Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

I. A a B třída: Volejník chytil penaltu a zachránil bod

Chrudimsko – Ve fotbalové I. A třídě sehrál heřmanoměstecký kandidát postupu infarktový zápas v Přelouči, kde mu zachránil remízu hráč z pole Martin Volejník, který při penaltě nahradil vyloučeného brankáře Rabu. Poslední Načešice statečně vzdorovaly ve St. Hradišti, zatímco Slatiňanští doma utrpěli nečekaný debakl s loňským účastníkem KP.

2.5.2011

Ilustrační fotoFoto: Miloš Pekař

I. A TŘÍDA

Přelouč – H. Městec 1:1 (0:1). Branky: 79. Ulrych - 40. Štefanča. ČK 0:1 (85. Raba). Pěkné a kvalitní utkání. V úvodu byla Přelouč lepší a neproměnila velké šance Nováka a Novotného. Po půlhodině měla Jiskra možnost jít do vedení, ale brankář Poříz chytil D. Svobodovi penaltu. Ve 40. minutě hosté vyšachovali celou domácí obranu a Štefanča otevřel skóre – 0:1. Ve druhé půli pěkný fotbal pokračoval. Poslední čtvrthodinu Přelouč zatlačila hosty před jejich bránu a v 79. minutě Ulrych hlavou srovnal skóre na 1:1. Domácí dál pokračovali v náporu a v 85. minutě brankář Raba fauloval pronikajícího Cichru. Následovalo Rabovo vyloučení a pokutový kop. Jelikož hosté měli již třikrát vystřídáno musel do branky hráč z pole (Martin Volejník) a ten Ročínovu střelu chytil! H. Městec: Raba – Šafránek, Tiler, O. Hamsa ( 72. Mach), Volejník – Salfický, M. Svoboda, J. Hamsa. (60. Synek), Hlaváč – D. Svoboda, Štefanča (65. Chudomel).

St. Hradiště – Načešice 3:2 (3:2). Branky: 4. Tesner, 13. Smutný, 35. Kouba z pen. – 20. Tamchyna, 30. Marek Již ve 4.minutě po rohu Smutného domací kanonýr Tesner nezadržitelně hlavičkoval do sítě. Ve 13.minutě prošel slalomem přes čtyři hráče Hýsek, nahrál před odkrytou bránu Smutnému a ten neměl problém skórovat podruhé. Hosté z ojedinělého protiútoku ve 20. minutě snížili Tamchynou na 2:1. Za deset minut bylo vyrovnáno, to z levé strany Marek křižnou střelou překonal Habivského. Ve 35. minutě centroval Tesner a po nastřelené ruce obránce proměnil penaltu s přehledem Kouba. Druhý poločas měli domácí již pod kontrolou a nepřipustili překvapení. Načešice: Machač – Drahý, Petřík, Strouhal (81. Bříza), Chmelík – Chudomel, D. Jirásek, Tomčík, Hladina – Marek, Tamchyna (71. Semrád).

Slatiňany – M. Třebová 1:6 (0:2). Branky: 82. Ficek – 38., 74. a 86. Večeřa, 45. Kučerňák, 58. Linhart, 64. Strouhal. Domácí mají plnou marodku a tak hrál jen ten, kdo měl nohy jakž takž zdravé. I za těchto okolností je však takový debakl nečekaný. Dílo zkázy začalo ve 38. minutě, kdy brankář Dvořák netakticky vyběhl skoro až k rohovému praporku, tam nestihl Večeřu a ten se z nemožného úhlu dokázal trefit do brány. Hosté pak přidali „gól do šatny“ a ve druhé půli dovršili dokonale dílo zkázy pro tým Spartaku. Za něj střílel čestný úspěch Ficek až osm minut před koncem, kdy už na ukazateli skóre svítilo hrozivých 0:5. Poslední slovo patřilo Večeřovi, který tak završil hattrick. Slatiňany: Dvořák – Kovařík, O. Zdražil, Ficek, Havel (80. Trávníček) - Dostál, Trňák, Opavský, J. Zdražil – Kořínek, Myška (63. Moravec).

