I. A a B třída: Třemošnice vyhrála boj o druhé místo

Chrudim - Ve fotbalové I. A třídě hráli oba zástupci okresu poslední zápas doma. O soutěž níž se ještě na dálku bojovalo o druhé místo mezi Třemošnicí a Rozhovicemi.

23.6.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Pavla Mrázková

I. A třída

SK Chrudim – Moravany 1:2
Ve 20. minutě si domácí Hudeček hlavou vstřelil vlastní gól. Druhá půle začala neplodným tlakem SK. V 65. minutě se hostům zranil brankář a do branky šel hráč. Ten hned po minutě inkasoval od Lištvána – 1:1. V 76. minutě neudržel nervy hostující Kříž a byl vyloučen. O minutu poté se oslabeným hostům podařilo strhnout vedení na svoji stranu, když se z 20 m trefil Hynek k tyči. Domácí chtěli vyrovnat a vypracovali si řadu šancí. V 85. minutě zahodil tutovku Veverka, v 88. minutě hlavičkoval Wenzl do gólmana a v téže minutě Vágner neproměnil sólo. V 89. minutě Veverkova hlavička skončila vedle. V 90. minutě šel opět Vágner sám na brankáře, ale nedal. Konec utkání byla ze strany domácích křeč, v níž viděl ještě červenou kartu Vágner. Hosté tak bez brankáře a o deseti hráčích přečkali tlak domácích bez úhony.
Fakta – branky: Lištván – vlastní, Hynek. Rozhodčí: Gála. ŽK: 2:2. ČK: 1:1 (Vágner – Kříž). Diváků: 100. Poločas: 0:1. SK Chrudim: Vrbka – Hudeček, Lankaš, Wenzl, Štursa – Šebek, Lištván, Tesař, Pudil – Vágner, Hromádko (Veverka, Zelinka, Stejskal).

H. Městec – Litomyšl 2:0

Zasloužené vítězství domácího týmu, který měl zápas po celých 90 minut pod kontrolou. Branky padly již v první půli. Nejprve proměnil sólo z půlky hřiště David Salfický a zanedlouho přidal druhý úspěch Skokan, který se nemýlil z penalty, nařízené za ruku. Po změně stran si Jiskra vytvořila řadu příležitostí, avšak s jejich proměňováním byla na štíru. Od soupeře se rozhodně čekalo více.
Fakta - branky: 28. D. Salfický, 32. Skokan z pen. Rozhodčí: Bouz (Morašice). ŽK: 2:5. Diváků: 150. Poločas: 2:0. FK Jiskra H. Městec: Jandáček – Uttendorfský, Veleba, Synek, J. Volejník – D. Salfický, Hlaváč, M. Volejník, Štefanča (55. M. Salfický) – Mach (46. Dostál), Skokan (60. Vojtěch).

Další výsledky: 1. FC Žamberk – Jiskra Králíky 3:2, Sokol Staré Hradiště – FC Titanic Srch 2:0, Sokol Morašice – Sokol Dolní Újezd 1:1, Valy – Choceň B 2:2.

I. B třída

Rváčov – Hlinsko B 2:2
V I. půli potrestala rezerva dvě chyby domácích v defenzívě, těm se po změně stran podařilo srovnat na zaslouženou remízu.
Fakta – branky: Popelka, Šebek - Charous, Boguaj. Rozhodčí: Kutřín. ŽK: 2:0. Diváků: 100. Poločas: 0:2. Rváčov: Meloun - Prášek, Volf, Šulc, Novotný - Ptáček, P. Štefl, M. Štefl, Popelka - Saifr, Hloušek (Uher, Veselý, Šebek). Hlinsko B: Klas - Cach, Pešek, Holec, Filipi, Slováček, Bříza, Netolický, Charous, Jančura, Boguaj (Kembický).

Chrudim B – Kameničky 1:1
V bezstarostném utkání, ve kterém převládala ofenzíva, se body dělily. Zejména po změně stran měla rezerva výraznou převahu, soupeř ohrožoval domácí branku z brejků. Za zmínku stojí nastřelené břevno domácího Jirouska.
Fakta - branky: Hudák pen. – Hromádko. Rozhodčí: Preclík. ŽK: 4:1. Diváků: 50. Poločas: 1:1. AFK Chrudim B: Veselý – Zelinka, Hluchník, Škopek, Livora – Kopecký, Mattuš, Jirousek, Konečný – Berner, Hudák. Kameničky: Hladký – Vtípil, Adámek, Sádovský, Bureš – Sadílek, Urbánek, Hromádko, Horák – M. Perko, Janáček (R. Perko, Zavřel).

