I. A a I. B třída: O vyrovnání se postaral patnáctiletý novic Filip Sokol

Chrudim – Dnes se vracíme k nedělním zápasům fotbalové I. A a I. B třídy. V domácí jarní premiéře vyhrál podzimní lídr z Bítovan hladce nad Dolním Újezdem zásluhou hattricku Korába. Jeho pronásledoval MFK Chrudim C se na povinnou výhru načekal až do poslední minuty, kdy o výsledku rozhodl Beneš. V I. B třídě zaujaly obě remízy 2:2 (v Miřeticích a Prosetíně). Tým Kameniček se rychle oklepal z pátečního debaklu v dohrávce se Slatiňany. Luže naopak nenavázala na páteční výhru z Vysokého Mýta a prohrála „vlastencem" hned v první minutě zápasu s kandidátem postupu z Horního Jelení.

23.4.2013 1

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

I. A TŘÍDA

Bítovany – D. Újezd 3:0 (1:0). Branky: Koráb 3. Bítovany: Augustin – Hýl, Hromádko, Tichý (78. Chaloupka), Čechlovský, J. Kopecký, Koudelka (78. Rahimič), Vágner, Mihulka (28. Slováček), Koráb (75. Holík), L. Kopecký. Podzimní lídr byl většinu zápasu lepší. V 7. minutě Koráb tečovanou střelou otevřel skóre. Pak Augustin dvakrát vychytal sólové akce hostů. Domácí několik příležitostí zahodili. Až po hodině hry Koráb přidal druhý gól a v 68. uzavřel Koráb svůj hattrick.

Chrudim C – Libchavy 1:0 (0:0). Branka: Beneš. MFK C: Kudláček, – Zita, Šíbrava, Zeman, Veselský, Meduna (56. – Svoboda), Dastych (70. – Kovář), Holub, Lacman (83. – Hrstka), Mlynka, Beneš. Od začátku utkání narážel domácí „Celtik" na hluboký obranný blok hostí, který se pokoušel překonat kombinační hrou. Ve 22. minutě po pěkné kombinační akci vychytal brankář hostí Kollert Mlynku. V druhé půli pokračovali domácí v dobývání soupeřovy branky. Zde naráželi na dobře připraveného Kollerta, kterému navíc pomohlo v 75. minutě po střele Zity břevno. Rozhodnutí přinesl až samotný závěr. Nejprve v 80. minutě zneškodnil ojedinělou šanci hostí Kudláček a v 90. rozhodl mazácky po uvolnění na šestnáctce Beneš o zisku tří bodů.

I. A TŘÍDA- SHRNUTÍ VÝSLEDKŮ

Svitavy B Sokol Březová nad Svitavou 3:0 (1:0). Branky: L. Urban, Chlup, Stenzl. SK Zámrsk Valy 4:1 (1:1). Branky: R. Matoušek 2, Balog, vlastní Bažant. Staré Hradiště Letohrad B 3:2 (2:1). Branky: Oulický 2, Götz Sita, Prášil. Pardubičky Heřmanův Městec 1:0 (0:0). Branka: Kopřiva. Srch Třemošnice 2:3 (1:1). Branky: Hurta, Maivald Šebek 3 (první z pen). Chrudim C Libchavy 1:0 (0:0). Branka: Beneš. Bítovany Sokol Dolní Újezd 3:0 (1:0). Branky: Koráb 3.

I. B TŘÍDA

Miřetice – Slatiňany 2:2 (1:1). Branky: Douša, F. Sokol – Pudil, D. Tesař. Miřetice: Alinče – Dejnožka, Kopecký, Doležal, L. Sokol, Beran, T. Najman, Hájek, Kouba, T. Řezníček, Douša (T. Řezníček, Slanina, O. Najman, S. Sokol). Slatiňany: Dvořák – Kudrnka, Martin Pudil, Tesař, Trňák, Michal Pudil, Kovařík, Hlušička, Hanuš, Kořínek, Jeřábek (Koblasa, Dostál, Havel). Vyrovnané derby se šťastným koncem pro domácí, když v nastaveném čase vyrovnal patnáctiletý Filip Sokol při svém prvním startu za A mužstvo.