I. A TŘÍDA
Morašice – Letohrad B 3:3 (1:1). Branky: Chmelík, Pavel Kuta, Vomáčka – Kabourek 2, Matoulek. Litomyšl – Valy 1:1 (0:0). Branky: Košín – Kubát. Slatiňany – M. Třebová 1:6 (0:2). Branky: Ficek – Večeřa 3, Kučerňák, Linhart, Strouhal. St. Hradiště – Načešice 3:2 (3:2). Branky: Tesner, Smutný, Kouba z pen. – Tamchyna, Marek. Přelouč – H. Městec 1:1 (0:1). Branky: Ulrych – Štefanča. Cerekvice – D. Újezd 2:1 (1:0). Branky: Vondra, Dostál – J. Vomáčka. Moravany – Choceň B 5:0 (3:0). Branky: A. Záleský 2, Hynek, Lukas, Fišer.
I. B TŘÍDA – skupina A

Nejnižší krajská fotbalová soutěž se po víkendu na špici pořádně zdramatizovala. Zatímco vedoucí rezerva AFK Chrudim doma v derby prohrála s Kameničkami, tak „céčko“ Pardubic po hladké výhře nad dalším kandidátem postupu z Prosetína zaostává za první příčkou už jenom o bod.

AFK Chrudim B – FK Kameničky 1:2 (1:1). Branky: 4. Kroutil – 21. Moučka, 80. J. Sádovský. Již ve 4. minutě po prostrčení Váchy vstřelil Kroutil vedoucí gól lídra tabulky a nic nenasvědčovalo tom, že by mohl mít nějaké komplikace. Bojovní hosté však nesložili zbraně, dobře bránili a ve 21. minutě se jim podařilo ze skrumáže před Kyselovou svatyní vyrovnat Moučkou. Ve II. půli se svěřenci trenéra Jiřího Hlavatého snažili vybojovat povinnou výhru, pokračovali však v křečovitém výkonu a neproměňování šancí. Za to byli potrestáni deset minut před koncem, kdy J. Sádovský po rychlém brejku rozhodl o překvapivé výhře hostů. AFK Chrudim B: Kysela – Klíma, Zelinka, Rahimič, Livora (75. Naď), Hlavatý, M. Holub, O. Merkl (62. Berner), Kopecký, Vácha, Kroutil. Kameničky: Kampů – Bureš, P. Adámek, J. Sádovský, Moučka, Hromádko, Jehlička, R. Pérko, J. Adámek, M. Pérko, Janáček (Sadílek, Paseka, Chmelík).

Pardubice C – Prosetín 4:0 (3:0).
Branky: Rydval, Pospíšil, Novotný, Vágner. Pod Vinicí se hrál šlágr 1.B třídy mezi v tabulce druhým FK Pardubice C a třetím Prosetínem. V podzimním utkání vyhráli jednoznačně hráči Sokola 3:0, ale v odvetě je domácí Celtic jasně přehrál ve všech směrech a výhra 4:0 je pro hosty ještě milosrdná. První gól padl již v 11. minutě, kdy Pospíšil hlavou odvrátil dlouhý pas, k míči se na půli hřiště dostal Beran, který ideálně vysunul Rydvala, jenž přízemní křížnou střelou otevřel skóre - 1:0. V 19. minutě domácí rozehráli rohový kop, před brankou hostů vznikl závar, který hlavičkou přes gólmana Vlčka ukončil Pospíšil - 2:0. Minutu před přestávkou se do koncovky po příhře do Chovance dostal Novotný a přízemní střelou zvýšil na poločasových 3:0. Stejný obraz hry pokračoval i ve II. půli, jen již domácí hráči nedotahovali příležitosti do gólových konců. Jediný gól po změně stran tak padl v 63. minutě, kdy Konvalina našel střídajícího Vágnera a ten překonal Vlčka počtvrté. Prosetín: Vlček - Remeš, Polívka, P. Haman, M. Haman - Starý, Vít, R. Vodvárka, Polanský - Horáček, Ročňák (52. Bačkovský).

Hlinsko B – Prachovice 8:0 (3:0).
Branky: Popelka, Slováček a Šulc 2, Filipi, vlastní. Byla to hra na jednu branku, domácí zápas naprosto ovládli. Hosté působili celé utkání odevzdaným dojmem a nezmohli se na odpor. Výsledek mohl být ještě o několik branek výraznější, kdyby hlinecká rezerva nespálila řadu dalších šancí. Hlinsko B: Jindřichovský – Hrubý, (58. Boguaj), Holubec, Filipi, Kopecký, Pešek, Popelka, Novák, Krbálek (58. Půlpán), Slováček (70. Bříza), Šulc. Prachovice: Luňáček – Machač (46. Vojáček), Opočenský, J. Hrdlička, Brodňan, M. Hrdlička, Petr (72. Štěpánek), Štěpař, Bohatý, Jerusalém, Budínský.

