I. A TŘÍDA

Bítovany – Pardubičky 4:2 (2:1). Branky: 21., 25., 53. Koráb, 70. J. Kopecký – 40., 81. Poláček. Bítovany: Richter – Tichý, Hromádko, Čechlovský, Chaloupka – Holík, Koudelka, Slováček, Mareš – Koráb, Mihulka (J. Kopecký, L. Kopecký, Rahimič, Vágner). V utkání, kde prakticky již o nic nešlo, předvedli domácí jak se proměňují šance. Postupující celek si stále udržoval vedení a s přehledem dotáhl derniéru do vítězného konce.

Valy – Třemošnice 3:8 (3:6). Branky: 11. Klas, 28. M. Bažant, 36. Adam z pen. – 20. J. Vančura, 24. Šebek, 25. J. Luňáček, 26. Šebek, 33. J. Luňáček, 37. O. Vančura, 65. Lipenský, 75. Forman. Třemošnice: K. Luňáček – O. Rychnovský, Kunášek, Kalina (Petr), Král – Karvai (46. Šindelář), J. Vančura, O. Vančura, Forman – Šebek, J. Luňáček (35. Lipenský, 67. Vojáček). Zápas nevypadal jako boj o záchranu ze strany domácích, naopak jako pouťové utkání ze strany hostí. Nejprve se po zaváhání hostující obrany lobem prosadil domácí Klas. Potom ale přišla drtivá smršť hráčů ŽSK a lze zcela jistě potvrdit, že sled tří branek z jejich kopaček v rozmezí 24. až 26. minuty nemá v soutěži obdoby. Následně střílel na 2:4 Bažant, 5 minut na to trestal domácí Luňáček. Ve 36. proměnil Adam pokutový kop a hned minutu na to opět O. Vančura navyšuje vedení. Neskutečné. Druhý poločas si hosté již pohlídali a přidali ještě dva pěkné góly. V 67. minutě opustil hřiště Lipenský končící s aktivní činností a na jeho místo nastoupil za velkých ovací početných fandů Třemošnice také s kariérou brankáře končící Vojáček. Gól se mu ovšem vstřelit nepodařilo, i když mnoho nechybělo.

Svitavy B – H. Městec 5:2. Branky: Ovad 3, Frolo 2 – Salfický, Synek. H. Městec: Vašíček – Musil, Tiler, D. Jablečník, Šafránek – M. Jablečník, Synek, Peter (51. Jošt), Hlaváč – Svoboda, Salfický. Úroveň utkání byla nevalná. Byl to spíše takový pouťák na rozloučenou. Ještěže mají Svitavští ve svém kádru dva gólové snajpry, kteří vždy, když už hrozila nuda, pozvedli svou trefou pozornost diváků.

Březová – MFK Chrudim C 0:1 (0:0).
Branka: 69. Havránek. MFK C: Kudláček – Mervart (75. Svoboda), Šibrava, Zeman, Lacman – Meduna, Hlavatý (32. Krystl), Beneš, Havránek (89. Hrstka), Mlynka, Kopp. V posledním utkání sezony se střetli sousedi z popředí tabulky. Domácí chtěli potvrdit postupové ambice a hostům šlo v případě vítězství o třetí příčku. Od začátku i přes velké horko bylo utkání hráno v maximálním tempu a útoky s šancemi se střídaly na obou stranách. Ve 37. domácí kopali penaltu do tyče a dorážku bravurně za pomoci břevna zlikvidoval Kudláček, který celý zápas odchytal ve velkém stylu. Druhá půle pokračovala v nastoleném trendu, oba týmy hrály na vítězství. Celtic udeřil v 69. minutě, kdy prodloužení Koppa a nahrávku Mlynky zúročil kanonýr Havránek. Ten technickou střelou překonal domácího gólmana Kavalíra. Štěstí při hostech stálo v 75. minutě, kdy střela jednoho z hráčů Březové skončila těsně vedle tyče. Ve zbývajícím čase si Celtic pohlídal vedení. Tím připravil svému soupeři první domácí porážku ve stávajícím soutěžním ročníku.