Kameničky – Holice B 4:2 (3:2). Branky: Janáček 2, F. Sádovský z pen., Horák – Černý 2. Kameničky: Kampů – Nekvinda, P. Chmelík, P. Adámek, Bureš, Jehlička, F. Sádovský, Sadílek, Pérko, Janáček, Jan Sádovský (Horák, D. Hromádko, L. Novák, Jakub Sádovský). Po debaklu 1:5 v páteční dohrávce se Spartakem Slatiňany se domácí fotbalisté rychle oklepali a v pohodě zdolali kvalitní rezervu Holic. Oba soupeři vystříleli prach skoro kompletně v prvním poločase, po přestávce padl už jenom jediný gól, který pečetil zaslouženou výhru „kamen".

Prosetín – Načešice 2:2 (1:0). Branky: 19. J. Ročňák, 87. Remeš – 60. Jirásek, 61, Pokorný. Prosetín: Vostradovský – Černý (63. P. Haman), M. Haman, Kropáček, A. Šafránek, F. Šafránek, Karásek, Zvara, Vodvárka, Remeš. Načešice: Lédl – Tamchyna (63. Bříza), R. Chmelík, Petřík, Mládek, M. Chmelík, Nevečeřal, Svoboda, Dobrovolný, D. Jirásek, Pokorný. Domácí ztratili tři body neproměněním vyložených šancí, vždy dvě v každém poločase. Nakonec však museli zachraňovat remízu až těsně před koncem bojovného a oboustranně kvalitního utkání.

Luže – H. Jelení 0:1 (0:1). Branka: 1. vlastní. Luže: Richter – Roubínek, Horák, Mužíček, Komárek, M. Kapitola, Mašek, Kopecký, Dvořák, J. Kapitola, Harenčák (Šavelka). Domácí byli zaskočeni brzkým „vlastencem" který si vstřelili hned při prvním útoku „Jelenů". To je samozřejmě pořádně zaskočilo a za celý první poločas se nedostali do výraznější příležitosti. Ve druhé půli Luže otevřela hru, ale šance si naopak vypracovával soupeř z Pardubicka, který je však neproměňoval. S výhrou v průměrném utkání byli hosté samozřejmě spokojeni.

I. B TŘÍDA skupina A - SHRNUTÍ VÝSLEDKŮ

Hlinsko B Krouna 2:2 (0:1). Branky: Z. Cach, Volf Svatoň, Bečička. Miřetice Slatiňany 2:2 (1:1). Branky: Douša, F. Sokol Mart. Pudil, D. Tesař. Řečany V. Mýto B 3:1 (0:0). Branky: Stoklasa, Hostinský, Matoušek Benda. Kameničky Holice B 4:2 (3:2). Branky: Janáček 2, F. Sádovský z pen., Horák Černý 2. Prosetín Načešice 2:2 (1:0). Branky: J. Ročňák, Remeš Jirásek, Pokorný. Luže H. Jelení 0:1 (0:1). Branka: vlastní. Sezemice Rosice 3:0 (3:0). Branky: Valenta, Kavka, Jelínek. Dohrávky: V. Mýto B Luže 1:2, Miřetice Řečany 1:1, Kameničky Slatiňany 1:5.

O víkendu proběhl výlov bačalského rybníka

Morašice - Železné hory ukrývají mnoho nádherných míst. Na jejich úpatí se nedaleko Morašic nachází Bačalský mlýn, který se v minulosti nacházel ve vojenském prostoru. Proti proudu říčky Bylanky se dnes nachází Státní správa hmotných rezerv. To je důvod, proč byla v minulosti vybudována v rybníku záchytná jímka pro případ úniku nebezpečných látek.

AKTUALIZUJEME

Náledí znovu zavírá silnice. U Svitav nehoda skončila smrtí

Pardubický kraj - Doprava v podnělí ráno je hustší než obvykle. Mohou za to návraty z dlouhého volna i nehody i počasí. U Svitav už policie řeší tragickou nehodu.

Roman Chalupa už má letos druhý shutout. Nastoupili tři dorostenci

Polička, Chrudim - Chrudimští hokejisté navlékli již osmý korálek na vítěznou šňůru a na ledě Spartaku Polička si navíc výrazně vylepšili skóre.

Ustupovat zlu je špatně. Ale když jde o děti?!

Východní Čechy - Zlu a hloupé rasové nenávisti nesmíme ustupovat. Je tu ale jedno velké ALE: Pokud nejde o děti, jako se tomu stalo v případu xenofobních komentářů proti tablu teplických prvňáčků.