SK Chrudim B – Horní Jelení 3:3 (1:1).
Harenčák, Sotona, Kříž – Michálek, Pecivál, Šmidberský. Hrálo se vyrovnané utkání. Hosté šli po zaváhání chrudimské obrany do vedení 0:1 gólem Michálka. Domácím se do poločasu podařilo díky důrazu Harenčáka a přesném centru Vymazala srovnat na 1:1. Druhý poločas vyšel lépe „Jelenům“, když po rohovém kopu domácích z rychlého brejku dokázali strhnout vedení na svou stranu kapitánem Peciválem 1:2. Hosté převzali iniciativu a přidali další gól Šmidberským 1:3. Domácí zápas jak by všichni předpokládali nezabalili a snažili se o vyrovnání. Po jedné z akcí před koncem zápasu v 85. minutě snížili Sotonou na 2:3. Urvat bod se domácím podařilo po střele Kříže, který v 89. minutě prostřelil z 20 m brankáře Jozla. SK Chrudim B: Vrbka – Vymazal, Koreček, Šafařík, J. Bartušek – Škaryd, Rohlík, Kříž, Sotona – Veverka, Harenčák (Zjevík, J. Bartušek st.).

Bítovany – Rozhovice 2:0 (0:0).
Branky: Mihulka, Kopecký. Domácí měli po celý zápas územní převahu, ale střelecky se prosadili až po změně stran, kdy se jim podařilo proměnit dva rychlé brejky. Jejich vítězství bylo naprosto zasloužené. Bítovany: Gregor – Jeníček, V. Hromádko, Chaloupka, Hýl, Kopecký, Čechlovský, Mihulka, Koudelka, J. Hromádko, Koráb (Kudrnka, Řehák). Rozhovice: L. Pleskot – Spěvák, Vohralík, M. Pleskot, Suchý – Voženílek, Plosza, Kubánek, Sýkora – Vratišovský, Kopecký (Ježek, Valenta).

Zámrsk – Ronov 5:0 (4:0).
Branky: Bálek 3. Kostka, Czernyanský. Už v první minutě utkání otevřel skóre Bálek — 1:0, v osmé minutě se po Krejzově přihrávce týž střelec znovu nemýlil a ve 32. minutě Bálek „vyškolil“ obránce a brankáře hostů a dovršil svůj hattrick – 3:0. Ve 41. minutě vystřelil ze dvaceti metrů Czernyanský – 4:0. Nejkrásnější akcí utkání předvedli vítězové v 74. minutě, když přihrávku Bálka prodloužil Peterka na Kostku, který mazácky lobem přehodil brankáře Ronova – 5:0. Sestava Ronova nehlášena.

Rosice – Holice B 2:1 (0:0). Branky: Horyna, M. Peterka – Louženský. Zámrsk – Ronov 5:0 (4:0). Branky: Bálek 3, Kostka, Czernianski. Pardubice C – Prosetín 4:0 (3:0). Branky: Rydval, Pospíšil, Novotný, Vágner. SK Chrudim B – H. Jelení 3:3 (1:1). Branky: Harenčák, Sotona, Kříž – Michálek, Pecivál, Šmidberský. AFK Chrudim B – Kameničky 1:2 (1:1). Branky: Kroutil – J. Sádovský, Moučka. Hlinsko B – Prachovice 8:0 (3:0). Branky: Popelka 2, Slováček 2, Šulc 2, Filipi, vlastní. Bítovany – Rozhovice 2:0 (0:0). Branky: Mihulka, Kopecký.

Autor: Petr Novák

2.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
Ilustrační snímek.

Dnes ve dvě začnou voliči vybírat poslance. Kandidátů je v kraji 407

Téma kampaně? Strach dominuje

České Kimle 2017 ve Slatiňanech

Slatiňany – Minulý víkend byl ve Slatiňanech ve znamení prestižního Ultimate frisbee turnaje České Kimle s létajícím diskem.

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité.

S nožem v ruce měl vyhrožovat prodavačce

Chrudim – Přepadení obchodu a výhružné telefonáty do banky spolu na první pohled neměly nic společného, tedy až dosud. Policisté odhalili, že tyto případy mají společného pachatele, kterého začali trestně stíhat.