Přehled výsledků: Letohrad B – Libchavy 5:2 (3:2). Branky: Lorenc 2, Pokorný, Prášil, Beneš – Martinák, Martinec. Valy – Třemošnice 3:8 (3:6). Branky: Klas, Bažant, Adam z pen. – Šebek 2, Jiří Luňáček 2, J. Vančura, O. Vančura, Lipenský, Forman. Březová – Chrudim C 0:1 (0:0). Branka: Havránek. Zámrsk – St. Hradiště 5:1 (3:0). Branky: Csernyanszky 2, Bálek 2, vlastní – Baudyš. Svitavy B – H. Městec 5:2 (4:2). Branky: Ovad 3, Frolo 2 – Salfický, Synek. D. Újezd – Srch 3:1 (3:0). Branky: Frňka 2, Novák – Beran. Bítovany – Pardubičky 4:2 (2:1). Branky: Koráb 3, J. Kopecký – Poláček 2.

I. B TŘÍDA

Načešice – Rosice 6:0 (4:0). Branky: Radek Chmelík 2, Mládek, Tamchyna, Pokorný, vlastní. Načešice: Lédl – Tamchyna, Radek Chmelík, Mládek, Aleš Jirásek, Hladina (68. Bříza), Svoboda, Danek Jirásek, Novák (46. Filip Jirásek), Martin Chmelík, Pokorný (83. Koky). Typický závěr sezony v duchu hitu, kde se zpívá: pohoda, klídek, tabáček.

Miřetice – H. Jelení 3:5 (1:3). Branky: Douša, T. Řezníček 2 – Raich, Štěpánek, Dědič 2, Kaňkovský. Miřetice: Vodrážka – Dejnožka, Doležal, Slanina, Sokol, Douša, P. Řezníček, Hájek, Kouba, T. Řezníček, T. Najman (O. Najman, Procházka, Polívka). Domácí fotbalisté sehráli nejlepší utkání jarní sezony a postupujícím soupeři byli vyrovnaným soupeřem. Hosté však byli efektivnější v koncovce, a tak si odvezli tři body.

Holice B – Krouna 2:1 (1:1). Branky: P. Flachs, Derka – Vaňák. Krouna: Bárta – Kulhavý (57. Obrovský), M. Ducheček, Bečička, Z. Ducheček – Stodola, Holas, Vaňák, Skala – Svatoň, Tušla (86. Pospíšil). Sestupující Krouna podala sympatický výkon. Vedla gólem Vaňáka, ale zaskočil ji gól „do šatny" na konci poločasu. Favorit pak ve druhé půli dokončil výsledkový obrat.

V. Mýto B – Hlinsko B 1:2 (0:1). Branky: Mikan – Janoušek z pen., Slavík. Hlinsko B: Jindřichovský – Janoušek, Z. Cach, Holec, Prášek – Bříza, Netolický, Krbálek Zavřel – M. Bouška (46. Slavík), Nevole. Poklidné utkání, ve kterém byli hosté lepší, měli více šancí a po zásluze si odvezli všechny body.

