevilo, že jsme neměli dostatek hráčů na střídání a oživení tak nemohlo zcela proběhnout. Bohužel jsme poté nedali ani tu nejvyloženější šanci, kdy hráč překopl naprosto prázdnou branku.

Následně jsme inkasovali druhý gól od Rešetára, který pak s Vladykou zápas zrežírovali do vítězného konce. Pro nás je to příliš krutý výsledek, protože to neodpovídá dění na hřišti. První půli jsme hráli velmi dobře. Nyní nás bude čekat důležité utkání se Žamberkem. Doufám, že se nám uzdraví nemocní hráči, jinak to bude velmi složité."

MFK Chrudim B – Libišany 5:0

V netradičním čase od 17:00 pod umělým osvětlením přivítala rezerva MFK Chrudim ambiciózní celek FC Libišany. Počasí nebylo fotbalu nakloněno a tak se hrálo za hustého deště doprovázeného studeným větrem. Úvod utkání byl vyrovnaný a čekalo se které mužstvo vstřelí první gól. To se povedlo domácímu celku a nezůstalo pouze u jednoho. Činil se především Patrik Tlapák, který nasázel hattrick.

Martin Škrha, vedoucí mužstva MFK Chrudim B: „Předpokládali jsme těžké utkání. Dostatečně jsme se připravili a prakticky jsme měli utkání od začátku až do konce ve své režii. Vše nám vycházelo. Ujali jsme se vedení, přidali druhý a na konci poločasu třetí gól. Prakticky v tréninkovém tempu jsme utkání dohráli a přidali další dvě branky. Soupeř na naši hru nic nevymyslel a dvě příležitosti kryl náš brankář. Dobré utkání sehrál Sebik Langr po zranění a Ondra Hauf ve středu hřiště. Patrik Tlapáka byl už jen třešničkou na dortu. Musím říct, že naše vítězství bylo zcela zasloužené a z kategorie jednoduchých. Výsledek mohl být i vyšší."

Josef Kaufman st., trenér Libišan: „Přestože rezerva vyhrála první jarní utkání 4:0, tak překopala vítěznou sestavu a nasadila proti nám pět jiných hráčů. A musím říct, že udělali dobře. Na hřišti totiž celý zápas soupeř kraloval. Překvapilo mě akorát, kolik mají kvalitních hráčů pro krajský přebor. My jsme podali výkon bez jakékoliv agresivity v obou šestnáctkách, kde se rozhoduje o výsledku. Šli jsme si jen zahrát, aby to moc nebolelo. Hrálo se na umělé trávě za umělého osvětlení. Navíc za deště a větru. Ještě k tomu jejich svícení. Na hřišti byla tma jak v pytli. Podle mě je totální nesmysl dávat utkání v této soutěži pod reflektory. Utkání tak mělo všechny parametry proto, aby byli hráči co nejvíce znechucení…"

Heřmanův Městec – Holice 1:3

Jaromír Holeček, trenér Heřmanova Městce: „Tým Holic potvrdil svoji kvalitu a v prvním poločase byl jasně pánem na hřišti, kdy na těžkém terénu za stálého deště dokázal držet míč na noze, kombinovat a hrát fotbal. Bohužel naše hrubé chyby daly soupeři de facto dvě branky zadarmo a třetí přidaly po pěkné akci. Druhý poločas byl z naší strany již lepší a bojovnější. To stačilo jen na snížení.

Škoda břevna po krásné střele Vegeše a dalších neproměněných šancích. Ale musím sportovně uznat, že Holice se předvedly jako hodně kvalitní mančaft a v tabulce patří tam, kde jsou. Pro nás je nesmírně důležité, že do týmu pomalu dostáváme dorostence, na kterých se bude stavět a nikdo z kluků mě nezklamal. Je to pro nás odrazový můstek pro další kola a hlavně pro naši budoucnost.

Za týden v sobotu nás čeká utkání v České Třebové a a opět budeme bojovat o body do tabulky pravdy."

Tomáš Chlumecký, trenér Holic: „V tomto zápase jsme naprosto dominovali. Vytvořili jsme si množství šancí a tři z nich proměnili. Hrálo se na těžkém terénu, proto je vítězství velmi cenné. Chválím celý tým, vynikli J. Jedlička a Bláha."

Hlinsko – Třemošnice 0:1

Ve druhému utkání jara se v Hlinsku představila v okresním derby Třemošnice. Domácí nic jiného než vítězství nechtěli. V 18. minutě se v rozpačitém zákroku dostal ke střele Šindelář a trefil pravou tyč Jindřichovského brány. Po vyrovnaném začátku vyslal první varování pro Hlineckého. Za pět minut utekl domácí obraně rychlík Hejcman a předložil míč na vápno J. Vančurovi, ten před Jindřichovským neměl problém – 0:1.

V 27. minutě odstoupil po srážce brankář Jindřichovský a nastoupil Rezničenko. Těsně před koncem poločasu měli dvě šance domácí Ali a Dostál. V 64. minutě střela Šebka jen těsně minula branku. Kdo si myslel, že Třemošničtí budou lehké sousto byl rozčarován. Hlineckým se nedařilo nic. Ani šance si nevytvářeli. V 60. minutě Hejcman znovu ulétl domácím bekům a sám před Rezničenkem těsně minul. Podle mínění návštěvníků byl třemošnický Hejcman mužem zápasu. Vzápětí znovu vytěsnil střelu někoho Rezničenka. Hosté začali fyzicky odcházet, čekalo se na vyrovnání a přes závěrečný tlak se skóre nezměnilo a Třemošničtí si odvezli cennou výhru.

Leoš Cirkl, trenér Třemošnice: „Na těžkém terénu se obě mužstva snažila hrát fotbal. Utkání rozhodla jediná branka a musím říci, že byla nádherná. Hráči utkání odmakali velmi dobře a odměnou nám jsou tři body. Tým podal kolektivní a disciplinovaný výkon. Pochvala pro celý tým, nebudu vyzdvihovat jednotlivce. Mít klobouk, tak smekám."

Daniel Sigan, trenér Hlinska: „Na velmi těžkém terénu se hrál bojovný fotbal. My jsme neproměnili čtyři velké šance. Zejména Ali a Lukáš Cach měli gól dát. Ve druhém poločase jsme dostali hloupý gól po naší velké chybě. Třemošnice nás z brejku potrestala a podle mého by utkání více slušela remíza. Bohužel neměli jsme potřebné štěstí. Soupeři k vítězství gratuluji."