Načešice – Mikulovice 3:2
Domácí rozehráli poslední partii v I. B třídě úspěšně, když už v 18. střílel pěkný gól M. Chmelík. Poté se hra vyrovnala a hosté, hrající na rychlé brejky, v rozmezí dvou minut tým kouče Rostislava Kučery dvakrát potrestali. Ve druhé půli po prostřídání domácí nejprve nevyužili tři vyložené šance, ale poté střelecky disponovaný Svoboda zavelel k úspěšnému konci – dvěma přesnými trefami přiklonil vítězství svým barvám.
Fakta - branky: Svoboda 2 (1 z pen.), M. Chmelík – J. Vencl 2. Rozhodčí: Šťourač. ŽK: 0:1. Diváků: 90. Poločas: 1:2. Načešice: Novák – Hladina (46. M. Jirásek), R. Chmelík, M. Tomčík, Petřík (66. Pilný) – D. Jirásek, Levinský (71. Kopecký), Semrád – Chudomel, Svoboda, M. Chmelík.

Chroustovice – H. Jelení 0:2
Hosté měli v první půli mírně navrch a po půlhodině hry se poprvé měnilo skóre zásluhou Kaňkovského. Po změně stran převaha týmu z Pardubicka narůstala, vyvrcholila v 67., kdy se ze dvaceti metrů přesně trefil Pauker.
Fakta - branky: Kaňkovský, Pauker. Rozhodčí: Liebisch. ŽK: 2:1. Diváků: 100. Poločas: 0:1. SK Chroustovice: Bejblík – Petrák, Tégl, Besperát, Žídek – Hotovec, Koreček, J. Havlíček, Bačkovský – Komárek, M.Havlíček.

Slatiňany – Paramo 6:2

Spartakovci měli co napravovat, vždyť mají za sebou neradostnou šňůru šesti porážek v řadě. A přerušili ji věru stylově, když nastříleli soupeři z Pardubicka půltucet gólů.
Fakta – branky: Hanuš 2, Ficek, Myška, Opavský, Zdražil - Šejvl, Troják. Rozhodčí: Klíma. ŽK: 2:1. Diváků: 50. Slatiňany: Dvořák - Jeřábek, Moravec, Chaloupka, Kovařík – Šulc (54.Zdražil), Opavský, Hanuš, Hroch - Myška, Ficek 77. Hlušička).

Přelouč – Rozhovice 1:1
Rozhovičtí ještě teoreticky mohli zaútočit na druhou příčku tabulky, ale to by nesměla Třemošnice doma vyhrát. Přelouč se ujala vedení z přísné penalty, hostům se podařilo alespoň vyrovnat, ale neproměnili řadu dalších slibných možností. Vohralík v závěru zápasu netrefil ani prázdnou branku.
Fakta – branky: 35. Tesák z pen. – 52. Švadlenka. Rozhodčí: Halda. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (70. Koch). Diváků: 100. Poločas: 1:0. Rozhovice: Ježek – Pleskot, Dušek, Chmelík, Adámek – Strouhal (60. Jedlička), Tamchyna, Švadlenka, Vohralík – Z. Kopp, Mráz.

Třemošnice – Proseč 3:0
Na utkání bylo znát, že je závěr sezony a už o nic nejde. Domácí byli lepší a zaslouženě zvítězili. Stínem zápasu jsou zlomená žebra Václava Smutného po srážce s protihráčem.
Fakta – branky: Meruňka 2, Šebek. Rozhodčí: Vojtěch (H. Městec). ŽK: 1:4. Diváků: 60. Poločas: 2:0. SK Třemošnice: Žďánský – Bohatý (Smutný), J. Vančura, Kalina, Štěpař – O. Rychnovský, Šebek, V. Rychnovský (Opočenský), O. Vančura – Kadlec, Meruňka (Kořínek). FK Proseč: Rybenský – Macháček, Dvořák, Stodola (Doležal), Zanina – Z. Marek, Jiří Marek, Jar. Marek, Spilka (Lampárek) – Martin Marek, Šplíchal (Bikar).

23.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
Předávání ceny Šampion zdravých měst.

Chrudim se stala Šampionem Zdravých měst

Provoz ve Václavské ulici.

Václavská ulice bude pastí pro neukázněné řidiče

Lípu Na Festunku zachvátily a zničily plameny

Chrudim - Shořela košatá lípa, která rostla poblíž vstupu do objektu chrudimské restaurace Festunk. Vzrostlý strom padl za oběť plamenům ve čtvrtek, nedlouho poté, kdy kdosi zapálil troud ve spodní části jeho dutého kmene. Oheň se pak rychle rozšířil stromovými dutinami jako komínem o celé metry výš a přes zásah profesionálních a dobrovolných hasičů už nebylo lípě pomoci.

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 14. prosince 2017.

Chrudim hledá ve školkách místo pro stále mladší děti

Chrudim – Vedení chrudimské radnice připravuje své mateřské školy na přijímání stále mladších dětí. Poslední větší novela školského zákona totiž postupně snižuje věkovou hranici dětí pro nárokové přijetí do spádové mateřské školy.