Slatiňany – Sezemice 1:0 (1:0). Branka: Martin Pudil. Slatiňany: Borek – Michal Pudil, Málek, Bř. Jeřábek, Kovařík – Kořínek (86. J. Hlušička), Trňák, Hanuš, D. Tesař, Martin Pudil – Koblasa (48. Kudrnka). Zápas byl pro oba celky důležitý. Naši potřebovali k jistotě 2. místa vyhrát, naopak hostům stačil bod k definitivní záchraně – a to bez ohledu na ostatní výsledky. Možná i proto se hrálo na obou stranách spíše ze zabezpečené obrany. Ale více ze hry měl přece jen Spartak. Už ve 4.minutě nebezpečně pálil Trňák z 25 metrů k pravé tyči, ale spolehlivý brankář Sezemic umístěnou ránu vyrazil na roh. Rozhodující okamžik přišel ve 29. minutě. Gólovou akci založil a vymyslel záložník Hanuš. Na půlce si vzal míč, prošel s ním přímočaře k bráně dobrých 20 metrů, následně uvolnil milimetrovou přihrávkou Koblasu, který tak šel sám na brankáře. Dobře vypálil, ale brankář mu gólovou ránu vyrazil , naštěstí pro domácí přesně k nohám Martina Pudila, který z voleje poslal míč do sítě – 1:0. Ve 35. minutě poprvé zahrozili hosté. Po odraženém míči však jejich hráč pálil zblízka, ale z dost velkého úhlu,vedle pravé tyče. Brankový stav se mohl měnit ve 40. minutě. To by však jinak poměrně dobře pískající hlavní sudí musel písknout jasnou penaltu za faul na Kořínka ve velkém vápně, poté co „opil" dva beky hostí a byl jimi následně podtržen. Po přestávce měla hra podobný průběh, jen už se tolik neběhalo, protože vedro bylo i po 18. hodině. V 63. minutě domácím zatrnulo poté, co Borek promáchl centr z trestného kopu a následně mohli být rádi, že to zaskočilo i dva hostující hráče, nabíhající u vzdálenější tyče. Jinak se ale stále hrálo pod slatiňanskou taktovkou. K nečekané (a vzhledem k průběhu zápasu asi i nezasloužené remíze) mohlo dojít v 87. minutě. Jeden z hostujících fotbalistů totiž po jedné z mála chyb soupeřovy obrany napálil míč prudce do břevna. Jednobrankovou výhru tedy Slatiňanští udrželi a na jaře potvrdili výtečnou domácí formu. Ze 6 domácích zápasů neztratili ani bod. Skončili tak na druhém místě tabulky. Mělo to být místo barážové, ale místo boje s 3. celkem od konce tabulky 1.A třídy (konkrétně Valy) o postup výš, se podle posledních indicií zdá, že opět žádná baráž nebude a Slatiňany postoupí přímo.

Řečany – Luže 0:4 (0:3). Branky: Horák, J. Kapitola, Mašek, Hanko. Luže: O. Klenor – J. Klenor (60. Langer), Stoklasa, M. Kapitola, Pitra – Hanko (80. Shejbal), Mužíček, Mašek, Harenčák – Horák, J. Kapitola. Hosté vstřelili rychle dva góly a pak už na hřišti dominovali.

Kameničky – Prosetín 0:2 (0:2). Branky: 3. Novotný, 16. J. Ročňák. Kameničky: Kosař – Bureš, P. Adámek, M. Netolický, M. Hromádko, Moučka, Jakub Sádovský, P. Chmelík, D. Hromádko, Jan Sádovský, Janáček (Novák, Čermák, D. Adámek). Prosetín: Zdražil – Novotný, A. Šafránek, Kropáček, Vodvárka, P. Haman, M. Haman, J. Ročňák, Zvára, F. Šafránek, Remeš (Tichý, Kulháň, D. Ročňák, Šimon). Pohledné a bojovné derby. Techničtější hosté si dokázali v úvodu zápasu vytvořit územní převahu a využít ji ke vstřelení dvou branek. Po „mytí hlav" v kabině o přestávce se domácí herně vzpamatovali, dokázali až do konce zápasu útočit, ale nepodařilo se jim prosadit v koncovce.

Přehled výsledků: Načešice – Rosice n. L. 6:0 (4:0). Branky: R. Chmelík 2, Tamchyna, Mládek, Pokorný, vlastní. Miřetice – Horní Jelení 3:5 (1:3). Branky: T. Řezníček 2, Douša – Dědič 2, Rajch, Štěpánek, Kaňkovský. Holice B – Krouna 2:1 (1:1). Branky: P. Flachs, Derka – Vaňák. V. Mýto B – Hlinsko B 1:2 (0:1). Branky: Mikan – Janoušek z pen., Slavík. Slatiňany – Sezemice 1:0 (1:0). Branka: Martin Pudil. Řečany n. L. – Luže 0:4 (0:3). Branky: Horák, Kapitola, Mašek, Hanko. Kameničky – Prosetín 2:0 (2:0). Branky: Novotný, J. Ročňák.

1. Horní Jelení  26 17 6  3 64:40 57
2. Slatiňany  26 15 5  6 66:34 50
3. Holice B  26 15 4  7 75:51 49
4. Načešice  26 13 4  9 57:35 43
5. Kameničky  26 12 5  9 46:41 41
6. Prosetín  26 11 6  9 44:41 39
7. Luže  26 11 4 11 41:41 37
8. Řečany n. L.  26 10 6 10 34:36 36