Ve fotbalové I. A třídě se týmům z našeho okresu v sobotu nad očekávání dařilo, v neděli to však bylo bylo jako „nebe a dudy“.

Slatiňany – Choceň B 9:1 (4:0). Branky: Sokol a Ficek 2, Trňák, Jeřábek, Myška, Dostál, Opavský – Novák. Poslední celek tabulky přijel do Slatiňany s vyloženě béčkovou sestavou, protože jeho „áčko“ hrálo ve stejný termín, a na jeho hře to bylo znát. Přestože spartakovci nebyli kompletní, tak brzy poznali, že soupeř je neškodný a svůj brankostroj spustili v 7. minutě po trefě Trňáka. Velkovýroba šancí a gólů pokračovala vcelku rovnoměrně a v 77. minutě už byl na ukazateli skóre stav 9:0. Diváci se pochopitelně dožadovali desítky, ale přes řadu možností, jak ji docílit, k tomu nedošlo. Svědomí může zpytovat hlavně čerstvý kapitán týmu Ficek, který si v předposlední minutě zřejmě řekl, proč by měl platit do týmové kasičky vedle zápisného za kapitánskou pásku ještě „všimné“ za jubilejní desátý gól a šanci neproměnil. Místo toho z protiútoku pokazil brankáři Borkovi čisté konto Novák. Duel dvou posledních týmů tabulky tak vyzněl rozdílem dvou tříd pro domácí. Slatiňany: Borek – O. Zdražil (80. Havel), Jeřábek, Málek, Havránek – Sokol (56. Trávníček), Trňák, Opavský, Ficek, Dostál – Myška (64. Slavík).

Valy – H. Městec 0:6 (0:3). Branky: 15. a 17. Salfický, 27. J. Volejník, 58. Štefanča, 64. Svoboda, 82. Hlaváč. V derby se ujali hosté vedení v 15. minutě, když Šutovcem vyražený míč vrátil do branky Salfický. O dvě minuty později už domácí prohrávali po chybě Kačírka a zakončení Salfického o dvě branky. Ve 27. minutě neodkopli domácí míč z vápna a Jan Volejník zvýšil na 0:3. Ve 30. minutě vytěsnil hostující gólman Raba trestný kop Kubáta na roh. V druhé půli v 55. minutě vyrazil Raba pokus Michala Bažanta na břevno. Hosté pak Štefančou a Svobodou zvýšili náskok na 0:5. V 68. opět střelu Michala Bažanta vyrazil gólman na břevno a opakovanou ránu Václava Bažanta Raba pokryl. V 69. minutě pálil hostující Hlaváč do břevna Šutovcovy branky. V 82. minutě neodpískali rozhodčí ofsajd, na Šutovce se hnali tři hostující hráči a Hlaváč dával do prázdné branky na konečných 0:6. H. Městec: Raba – M. Volejník, Bareš, O. Hamsa, Vojtěch – Chudomel, J. Hamsa, J. Volejník, Hlaváč – Svoboda, D. Salfický (Mach, Šafránek, Jan Diessl).

M. Třebová – Načešice 5:0. Výsledek hovoří jednoznačně o dění na hřišti. Hosté neměli na soupeře nárok a několik gólů jim doslova darovali. Načešice: Novák – M. Jirásek, Hladina, D. Jirásek, Bříza – Marek, A. Jirásek, Tomčík, Strouhal (67. Brandstein) – Chudomel, Tamchyna (85. Heřmanský).

I. A TŘÍDA
Slatiňany – Choceň B 9:1 (4:0). Branky: Sokol 2, Ficek 2, Trňák, Jeřábek, Myška, Dostál, Opavský – Novák. Litomyšl – St. Hradiště 1:0 (0:0). Branka: Pavlák. Valy – H. Městec 0:6 (0:3). Branky: Salfický 2, J. Volejník, Štefanča, Svoboda, Hlaváč. Morašice – Přelouč 0:0. Moravany – Cerekvice 3:3 (2:1). Branky: Půlpán, Hynek, Sekyra – Jandera, Souček, Vondra. Letohrad B – D. Újezd 1:1 (1:0). Branky: Matoulek – Vomáčka. M. Třebová – Načešice 5:0 (2:0). Branky: P. Šatník 2, Maleňák, Aberle, Staněk.

(pn, dom, rp)